Öne Çıkanlar diyanet İlhami Şahin Bahçelievler Müftülüğü Mehmet Görmez Hala Sultan Tekkesi

İsmailağa Cemaatinde  silahlar çekildi
İSMAİLAĞADA İS SAVAŞ KIZIŞTI
 
2007 haziran seçimlerine iki hafta kala ismailağada kılıçlar çekildi. Beş gruba ayrılan ismailağa cemaatinde gruplar arası savaş iyice hızlandı. 2011 seçimlerinde çavuşbaşı geubunun lideri M. Keskinin Mahmut efendinin  huzurunda ak parti aleyhine yapmış olduğu probagandanın videosu yeniden ısıtılıp piyasaya sürüldü. Videoda resmen ak partiye oy verilmemesi gerektiği açıkça pervasızca dile getiriliyor. 
 
Son olarak ise fatih medreseleri grubu art arda iki video yayınlayarak ismailağa vakfına çok zor sorular sordu. 
Vakıf mütevelli heyeti Seyfettin inanç'ın vakıfa ait gayrimenkullerin usulsuzce kendi şirketine çok düşük bedelle satıldığını iddia etti. 
 
İkinci videoda ise daha korkunç bir iddia yeraldı. Seyfettin inanç'ın annesinin saadet zinciri yöntemiyle milyonlarca lira toplayıp kendi şirketlerine aktardığını iddia etti. 
 
İddialar yenilir yutulur cinsten değil. 
 
İsmailağa vakfı ise bu sorulara kuşunla cevap verdi
 
İşte olayın gelişimi
 İsmailağa Vakfı ve İddef Yöneticilerinin  Sosyal medyadaki tetikçisi Salih Diner, yine İsmailağa Vakfı ve İddef’ten aldığı destekle; Fatih Medreseleri hocalarımızdan Yalçın Bostanoğlu'nu öldürmeye teşebbüs etti..!
 
Sonunda korkulan oldu. 15 senedir Fatih Medreseleri’ne attıkları iftira, hakaret, karalama ve hedef göstermenin yanında Efendi Hazretlerimize karşı da son derece yakışıksız saldırı ve haksızlıklarda bulunan İsmailağa Vakfı ve İddef’in, Efendi Hazretlerine yakışmayan, camiada  ikilik ve nifak çıkartan tutumlarını kaleme aldığımız; hak ve hakikatleri ortaya çıkardığımız için tahammül edemeyen bu kişiler Salih Diner isimli şahsı, sosyal medya üzerinden insanları bize karşı tahrik ve kışkırtmak için maşa olarak kullanmaktaydı.
 
Bu şahıs, geçmişinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla Fatih Medreseleri Vakfı olarak kurumumuzu ve Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’yi hedef alan, ağza alınmayacak küfür ve hakaret, iftira ve yalanları aktaydı. Bir zamanlar İddef’te vazife de yapan bu provakatör şahıs, İddef ve İsmailağa Vakfı tarafından da sahiplenilerek onlardan aldığı destekle, yalan ve iftiralarını pervasızca etrafa yaymaktan çekinmiyor, camiamız arasında şer ve nifak tohumlarını ekmeğe devam ediyordu.
 
Kendisini; küfür ve hakaret, yalan ve iftiralarına bir son vermesi hususunda defalarca uyardığımız halde bu şahıs İddef ve İsmailağa Vakfı’nın arkasına sığınarak onlardan aldığı destekle, kurumumuzu ve Genel Başkanımızı karalamaya hız kesmeden devam ediyordu; zaten geçmişte derin güçler tarafından, hem de caminin ortasında iki cinayet işlenmiş olan cemaatimizde bir üçüncü ve dördüncü cinayetlerin daha işlenmesi için elinden gelen her türlü provokatörlüğü sürdürüyordu.
 
Uzunca bir süredir Salih Diner isimli şahsı maşa olarak kullanarak sosyal medya tetikçiliği yaptıran ve insanları Fatih Medreseleri’ne ve Genel Başkanımız Masum Bayraktar Hoca efendiye karşı kışkırtıp, tahrik ettiren İddef  ve İsmailağa Vakfı; Bu özürlü şahsı sosyal medya tetikçisi olarak kullandığı yetmezmiş gibi, şimdi de, silahlı tetikçi ve saldırgan olarak kullanmaya kalktı.
 
