Yine Furkan Vakfı yine cehalet!

Hatay Dörtyol'da otoban kapatarak kendine tabi olanları polisle karşı karşıya getirerek safları sıklaştırma yoluna giden Alparslan Kuytul bu defa da müntesiplerini imamlarla karşı karşıya getirdi

Yine Furkan Vakfı yine cehalet!

Hatay Dörtyol'da otoban kapatarak kendine tabi olanları polisle karşı karşıya getirerek safları sıklaştırma yoluna giden Alparslan Kuytul bu defa da müntesiplerini imamlarla karşı karşıya getirdi

25 Haziran 2016 Cumartesi 20:04
Yine Furkan Vakfı yine cehalet!
DİNİHABERLER.COM / ANALİZ

Adana'da itikaf yapılan camiler belli olmasına rağmen itikafa uygun olmadığı için müftülükçe itikaf yapımına izin verilmeyen camilerde itikafa girmek için imam ile karşı karşıya gelen Furkan Vakfı fedaileri bir çok cami önünde gergin anların yaşanmasına neden oldu.

Gün boyu tabanını İmamlar ve Diyanet aleyhinde kışkırtan Furkan Vakfı, ikindi sonrası "itikaf meselesinin hallolduğu ve ilgili paylaşımları çekmeleri"  şeklinde geçtiği mesajla müntesiplerini uyardı. Oysa anlaşmaya varılan bir şey yoktu. Gerçekte olan Furkan Vakfı müntesiplerinin itikaf camileri dışındaki camilerden polis zoruyla çıkarılmasıydı.

Bu Alparslan Kuytul'un alışagelmiş bir takdiği. Önce bir şahsı, kurumu veya cemaati hedef gösteriyor bükemeyeceği bileği görünce de protestodan vazgeçiyor ayağına yatıyor. Daha sonra olandan bitenden habersiz zavallılara soru cevap faslında bir bağlama çekip olayları geçiştiriyor. Böylece zavallı saf tabanını müşriklerle mücadele ettikleri algısı oluşturarak onları motive ediyor. 


Caminin müştemilatından sorumlu olan imamın müfülükten habersiz her hangi bir girişimde bulunması söz konusu olmazken şehir hayatı ve medeniyetten uzak Furkancılar, camiyi kullanmak için zor kullanınca olay yerine polis çağrıldı. İlgili haberin imamı hedef alırcasına Furkan Vakfı sitesinde yayımlanması olayın fevri bir hareket olmadığını gösterdi. Sitenin Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul'un denetiminde olduğu ve haberin uzun süre sitede kalması da gösterdi ki bu olay, bilinçli olarak yönlendiren müntesiplerin bir girişimi...

Alparslan Kuytul daha önce de Hatay Dörtyol'da hiç bir faydasının olmayacağını bile bile otoban kapattırma girişiminde bulunmuş. Nasıl kullanıldığının şuurunda olmayan müntesiplerini polis ve devletle karşı karşıya getirerek aklınca safları sıklaştırma gayreti içine girmişti.

Kuytul'un bu davranışı, CHP ve HDP'lilerce takdir görürken bu çevrelerce FETÖ gibi kullanıldığının farkında olmayan Kuytul verilen desteklerin kendi şahsına bir teveccüh olduğu kanaatiyle çalışmalarına hız vere dursun; aynı manzarayı bu millet 28 Şubat'ta kullanılan Aczimendi çıkışları ile daha önce seyrettiği için ibretle seyrediyor. Gündemde laiklik tartışmaları ile başlayan gerginliğin farkında olmayan Kuytul'un bu çıkışları, laikçilerin Müslümanları taşlamak için kaydetmekle yetindiği sahneler olarak kullanılacağı günü bekliyor. 

Furkan Vakfı gibi inhirafçı cemaatlerin en büyük özelliği İslam'a hizmet ettikleri düşüncesiyle takıntıkları tutum, kendilerinin Müslümanlardan ayrışmasına neden oluyor. Tevhit için yola çıkan bu tür batıl fırkalar, ümmeti parçalamakla küfre hizmet ettiğini maalesef göremiyor.

Alparslan Kuytul'un Müslümanların 90 yılda emek emek elde ettiği kazanımları yoketmeye yönelik aceleci, konjonktürü hesaba katmaksızın yaptığı bu çıkışlar, kendisinin psikolojik sorunları olduğu ya da görevlendirilmiş bir ajan olduğu yorumlarına yol açıyor.

Türkiye'nin darbelerle dolu geçmişine bakıldığında Müslümanların elde ettiği kazanımların Alparslan Kuytul gibi yönlendirilmiş insanların fevri hareketleri nedeniyle gerekçelere konu olduğu aşikardır. 

Diyanet'in Kur'an Kursu ve yurt dışı çalışmaları gibi nice çalışmaları göz doldurur; yurt dışında zulüm içinde müslümanlar Türkiye'den yardım dilenir; bir çok cemaatin çalışmalarıyla İslam'a gönül verenlerin sayısında hızla artış yaşanırken Kuytul ve cemaatinin kendileri dışında kalanları tekfir ve aldanılmışlıkla yaptığı suçlamalar şu an sadece ehli küfür ve kullandığı terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürüyor. 

Alparslan Kuytul bilmeli ki yurt içi ve yurt dışında milyonlarca Müslüman Furkan Vakfı'nın değil Türkiye'nin güçlü olmasını ve Türkiye'nin kendilerine yardım etmesini bekliyor. 

Alparslan Kuytul, tabanını tevhit mücadelesi ile dopingleyip kendisi dışında kalanları kendileriyle uğraşan müşrikler konumuna düşürme algısı oluştururken kendinin dışladığı Müslümanlar kendilerine kardeş gözüyle bakıp hayır dua ediyor. 

Kuytul'un kendisi gibi her müslümanın aynı ızdırabı yaşadığını ama karakter ve konjonktür farklılığının farklı metotlarla mücadele şekillerine yol açtığını anlaması gerekiyor. 

Camilerin arzu edene göre değil belli medeni kriterlere göre düzenlendiği ile ilgili yazımız için tıklayınız....


 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 25.06.2016 23:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murtaza 2016-06-26 14:16:31

Zeki sen namazini kil yavrum gerisini boş ver senin kafan basmaz o konulara

Avatar
Kurt 2016-06-25 22:23:25

Bir de bu mu çıktı şimdi ,, bundan ne zaman kuytulcaz acaba ..

Avatar
zeki, 2016-06-25 23:44:01

her camide itikaf yapılmalıdır.şef döneminde bile buna engel olunmazdı.

Avatar
murat 2016-06-26 00:10:16

Yeni aczimendiler. Fesat çıkarmak için yeni arayışa girmiş zavallılar.

Avatar
hakkı 2016-06-26 02:48:13

bu, vatan-bayrak düşmanı teröristler hiç bir zaman emellerine ulaşamayacak. kimin köpekliğini yapıyorlarsa sahipleriyle beraber cehenneme gönderilecekler.

Avatar
Can can 06 2016-06-27 00:52:57

Geçenlerde ankarada eve gitmek için bentlerine giderken tabakhane camisinin bahçe duvarına bu kuytul bozuntusunun karısının il özel idaresi salonunda yapacağı hanımlara yönelik toplantının afişi vardı.çok garibime gitti.bu adamın karısına milleti zehirliyor. Aman dikkat.