Azerbaycan'da Kutlu Doğum

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yılmaz, Kutlu Doğum haftasının sadece Türkiye’de değil Azerbaycan, Balkanlar, Kafkaslar ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yanı sıra son zamanlarda Afrika'da da kutlandığını söyledi.
 
Hz. Muhammed’in (sas) ne kadar iyi anlaşılırsa insanlığın da o kadar çok yüceltilmiş olacağını vurgulayan Başkan Yardımcısı Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığının bu amaçla, son zamanlarda Kutlu Doğum Haftaları için sosyal temalı etkinlikler düzenlediğini söyledi.Bu yılki temanın "Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" olduğunu hatırlatan Başkan Yardımcısı Yılmaz, "İslam'ın güler yüzünü bir fobiaya, korkuya, dehşete dönüştürmeye çalışan birtakım nahoş olaylar var ki bunlar bizim 'Gerçek İslam bu değildir' dememizi gerekli kıldı" diye konuştu.
 
Müslümanların Hazreti Muhammed'in yaşadığı çağdan günümüze kadar herkesle, her ortamda yaşayabilecek bir manevi anlayıştan geldiğine dikkati çeken Başkan Yardımcısı Yılmaz, Hazreti Peygamberin, kardeş kavgalarının yaşandığını, asırlar süren savaşların yapıldığı bir dünyaya geldiğini kaydetti.
 
Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliğin sonunda ilahiler söylendi, katılımcılara gül ve kitap hediye edildi.

 
Anahtar Kelimeler:
azerbaycan da kutlu doğum

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol