Hollanda Diyanet Vakfı'ndan İftar

HDV Gençlik Komisyonunun düzenlediği geleneksel iftar programında, Türk gençleri bir araya geldi

Hollanda Diyanet Vakfı'ndan İftar

HDV Gençlik Komisyonunun düzenlediği geleneksel iftar programında, Türk gençleri bir araya geldi

13 Temmuz 2015 Pazartesi 08:01
Hollanda Diyanet Vakfı'ndan İftar
banner221
 Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) Gençlik Komisyonunun düzenlediği geleneksel iftar programı, Türk gençlerini buluşturdu.
 
Utrecht yakınlarındaki NBC Kongre Merkezi'nde düzenlenen iftara, Deventer Başkonsolosu Zafer Ateş, HDV Başkan Vekili Dr. Mehmet Malkoç, Denk Partisi Milletvekilleri Selçuk Öztürk ile Tunahan Kuzu'nun yanı sıra Hollanda’nın farklı bölgelerinden davetliler katıldı.
 
Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün özel mesajları okundu.
 
Erdoğan, program dolayısıyla gönderdiği mesaj, Avrupa’daki gençlerin değerlerine, kültürüne, tarihine bağlı olarak, yaşadıkları ülkelerde hayatın her alanında başarı olabilmeleri için faaliyet gösteren HDV Gençlik Komisyonunu kutladı. 
 
Yurtdışında yaşayan vatandaşların başarıları, gayretleri ve hem Türkiye'ye hem de bulundukları ülkelere katkıları dolayısıyla iftihar kaynağı olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Sizler artık gurbetçi değil Türkiye’nin yurtdışındaki temsilcilerisiniz, gücüsünüz. Karşılaşılan tüm sıkıntılara rağmen sabrınızla, azminizle, gayretinizle gurbeti vatan haline dönüştürdünüz. Ben geleceğimizin dünümüzden ve bugünümüzden çok daha aydınlık, çok daha parlak olacağına inanıyorum" ifadesini kullandı.
 
Erdoğan, istikbalin teminatı olarak gördüğü gençlere, değerlerine sımsıkı sahip çıkarak, Türkçeyi asla ihmal etmeden, bulundukları ülkenin dillerini çok iyi öğrenmeleri tavsiyesinde bulundu.
 
"Şunu asla unutmayın, konuştuğunuz dil, aynı zamanda düşündüğünüz dildir. Dilini kaybeden her şeyini kaybeder" vurgusunu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:
 
"Sizler, bin yıllık kadim bir mirasın büyüttüğü, beslediği, bugünlere getirdiği, geleceğe de bu bilinçle yürüyen bir milletin mensuplarısınız. Sizler, dünyanın en ücra köşesindeki vatandaşına bile sahip çıkan, tüm mazlum ve mağdurların umudu olan, ilkeli, vicdani, dik duruşuyla örnek gösterilen bir ülkenin vatandaşlarısınız. Ben, sizlerden bu bilinçle, bu şuurla hareket etmenizi bekliyor, özgüveninizi asla kaybetmemenizi istiyorum. Vahşi terör örgütlerinin kirli eylemlerine kurban edilmeye çalışılan yüce dinimiz İslam’ı, içinde yaşadığınız toplumda en iyi şekilde temsil etmek, en başta gelen sorumluluğunuzdur. Varlığınıza dahi tahammül edemeyen ırkçılara, ibadethaneleri ateşe veren İslamofobiklere, tedirgin gözlere, kuşku dolu gönüllere en güzel cevabı, örnek duruşunuzla siz vereceksiniz. Ben sizlere inanıyorum, güveniyorum." 
 
Erdoğan, her zaman gurbetçi vatandaşların yanında olmaya devam edeceğini belirterek, "Hepinize umut dolu, huzur ve barış dolu bir gelecek temenni ediyorum. Ailelerinize, dostlarınıza, arkadaşlarınıza selamlarımı iletmenizi rica ediyorum. Her birinizi sevgiyle, hasretle, muhabbetle selamlıyor, yaklaşmakta olan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı'nızı kutluyorum. Allah'a emanet olun" ifadesini kullandı. 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220