KKTC'de darbeye tepki selası
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
Türkiye Cumhuriyeti’nde dün gece başlayan, Türkiye halkının büyük tepkisiyle karşılaşan, Türkiye vatandaşlarının sokağa dökülmesine ve gece yarısı sala okunmasına neden olan  Darbe Girişimi”  KKTC'de büyük tepkiye neden oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği önünde toplanarak, Türkiye’deki kalkışmaya tepki gösteren vatandaşlara, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay da Elçilik önüne giderek destek vererek, vatandaşlarla birlikte İstiklal Marşı söyledi.

Türkiye’de dün akşam saatlerinden itibaren sahnelenmeye başlayan ancak başarısızlıkla sonuçlanan söz konusu “kalkışma” nedeniyle yaşanan bu olağandışılığa dikkat çekmek ve Türkiye halkının onurlu duruşuna destek çıkmak için KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay’ın talimatıyla gece yarısı ve sabah ezanından önce ülke genelinde  “sala” okundu.

Okunan  “sala” Elçilik önünde Başkan ATALAY'da dâhil olduğu çok sayıda vatandaş tarafından huşu içinde dinlenerek, Türkiye’nin yaşanan “Darbe Girişimi” hadisesini en az hasarla atlatması için bütün gece dua edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol