Darmstadt'ta Kur'an Merasimi

Ditib Darmstadt Merkez Camii'nde Kur'an Merasimi programı gerçekleştirildi.

Darmstadt'ta Kur'an Merasimi

Ditib Darmstadt Merkez Camii'nde Kur'an Merasimi programı gerçekleştirildi.

13 Ocak 2015 Salı 08:10
Darmstadt'ta Kur'an Merasimi
banner221
Facebook Sayfamız için  

Camide gerçekleştirilen 'Kur'an Merasimi programına; T.C. Frankfurt Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Dağlı, Cemiyet Başkanı Fuat Kurt, Ditib Darmstadt Merkez Camii Din Görevlisi Abdulkadir Millidere, Darmstadt Atib Din Görevlisi Emrah Doğan, Cemiyetin Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Üyeleri, Öğrenciler, veliler ve çok sayıda cemaat katıldı.

Merasim Darmstadt Atib Din Görevlisi Emrah Doğan'ın Kur'an tilaveti ile başladı. İlk olarak din görevlisi Abdulkadir Millidere selamlama konuşması yaptı. Daha sonra cemiyet başkanı Fuat Kurt konuştular.

Ardından T.C. Frankfurt Din hizmetleri Ataşesi Ramazan Dağlı bir konuşma yaptı. Ardından 'Cami ve Çocuk' adlı sinevizyon izlendi. Öğrencilerden, Azra Yazıcı, Efe Güler, Kur'an-ı Kerim hakkında bilgi verdiler; Arif Emre Millidere, Tunahan Türk, Metehan Türk, Neslihan Türk, Esra Bahadır, Ayşenaz Küpeli ve Bedirhan Topçu şiir okudular.

Ardından, Berke Sancak, Birgül Bozkurt ve Melissa Karagözoğlu Kur'an-ı Kerim'in önemi ve fazileti ile ilgili Ayet ve Hadis-i Şerif okudular.

Ardından da öğrencilerin okuduğu sure ve dualara geçildi. Öğrencilerin camideki hallerinin yer aldığı slayt gösterisinden sonra Beyza Bulur ve Bahadır Şentürk 'İdeal Mü'min Kimdir?' isimli bir makale okudular.

Ardından öğrenciler Segah makamında Tekbir ve Salavatlarla beraber ilahiler söylediler. İlahi Korosu'nun ardından hediye ve Katılım belgesi merasimine geçildi. Cemiyetin Kadın Kolları tarafından hazırlanan Yemek ikramı ile merasim sona erdi.

Sunuculuğunu öğrencilerden Şeyma Topçu ve Aylin Karakuş yaptığı program, katılımın çok yoğun olması ile dikkat çekti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220