Kurumumuz hocalarından Yalçın Bostanoğlu hoca kardeşimiz bu şahsın silahlı saldırısına uğradı. 31 Mayıs 2015 Pazar günü akşam saatlerinde Yalçın Bostanoğlu kardeşimiz Fatih Çarşamba’da Yavuz Selim Camii’nin girişinden yaya olarak gelirken İddef maşası Salih Diner denilen bu şahıs ile karşılaşmış ve ona “Sosyal medyadan bunca hakaret ve iftira atmaya utanmıyor musun bu karalama ve yalanlarını ne zamana kadar sürdüreceksin?” demesi üzerine Salih Diner denilen şahıs kışkırtıcılık ve tahrike devam ederek “Satılmış köpekler sen bana akıl veremezsin” diyerek küfür ve hakaretlerine devam etmiş ve arkadaşımızın üzerine yürüyerek aralarında tartışma çıkmıştır. Çıkan tartışmada; kimin adamı, neye hizmet ettiği belli olmayan bu şahıs, belinden çıkardığı ruhsatsız silahı ile 3 el ateş ederek Yalçın Bostanoğlu kardeşimizi öldürmek kastıyla ateş etmiştir. Açılan ateşten Yalçın Bostanoğlu kardeşimiz kendisini sipere yatarak kurtarmış ve yara almadan kurtulmuştur. Arkadaşımızın şikayetçi olmak için karakola gittiği sırada bu şahıs, kışkırtıcı ve yalan haberlerinden vazgeçmeyerek kendi ruhsatsız silahının fotoğrafını çekerek Facebook hesabından paylaşmış ve altına da “Masum Bayraktar’ın adamları bana bu silahla saldırdı. Elinden silahı aldım yerlerde sürükledim. Eşgali tesbit edildi ama elimden kaçırdım. Kamera kaydı da var.” diyerek yalanlarına ve ortalığı karıştırmaya devam etmiştir. Halbuki yakalanıp, karakola götürülen bu şahsın silahında parmak izi ve elinde barut izine rastlandığı, yapılan incelemede tespit edilmiş, aynı zamanda Yalçın Bostanoğlu kardeşimizi öldürme kastıyla 3 el ona doğru ateş ettiği ve eski bir polis memuru olan bu arkadaşımız onun kurşunlarından yatarak ve sper alarak canını zor kurtarmıştır. Gözaltına alınan bu şahıs yakalanarak nezaret haneye konulmuş ve tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmiştir.
 
15 sene boyunca kürsülerden, televizyonlardan, internet ve sosyal paylaşım sitelerinden Fatih Medreseleri’mizi ve Genel Başkanımız Masum Bayraktar Hoca Efendiyi karalamaya devam ederek camiada her türlü ayrılık ve gayrılıklara imza atan, cemaatin adeta içini boşaltarak Efendi Hazretlerimizi ölmeden mezara koyan, O daha hayatta iken “Efendiden sonrasını yaşıyor” muamelesini camiamıza hakim kılan İsmailağa Vakfı ve İddef yöneticileri: Efendi Hazretlerine yaptıkları yanlışlık, hakaret ve haksızlıkları içeren ve Marifet Dergisi’nin 28. sayısından alıntılayarak sorduğumuz ve sadece gerçekleri ifade eden sorularımıza, tahammül edemiyerek son olayla birlikte gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir ve aynı zamanda camiada birlik ve beraberlik olmasın diye neler yapabileceklerini ortaya koymuşlardır.
 
Bizler daha bize yapılan 15 senin hesabını yazmadan, kendilerinin Efendi Hazretlerine yaptıkları yanlışlarını yazmaya kalktığımızda buna tahammül edemeyerek bu işleri yapıyorlar. Bir de bize, camiamızın Vekil ve Hocalarına yaptıklarını anlattığımızda neler yapabileceklerini varın siz düşünün.
 
