Baumenheim Fatih Camii'nde Çanakkale Ruhu

Almanya'da Asbach Baumenheim Fatih Camiinde Çanakkale Ruhuna Yakışır Bir Program Düzenlendi.

Baumenheim Fatih Camii'nde Çanakkale Ruhu

Almanya'da Asbach Baumenheim Fatih Camiinde Çanakkale Ruhuna Yakışır Bir Program Düzenlendi.

22 Mart 2015 Pazar 17:55
Baumenheim Fatih Camii'nde Çanakkale Ruhu
banner221
Grup Sayfamız için


Asbach Baumenheim Fatih Camiinde Gönülleri Mest Eden Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

Almanya Ditib Asbach Baumenheim Fatih Camiinde 22.03.2015 pazar günü öğle namazından sonra kasabadaki cemaatinde yoğun katılımıyla Çanakkale Şehitlerine ithafen program düzenlendi.

Cami İmam Hatibi Cemal ÖZDEN tarafından hazırlanan program ülkemizden uzak topraklarda adeta Çanakkale ruhuna yaraşır bir şekilde gerçekleşti.

Yaklaşık olarak 1 aylık bir hazırlık sürecinden geçen ve tamamı Türk cemaatinin çocuklarından oluşan veçocukların hazırladığı program ilgiyle izlendi.

Programın açılışı Kuran-ı Kerim okuyarak başladı. Açılış sohbetini Cami İmam Hatibi Cemal ÖZDEN'in yaptığı programda Cemal ÖZDEN şunları ifade etti; ''Vatan Topraklarımızın, gözü yaşlı anaların vatan, bayrak sevdası uğruna evlatlarını adamak suretiyle cephelere gönderdiğini kutsal değerler uğruna daha çocuk yaşta evlatların şehitlik mertebesine ulaştığını bunu iyi anlamamız gerektiğini'' ifade etti.

Program cami talebelerinin hazırladığı Çanakkale konulu konuşmalar ilahiler, şiirler ve okunan Kuran-ı Kerimlerle devam etti. Cemaat programdan hayli memnun olduklarını Cami İmam Hatibi Cemal ÖZDEN'in kısa bir süre önce gelmesine rağmen çok güzel çalışmalara vesile olduğunu ve bu gibi programların sürekli devam etmesini dile getirdiler.

Hazırlanan program yapılan dualarla son buldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hikmet Aydın 2015-03-22 23:01:40

Hocamdan allah razı olsun

banner220