Ebu Cehil Zaman Gazetesi faka bastı!
Zaman Gazetesi’nde Hollanda’da bulunan camilerin seçim bölgelerine otobüslerle vatandaşları taşıdığı ve ücretlerinin Hollanda Diyanet Vakfı ve camiler tarafından karşlandığı şeklinde haberler üzerine Son Haber, AK Parti Hollanda Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Dursun Paksoy ve yardımcısı Yasin Öztürk, Hollanda’nın en büyük camilerinden olan Rotterdam Kocatepe Cami yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Hollanda Türk İslam Kültür Dernekleri Federasyonu başkanı Arif Yakışır’a düşüncelerini sordu.
 
Yakışır, yaptığı açıklamada “ Biz cami etrafından otobüslerin kalkmasının bir sakıncası olmadığını söyledik. Oy vermek için bizim buradan otobüs ile giden vatandaşlar mesafeye göre 3 ile 5 euro ödüyor. Toplumumuz camilerimizin adresini ve yerini aramadan bulur. Gerek Hollanda Diyanet Vakfı’nın gerekse cami yönetimlerinin durumlarını biliyorum. Seçimler için vatandaşları taşıma ücretlerinin Vakıf veya cami dernekleri tarafından ödediği asılsız iddiadan başka bir şey değildir. Bütün camilere seçimler öncesi Başkanı olduğum Hollanda Türk İslam ve Kültür Dernekleri Federasyonu adına bir mektup göndererek vatandaşlarımızı seçimlere katılmaları için teşvik etmelerini, fakat herhangi bir partiye yönlendirmemelerini kati ve kesin bir dille belirttik. Son zamanlarda Zaman Gazetesinin Türkiye’deki kurumları yıpratma yayınlarını doğru bulmadığım gibi aynı zamanda bu tutumlarını da şiddetle kınıyorum” dedi. 
 
Haberin yayınlanmasının ardından kısa bir süre sonra tekrar Son Haber’i arayan Yakışır, haber için teşekkür etti. 
Akşam saatlerinde Zaman Hollanda’da çıkan haber üzerine tekrar Arif Yakışır’ı arayan Son Haber’e Arif Yakışır, “ Ben Zaman Hollanda’ya öyle bir demeç vermedim” diyerek Zaman Hollanda’yı yalanladı.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
bir soru 2 yıl önce

Zaman şeye bastı derken siz neye basmış oldunuz.. Dini haber sitesi burası sorumsuz başlığı değiştirin

Avatar
okur 2 yıl önce

şu fitnelerin yayınlarına son verilmeli two days zaman da dahil.ülkem fitnelerin büyük çoğunluğundan kurtulmuş olur