Yusuf Kaplan'ın övdüğü hurafe cemaatlerin özellikleri!

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'ın cemaatlere verdiği destek sonrası işaret almışçasına sadece hurafeci cemaatler kendisine destek çıktı

Yusuf Kaplan'ın övdüğü hurafe cemaatlerin özellikleri!

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'ın cemaatlere verdiği destek sonrası işaret almışçasına sadece hurafeci cemaatler kendisine destek çıktı

29 Ocak 2017 Pazar 23:17
Yusuf Kaplan'ın övdüğü hurafe cemaatlerin özellikleri!

DiNiHABERLER.COM / öZEL

Yusuf Kaplan’ı hurafeci cemaatler pek bir sevmiş. O kadar seviyorlar ki Yusuf Kaplan’ı dillerinden düşürmüyorlar.

Ne de olsa Fetullah Gülen gibi şahsiyetsizlerin peydahlandığı cemaatler, tam da Yusuf Kaplan'ın övüp savunduğu türden cemaatler.
Neden mi?

*Çünkü ümmetin sevdiği, saydığı, Kur’an ve Kur’an’a uygun hadislerle yaşamlarına şekil düzen veren cemaatler, Yusuf Kaplan’dan ve açıklamalarından ölesiye nefret ediyor.
*Yusuf Kaplan’dan nefret eden cemaatlerin tamamı ümmetçi…
*Milleti sömürmüyorlar.
*Hak ve batıl terazileri Kur’an onayından geçiyor. 
*Akılları olduğu ve kullandıkları için Yusuf Kaplan’ın sahiplenmelerine de ihtiyaçları yok.
*CIA ve saire gavurların gizli örgütleriyle hiçbir bağlantıları bulunmuyor. 
*Adam gibi adamlar. 
*Müslümanlar…
*İslam kardeşliğini tüm kardeşliklerin üzerinde tutuyorlar.
*Ümmetçiler…
*Cemaat olarak tanınmaktan ölesiye nefret ediyorlar. 
*Hayır hasenat işleri ile meşguller. 

*"Ne olursa olsun Kur’an’a uyun. Hadisleri de Kur’an’a uygun olduğu sürece öpüp başınıza koyun. Allah ve Resulü dışında kimseye uymayın hatta bize bile..." demekten çekinmeyen liderlere sahipler.

*Bu cemaatlerin en nefret ettikleri tipler arasında “kuru/yaş, haklı/haksız demeden kendilerini sahtekarla aynı kefeye koyup cemaat savunuculuğu yapan” Yusuf Kaplan gibi fırdöndü tipler geliyor. 

Gelelim Yusuf Kaplan’ın ehli sünnetin kalesi olarak gördüğü ve Diyanet’in de destek vermesi gerektiğini söylediği cemaatlerin özelliklerine;


*Babadan oğula geçen saltanat sistemine sahiptirler.

*Sahtekar liderlerinin tamamının soyu nasıl oluyorsa bir şekilde ehli beyte dayanıyor. 

*Kur’an en az müracaat edilen kitap olarak liste başıdır. Bu cemaatlerin ezberini bozduğu için Kur’an açıkça söylemeseler de en son bakılacak kitapların başında yer alır. Aşık oldukları Kur’an, sosyal hayatta bunların işlerine pek müdahil olmaz. Öyle bir tefsir edilir ki ayetler bir şekilde tevil ile menkıbelere uydurulur.

*Kur’an bunlar için yol gösterici olmaktan ziyade  mürşitlerini teyit eden bir kitaptır.

*Uydurma Hadislerle örülü menkıbelerin esas alındığı atalar dinini yaşarlar.

*Tabi bu cemaatlerin hurafelerle örülü yaşamlarının bir sonucu olarak ümmeti bölmeleri de en büyük marifetleri. 

*Ve bu cemaatlerin hepsi tüm hurafelerine rağmen bir şekilde ehli sünnetin kalesidir. Kendilerinden başka kale yoktur. Kendilerine rakip çıkacak olursa ayrı ayrı gibi görünselerde birlik olup o kaleyi yıkmakta üstlerine yoktur.

