İçişleri Bakanı Efkan Ala’ nın Amerika ziyareti

Türkiye İçişleri Bakan'ı Efkan ALA bir dizi resmi görüşmelerde bulunmak üzere ABD'ye ziyarette bulundu.

İçişleri Bakanı Efkan Ala’ nın Amerika ziyareti

Türkiye İçişleri Bakan'ı Efkan ALA bir dizi resmi görüşmelerde bulunmak üzere ABD'ye ziyarette bulundu.

18 Haziran 2014 Çarşamba 01:06
İçişleri Bakanı Efkan Ala’ nın Amerika ziyareti
banner221
Bir dizi resmi görüşmelerde bulunmak üzere ABD’ye gelen İçişleri Bakanı Efkan ALA, Washington Büyükelçisi Serdar KILIÇ, İçişleri Bakanlığının üst düzey bürokratları, gazeteci - yazar Ethem MAHÇUPYAN, Stratejik Düşünce Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Yasin AKTAY, Elçilik Müsteşarı Tugay TUNÇER Washington’da Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından atılan ve yapımı devam eden Türk Amerikan Toplum Merkezi Camii'ne ziyarette bulundular.

İçşişleri Bakanı Efkan ALA ve beraberindeki heyeti Din ve Sosyal Hizmetler Müşaviri Dr.  Yaşar ÇOLAK’ ın Türkiye’ de toplantıda olması nedeniyle Bolu İl Müftü Yardımcısı ve Merkezin hocası Bayram ERDOĞAN, Washington Din Hizmetleri Müşavirliği Katibi Mert Barış ÖZCAN, TACC Genel Sekreteri Adem BÜYÜKACAR, Yönetim Kurulu Üyeleri, Din Görevlisi Belgizar ÖZBEK ve diğer yetkililer karşıladı.

Toplum Merkezi hocası ve Bolu İl Müftü Yardımcısı Bayram ERDOĞAN Bakan ve heyete; Çift minareli Cami, Türk Hamamı, Havuz, Spor Tesisleri, Okul, Araştırma Merkezi, İslami Eserler Müzesi ,Türk Mutfağına hizmet verecek olan Restaurant, On adet örnek Türk Evi, Piknik alanı ve 303 araçlık oto parktan oluşan ve Ekim ayına doğru  Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açılışı planlanan külliye hakkında bilgi verdi.

Daha sonra Türkiye’ nin ve İslam Aleminin  Amerika’da atan kalbi olacak külliyenin inşaat alanı  gezildi.Kılınan öğle namazının ardından topluca yemek yenerek, yapılan duadan sonra heyet uğurlandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220