Bu şahsın İddef patronu Mahmut Şevket’in oğlu, Ali Haydar Ustaosmanoğlu ve İsmailağa Vakfı yöneticilerinden birinin yeğeni ile beraber kol kola girerek karakola gitmiş olmaları İsmailağa Vakfı ve İddef tarafından bu şahsın desteklendiği, takip edilerek sahip çıkıldığının açık bir alametdir.
 
Ey İddef ve İsmailağa Vakfı yetkilileri! Yıllardır size camiada yaşanan gerginlikleri anlatmaya, gelinen neticenin kargaşa ve kavgaya gittiğini söylemeye çalıştık, ama sizler dinlemediniz! Yapmış olduğunuz entrika ve tetikçilikten artık vazgeçin! Kurduğunuz entrika ve nifak lobisi içinde boğulacaksınız. Efendi Hazretleri tarafından size tanınan süre ve kredi sona ermiştir. Artık güneşin doğuşuyla birlikte karanlığın yerini aydınlığa terk edişi gibi sizin gerçek yüzünüz ortaya çıkmakta, şatolarınızda kurduğunuz krallığınız sarsılmaktadır.
 
Hakikatleri duyurup, hak ve hakikatin yanında olmak bizden, hakikatleri gizlemek sizden, muvaffakiyet Allah’tandır.


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vefalı 2 yıl önce

Ne oldu sizlere
Ne bu haliniz oldumu şimdi

Avatar
yalnız imam 2 yıl önce

allah ıslah etsin

Avatar
muallim zade 2 yıl önce

Yapmayin sayın hocam siz ismail aga yi biliyorsunuz da nicin masum bayraktar in borazanligini edersiniz buadamin kim olduğunu efendinin onu kovdugunu da biliyorsunuz ahmet ih... Hocam yakismiyor düşmanının düşmanı dosttur işini bırakın lutfen peki sorsam size bu adamin fikirlerine katiliyormusunuz da destek veriyorsunuz

Avatar
Medreseli 2 yıl önce

Ondan sonra tarikatlar,cemeatler ve medreseler niye kapatildi öylemi.siz kendi caminizi temizleyemez Allah cc ile milleti kandirdihinizi zannedip dunya ya .makama tamah ederseniz biri gelir caminizide cemaatinizida kökünden temizler.sonra o dünki çobanlar bu gunun kendilerince........efendileri çöpluklerine geri dönüverirler.olan hizmete ve samimi ,ihlasli hoca efendilere olur.tepinsinler bakalim sonu ne olacak

Avatar
mete 2 yıl önce

2007 seçimleri yazıyor

Avatar
kurrahafız 2 yıl önce

ben anlamış değilim site olarak kimin propagandasını yaptığınızın. ismailağa vakfının mı yoksa fatih medreselerinin mi propagandasını yapıyorsunuz. fatih medreseleri başkanı masum bayraktarı efendi hazretleri cemaatten kovmuş vede kendisinin cemaati böleceğini ifade etmiş iken devamlı fatih medreselerinin reklamı ortalığı bulandırıyor. kaldıki bu şahıs masum bayraktar kendinden olmayanları mübarek beldelerde de yani mekke ve medine de olsa dövdürmekten ve hakaret ettirmekten geri durmuyor. bu işleri yapan ve yaptıran bir şahsın haberini siz nasıl veriyor ve bunları masummuş gibi gösteriyorsunuz hayret ediyorum. arkasında kimlerin olduğu belli olmayan ve bit pire gibi yayılan bu masum bayraktar ve vakfından uzak durulması temennisiyle. berat gecenizi tebrik eder tüm islam alemine ve biz müslümanların kurtuluşuna vesile olması temennisiyle

Avatar
.... 2 yıl önce

Birakin kucuk enisteleri

Avatar
Direk 2 yıl önce

Aferin dinihaberler aynen devam et, davaya sen de taraf olacaksın bu yalan haberleri çarşaf çarşaf yayınlayarak. üstelik bunlar TCK göre ciddi suçlar ve sen bunlarla itham ediyorsun. Üstelik İsmailağa Derneği ismailagadernegi.org.tr başka bir yer değil, bunların dernekleri bile sahtekarlık için çakma dernek. Uyarılara rağmen bunlara alet olmayı seçen bir web sitesi de elbette dava dosyalarındaki yerini alacaktır.

banner205