*Yusuf Kaplan’ın cemaatlerinin alimlerinin tamamı müceddittir/mürşittir/gavstır/kutuptur... Göklerde uçarlar, arşı alada gezinirler. Hz. İsa Hristiyanlıkta haşa Allah’ın oğludur. Bunların mürşitleri, Hz. İsa’dan daha yetkilidir. Görevlerine bakarsanız tamamı Allah’ın yaratmada özel ortaklarıdır. Tasarruf sahibidirler. Öldükten sonra bile dünya ile irtibatları devam eder. Her şeye burunlarını sokarlar. Beyaz elbiseler içinde beyaz atlara binip duvarları yarıp zina yapan müridin zinasına dahi engel olurlar. Hidayet dağıtırlar. Rızık verme veya sınırlandırma hatta yağmur yağdırma güçleri bile vardır. 

*Tamamı laikçilerle çok iyi anlaşır. Gavurları pek bir severler. En çok Müslümanlardan ve icraatçı Müslüman liderlerden ve gruplardan nefret ederler.

*Okuyan, araştıran ve sorgulayan müntesibi pek sevmezler. Müntesip sorgulamaya başladı mı bir şekilde ne yapar eder cemaatten ya atarlar ya da kurdukları tuzaklarla sorgulayan müntesibin çekip gitmesini sağlarlar.

*Kitaplara düşmandırlar. Cemaatin okuması gereken kitaplar önceden liderler ve cemaatin ileri gelenlerince belirlenmiş, sınırlandırılmıştır. Her cemaat kendisinin önceden okuyacağı kitabı belirlemiş ve her belirlenen kitap Allah nazarlardan sakındırsın Kur’an’a ya denktir ya Kur’an’ın açıklayıcısıdır veya Kur’an’dan (haşa) daha iyidir.
Sakın haa! Kimse bunları okuyupta uydurduğumuzu sanmasın. Bu dediğimiz maddelerin tamamını ve daha fazlasını,
 “hurafelerin babası müceddidi elfi sani ömerül faruki serhendi imamı rabbani kaddesallahu sırrıhu"nun mektubatında bulabilirsiniz.

*İmamı Rabbani’de olduğu gibi bu cemaat liderlerinin tamamının böyle tren gibi uzun bol selamlı isimleri vardır. Ne de olsa arkadaşlar çok çok özel yaratıldıkları için isimlerinin önüne ve ardına bir yığın unvan takarlar ki koyunları taşıyacak trenin vagonu bir o kadar çok olsun.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 31.01.2017 15:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
memur 2017-01-30 08:51:38

yusuf kaplandan nefret eden, dışarı ile hiç bir bağlantısı olmayan, ümmetçi, adam gibi adam, sadece hayır ve hasenat ile meşgul şu cemaatleri söylesen de bizi de mahrum bırakmasan diyorum !!!

Avatar
hüsnü zan 2017-01-30 00:18:29

admin bir kardeş olarak seni uyarıyorum ilk ve son hemde kimi eleştirirsen eleştir yerden yere vur yanlişa yanlıs dogruya dogru de ama imam rabbani h.z lerini ve onun gibi gercek tasavvuf alimlerine laf atmayı bırak ilimlerine saygın olsun bu giddiğin yol yol deyil her seye benim kafam basar ayağı yapıyorsun kendini merkez görüyorsun dogru yoldayım zannedıyorsun unutma ilim cok alimlerin kendisine perde oldu helak oldular seytan onlara sagdan yaklastı yaklasamaz deme bana.misal olarak sen bir musa a.s olarak hızır a.s anlayamasssın bilmem anlatabildimmi hızır as.ve msua as kısssa sı sana yeterde artarda aklına basına toplaman icin sende biliyorsunki Allah haddi̇ aşanları sevmez bu siteyide takip etmeyi birakıyorum

Avatar
Mustafa HAKYOL 2017-01-30 09:48:46

admin cemaatler, tarikatlar deyip hepsine dil uzatmaktasın. İsim versen de biz de ona göre değerlendirsek. ehli sünneti dört dörtlük yaşayan cemaatler de var. sen bunları da kastediyorsan Allah seni affetsin. bilir bilmez konuşma, sonra pişman olursun da iş işten geçer. tarikat düşmanlığı bir zamanlar show tv ekibinin işiydi. sen görevi devraldın galiba. Allah sana selamet versin.

