Edingen’de Gazze için Gıyabi Cenaze Namazı
Nurettin MİDİLLİ / EDİNGEN

DİTİB tarafından planlanan programa Heidelberg, Eberbach, Wiesloch, Buchen, Schwetzingen ve Ladenburg Cemiyetleri din görevlileri, Weinheim, Ladenburg, Hockenheim ve Sinsheim Cemiyet başkanları ve yöneticileri ile özellikle gençler iştirak ettiler.

Edingen Din Görevlisi Nurettin Midilli'nin takdim konuşması ile başlayan program, Heidelberg Din Görevlisi Ali Atlamaz ve Eberbach Din Görevlisi Adem Peker'in çift sala okuması, Fetih Suresinin Tilaveti ile devam etti. İlahi, Kaside ve Şiirler okundu.

Filistinli Çocuk Şiirini genç kızlardan Yaren Güven okudu. Baden Württemberg Eyaleti Baden DİTİB Gençlik Kolları Başkanı Ayşe Aykan da bir selamlama konuşması yaparak organize için teşekkür etti.

Filistin/Gazze'deki kardeşlerimiz için duayı Wiesloch Din Görevlisi Mehmet Cemal Yılmaz yaptı. Kılınan gıyabi cenaze namazı ve okunan çift ezan ile program sona erdi.

Ayrıca Edingen DİTİB Cemiyeti’nde, Diyanet İşleri Başkanlığı kampanyası ekseninde Gazze için 10.060 (onbinatmış) Euro yardım toplanıp, ilgili hesaba havale edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol