Hannover'de muhacilere kurban ikramı
Almanya-Hannover izmetleri Ateşeliği Osnabrück Bölgesi Bad Essen Sultan Murad camisin'de Kurban Bayramının ikinci gününde aralarında Libya ve Lübnanlılarında bulunduğu Süriyeden iltica eden kardeşlerimize yemek ve kurban etinden ikram edildi.

Yaklaşık 10-15 ilticacı Suriyeli'nin katildığı yemek organizasyonunu Bad Essen Sultan Murad Kadın Kolları tarafından hazırlandı.

Kadın Kolları;"Muhacir kardeşlerimize mübarek Kurban bayramı gününde,ikram etmenin büyük mutluluk kaynağı olduğunu,bu kardeşlerimize azıcıkta olsa kurban bayramı sevincini yaşattırabildi isek bunun bizim için ne kadar önemli olduğunu" ifade ettiler.Din Görevlisi İsmail Batak'da "Bayramların paylaşma ve dayanışma günleri olduğunu,yurtlarından ve yuvalarından binlerce km uzakta olan kardeşlerimize sahip çıkmanın,onlarla ekmeğimizi ve aşımızı bölüşmenin ne kadar önemli olduğunu" ifade ettiler.

Bad Essen Sultan Murad Cami-i Dernek Başkanı Ömer Gür'de "Savaş ve başka nedenlerden dolayı aramızda bulunan bu kardeşlerimizin, artık bizlerin komşusu olduklarını,bunların ihtiyaclarını giderme noktasında yardımcı olacaklarını,bu gibi ikramlarında periyodik olarak devam edeceğini,bu derneğin her zaman kendilerinin hizmetinde olduğunu,buralarda kendilerinin yabancı olduklarını hissettirmemek için ellerinden geleni yapacaklarını "ifade ettiler.

Bad Essen Sultan Murad Camisine bir km mesafede Belediyenin tahsis ettiği bir binada kalan bu Suriyeliler ikramın ardından büyük memnuniyet duyarak dernek binasından ayrıldılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol