Darbe tweeti gerçek çıktı!
Darbe girişimi sonrasında kapatılan hesabın arşivde ele geçirilen bilgileri ile 15 Temmuz'da darbe yapılacağı tweetinin tamamen gerçek olduğu kanıtlandı.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün geçtiğimiz Cuma gecesi gerçekleştirdiği darbe girişimi sosyal medyada birçok yalan haberin ortaya çıkmasına sebep oldu.

FETÖ, demokrasiye sahip çıkmak için meydanları dolduran halkı "Artık evinize dönebilirsiniz" şeklinde attığı mesajla kandırmaya çalıştı. Ardından İstanbul'un 19 noktasına yapılacak olan sözde saldırıların bulunduğu mesajlar gönderilse de başarılı olamadı.

TWEET GERÇEK ÇIKTI

Darbe girişiminden 1 ay önce yayınlanan darbe tweeti ise ortalığı karıştırdı. Twitter'da darbe girişiminin tarihini verdiği tweetle gündeme gelen @gskraliddaaci06 kullanıcı adlı hesap, darbe girişiminden sonra hesabını kapattı.

"15 temmuz 2016 cuma turkıyede askerı darbe at fava bekle ıstıhbaratım sağlam" tweeti ile darbenin olacağı günü apaçık veren hesapla ilgili tepkiler çığ gibi büyürken hesabın arşiv bilgisine ulaşıldı. Arşiv bilgisi ile tartışmalar, hesabın gerçek olduğu konusunda netlik kazandı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol