Münster Din Hizmetleri Ataşeliği Kurban Kesim Semineri yaptı
T.C. Almanya/Münster Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesi Bölge Koordinatörlerine Vekaletle Yoluyla Kurban Kesimi Organizasyonu Semineri Verildi.

08.09.2014 tarihinde Münster DITIB Merkez Camii Konferans Salonu'nda gerçekleşen programa Din Hizmetleri Ataşesi Suat Altunkuş, Ataşelik Görevlisi Ibrahim Ateş, DITIB Diyalog sorumlusu Necati Bilgin, Bölge koordinatör ve yardımcı din görevlileri katıldı.

Münster Ataşelik Görevlisi İbrahim Ateş`in verdiği seminerde 2014 yılı Vekaletle Yoluyla Kurban Kesimi Organizasyonunun önemi, hedefleri, organizasyon boyunca takip edilmesi gereken hususlar ve kurban kayıt sistemi hakkında bilgi verildi ve kurban kayıt sistemi uygulamalı olarak tanıtıldı.

Münster Din Hizmetleri Ataşemiz Sayın Suat ALTUNKUŞ kurban kayıtları ile ilgili önemli birtakım hatırlatmalarda bulunarak, yaşanabilecek birtakım sorunlar için din görevlilerinin dikkat etmesi gereken husuları belirtti.

Seminere ayrıca hacca gidecek koordinatör din görevlilerinin yerine bölge koordinatörlüğüne vekalet edecek din görevlileri de katıldı.Seminer soru-cevap ve ikram ile son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol