Münster Din Hizmetleri Ataşeliği Bölgesinde Farklı Bir Kutlu Doğum Programı
20.04.2014 tarihinde Rosenstr.11, 33189 Schlangen (Bürgerhaus) adresindeki programa; Diyanet İşleri Başkanlığı İç Kontrol Daire Başkanı Mahmut Türk, Münster Din Hizmetleri Ataşesi Suat Altunkuş, Münster Başkonsolosluğu Muavin Konsolosları Mehmet ve Güler Fidan, Konsolosluk çalışanları Nizamettin ve Gülperi Barutçu, Ataşelik Görevlisi İbrahim Ateş, bölge din görevlileri, dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Yaklaşık 1000 civarında vatandaşın katıldığı program İstiklal Marşının okunması ve Kur`an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Din Hizmetleri Ataşesi Suat Altunkuş konuşmasında programın hazırlanmasına katkıda bulunan herkese teşekkür ederek, bu kutlu ve farklı güne, Allah Resulünün anıldığı, O`na duyulan sevginin doruğa ulaştığı bu güzel programa katılan herkese şükranlarını sundu.
 
Programa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı İç Kontrol Daire Başkanı Mahmut Türk; “Hz Peygamber, Din ve Samimiyet” konulu konferansında, dinin samimiyet ile yaşanabileceğini, Allah'a karşı samimi olunması gerektiğini belirterek ayet ve hadislerden örnekler verdi.
 
Bad Lippspringe DİTİB Mimar Sinan Camii Din Görevlisi Mehmet Menteş`in öğrencilerinin hazırlamış olduğu şiir, ilahi, hadis okuma ve Peygamberin Krallara Mektupları konulu tiyatro gösterimiyle manevi ve duygu dolu bir atmosfere bürünen ve zaman zaman gözyaşlarının tutulamadığı program yapılan dua ile son buldu.
 

Haber: İbrahim Ateş

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol