Yusuf Kaplan'ın övdüğü hurafe cemaatlerin özellikleri!

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'ın cemaatlere verdiği destek sonrası işaret almışçasına sadece hurafeci cemaatler kendisine destek çıktı

Yusuf Kaplan'ın övdüğü hurafe cemaatlerin özellikleri!

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'ın cemaatlere verdiği destek sonrası işaret almışçasına sadece hurafeci cemaatler kendisine destek çıktı

29 Ocak 2017 Pazar 23:17
Yusuf Kaplan'ın övdüğü hurafe cemaatlerin özellikleri!
banner283

DiNiHABERLER.COM / öZEL

Yusuf Kaplan’ı hurafeci cemaatler pek bir sevmiş. O kadar seviyorlar ki Yusuf Kaplan’ı dillerinden düşürmüyorlar.

Ne de olsa Fetullah Gülen gibi şahsiyetsizlerin peydahlandığı cemaatler, tam da Yusuf Kaplan'ın övüp savunduğu türden cemaatler.
Neden mi?

*Çünkü ümmetin sevdiği, saydığı, Kur’an ve Kur’an’a uygun hadislerle yaşamlarına şekil düzen veren cemaatler, Yusuf Kaplan’dan ve açıklamalarından ölesiye nefret ediyor.
*Yusuf Kaplan’dan nefret eden cemaatlerin tamamı ümmetçi…
*Milleti sömürmüyorlar.
*Hak ve batıl terazileri Kur’an onayından geçiyor. 
*Akılları olduğu ve kullandıkları için Yusuf Kaplan’ın sahiplenmelerine de ihtiyaçları yok.
*CIA ve saire gavurların gizli örgütleriyle hiçbir bağlantıları bulunmuyor. 
*Adam gibi adamlar. 
*Müslümanlar…
*İslam kardeşliğini tüm kardeşliklerin üzerinde tutuyorlar.
*Ümmetçiler…
*Cemaat olarak tanınmaktan ölesiye nefret ediyorlar. 
*Hayır hasenat işleri ile meşguller. 

*"Ne olursa olsun Kur’an’a uyun. Hadisleri de Kur’an’a uygun olduğu sürece öpüp başınıza koyun. Allah ve Resulü dışında kimseye uymayın hatta bize bile..." demekten çekinmeyen liderlere sahipler.

*Bu cemaatlerin en nefret ettikleri tipler arasında “kuru/yaş, haklı/haksız demeden kendilerini sahtekarla aynı kefeye koyup cemaat savunuculuğu yapan” Yusuf Kaplan gibi fırdöndü tipler geliyor. 

Gelelim Yusuf Kaplan’ın ehli sünnetin kalesi olarak gördüğü ve Diyanet’in de destek vermesi gerektiğini söylediği cemaatlerin özelliklerine;


*Babadan oğula geçen saltanat sistemine sahiptirler.

*Sahtekar liderlerinin tamamının soyu nasıl oluyorsa bir şekilde ehli beyte dayanıyor. 

*Kur’an en az müracaat edilen kitap olarak liste başıdır. Bu cemaatlerin ezberini bozduğu için Kur’an açıkça söylemeseler de en son bakılacak kitapların başında yer alır. Aşık oldukları Kur’an, sosyal hayatta bunların işlerine pek müdahil olmaz. Öyle bir tefsir edilir ki ayetler bir şekilde tevil ile menkıbelere uydurulur.

*Kur’an bunlar için yol gösterici olmaktan ziyade  mürşitlerini teyit eden bir kitaptır.

*Uydurma Hadislerle örülü menkıbelerin esas alındığı atalar dinini yaşarlar.

*Tabi bu cemaatlerin hurafelerle örülü yaşamlarının bir sonucu olarak ümmeti bölmeleri de en büyük marifetleri. 

*Ve bu cemaatlerin hepsi tüm hurafelerine rağmen bir şekilde ehli sünnetin kalesidir. Kendilerinden başka kale yoktur. Kendilerine rakip çıkacak olursa ayrı ayrı gibi görünselerde birlik olup o kaleyi yıkmakta üstlerine yoktur.

*Yusuf Kaplan’ın cemaatlerinin alimlerinin tamamı müceddittir/mürşittir/gavstır/kutuptur... Göklerde uçarlar, arşı alada gezinirler. Hz. İsa Hristiyanlıkta haşa Allah’ın oğludur. Bunların mürşitleri, Hz. İsa’dan daha yetkilidir. Görevlerine bakarsanız tamamı Allah’ın yaratmada özel ortaklarıdır. Tasarruf sahibidirler. Öldükten sonra bile dünya ile irtibatları devam eder. Her şeye burunlarını sokarlar. Beyaz elbiseler içinde beyaz atlara binip duvarları yarıp zina yapan müridin zinasına dahi engel olurlar. Hidayet dağıtırlar. Rızık verme veya sınırlandırma hatta yağmur yağdırma güçleri bile vardır. 

*Tamamı laikçilerle çok iyi anlaşır. Gavurları pek bir severler. En çok Müslümanlardan ve icraatçı Müslüman liderlerden ve gruplardan nefret ederler.

*Okuyan, araştıran ve sorgulayan müntesibi pek sevmezler. Müntesip sorgulamaya başladı mı bir şekilde ne yapar eder cemaatten ya atarlar ya da kurdukları tuzaklarla sorgulayan müntesibin çekip gitmesini sağlarlar.

*Kitaplara düşmandırlar. Cemaatin okuması gereken kitaplar önceden liderler ve cemaatin ileri gelenlerince belirlenmiş, sınırlandırılmıştır. Her cemaat kendisinin önceden okuyacağı kitabı belirlemiş ve her belirlenen kitap Allah nazarlardan sakındırsın Kur’an’a ya denktir ya Kur’an’ın açıklayıcısıdır veya Kur’an’dan (haşa) daha iyidir.
Sakın haa! Kimse bunları okuyupta uydurduğumuzu sanmasın. Bu dediğimiz maddelerin tamamını ve daha fazlasını,
 “hurafelerin babası müceddidi elfi sani ömerül faruki serhendi imamı rabbani kaddesallahu sırrıhu"nun mektubatında bulabilirsiniz.

*İmamı Rabbani’de olduğu gibi bu cemaat liderlerinin tamamının böyle tren gibi uzun bol selamlı isimleri vardır. Ne de olsa arkadaşlar çok çok özel yaratıldıkları için isimlerinin önüne ve ardına bir yığın unvan takarlar ki koyunları taşıyacak trenin vagonu bir o kadar çok olsun.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 31.01.2017 15:52