Avatar
veli kayabaş 2017-01-31 12:59:16

selam ustadlar.yahumuhterem kardesim biz tasavvufu imami rabbaniden ogrendik.degilse yeryuzunde islamiyet nerdeyse kalkmisti.islamiyetin ozu tasavvuftur.tasavvuf hal ilmi olmayinca islamiyet tahkiki olarak yasanmaz.deccal dunyayi mahvetti.haçlilara siyonistlere sekularizme dinsiz putperest laiklige eski yunan roma dinsiz ahlaksizlik demokrasisine seytana dunyayi teslim etti.hala kucuk deccallar ayni goreve devam ediyirlar.30 tane deccal gelecek.osmanli imparatorlugunu yikarak ehli sunnet islam dunya birligini kaldirdi.90 sene vu islamiyet dag baslarida magaralarda jandarma polis korkusundan gizlice ogrenildi.yama bu garazi.tasarruf yani yakin hakikat gizli ilim peygambere cebrail tarafindan ogretilen gizli ilimdir.Hz.Allahin cc zati ilmidi.tasavvuf olmadan hz.Allaha cc yakinlasilmaz.onun nuruyla nurlanilmaz nurlanmayincada esyaya dunyaya ahirete ferasetle bakmak icin kamil musluman olunmaz.kamil musluman olmayan Hz.Allahin cc sirlarina vakif olmayan ehli naciyeden olmaz.eksik musluman kali.kufurle iman arasinda gelir gider.her an gayyaya duser.gercek ilimler batini ilimlerdir.kafir felsefecilerin uydurduklari ilim ilim degildir.kufurdur.imami rabbanide bu ilimleri kendi icad etmemistir.bu ilmi ustadlari vardir.tabiin tebeitabiin ashahi guzin bu ilimle mucehhezdiler.koklu bir ilimdir.tarih cografya biyoloji bilmem neyle evrim teorisi safsatalariyla ilim olmaz.ahirette bu dunyadaki uyduruk ilimlerin hicbirusi yoktur.bilgisayarin asli remil ilmidir.Daniel peygambere gelmistir.butun ilimlerin asli ilahi kaynaklidir.kul birsey icad etmemistir.sadece var olani yaratilani izinle bulmustur.yinede Hadislere gore mehdi geldiginde teknoloji duracak bu batin ilmiyle mehdiye yardim eden musluman cinler ve melekler dunyayi seytanin hakimiyetinden kurtaracaktir.buraya bir ay bu ilmi yazsam bitmez.cok derindir.sonunda hersey Hz.Allahin istek iradesine ve kudretine gore olacaktir.mesela atom bombasiyla kafurler korkuyorlar musluman ehli naciye horasan erlerini ama hz.Allah yemenden buyuk bir ates cikaracak kafirleri dumani atesi yakil kavuracak.radyasyonla butun dunyayi kaplayacak.cok kucuk bir misal verdim gunlerce ankatmak lazim.buna ragmen ben bile bu ilmi yasayamiyirum.cok cileli.neyse bu ilmin imami rabbaniden once muhiddini arabi hocasi imami gazali bu isin ustadiydilar.kolay bir ilim degildir.ama sonu baldan tatlidir.zerresi bile insani mesteder.vesselam

Avatar
Hakkın yolu bir 2017-01-30 21:13:01

Admin kim kaleme aldıysa Allah bin kere razı olsun cahil yorumlarada itibar etmeyin lütfen devam edin çok teşekkür ederim

Avatar
Müftü 2017-01-31 00:07:26

az bile yazmışsınız. bu uğurda ne peygamberler alimler şehit edildi. sağlam durun. havlayanlara aldırmayın. bunlar tarih boyunca hep havlamış, inkardan gelmiş, alay etmiş, moral bozmuştur. allah sizden razı olsun dinihaberler

Misafir Avatar
memur 2017-01-31 14:24:36 @Müftü

Allah sizin gibi müftüyü ıslah etsin. bu ümmeti layık oldukları müftülerle beraber eylesin.

Beğenmedim! (0)