Abdulhamidhan Camii'nde tarihi gün
Oer-Erkenschwick Belediye Başkanlığı ile yapılan yoğun görüşmeler neticesinde, cami diş hoparlörlerinden ezanın okunması için belediyeden izin alındı.

Oer-Erkenschwick cemaati tarihi bir günde buluştu. Oer-Erkenschwick Belediye Başkanlığı ile yapılan yoğun görüşmeler neticesinde, cami diş hoparlörlerinden ezanın okunması için Belediyeden izin verildi.

Abdulhamidhan Camii´nde ezan artık cuma günleri caminin dış hoparlöründen okunacak. Bu özel günde Din Görevlisi İsmail Dana cuma vaazından sonra cami önünde toplanan halkın içinde ezan okudu. Namazdan sonra yapılan programda Din görelisi ve Eyalet Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Görevlisi Necati BİLGİN ile birlikte Kur´an´dan okunan ayetlerle ezanın önemini anlattılar ve ezanın Almanca tercümesini yaptılar.Daha sonra özellikle belediye başkanına ve hazır bulunanlara teşekkür ettiler.

Dernek başkanı Telat Cosgun'da misafirlere ayrı ayrı teşekkür etti. Oer-Erkenschwick Belediye Başkanı Achim Menge, Katolik kilisesi Papazı Clemans Holtermann, Evangelist kilisesi Rahibesi Helene Kerkhoff, diğer din mensupları ve çok sayıda insan cami avlusunda ezanı dinlemek için toplandı.

Davetliler, programın çok anlamlı olduğuna vurgu yaparak Abdulhamidhan Camii Derneği'nin verdiği yemek ikramından sonra emeği geçenlere teşekkür ederek programdan ayrıldılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol