Nürnberg Din Hizmetleri Ataşeliği Din Görevlileri toplantısı yapıldı

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda, Nisan ayında yapılan Kutlu Doğum Programlarının genel bir değerlendirmesi yapıldı. Görülen aksaklıkların bir sonraki programlarda yaşanmaması için gerekli talimatlar verildi.
 
2014 Ramazan programlarının da değerlendirmeye alındığı toplantıda, gençlere çok önem verilmesi gerektiği üzerinde duruldu. Ataşelik bölgesinden 21 Öğrencinin umreye gönderildiği söylendi. Bir gencin umre ibadeti yapmasının yaşlıların umre yapmalarından daha etkili olduğunun vurgusu yapılırken, gençlerin dini tecrübeyi yaşamaları için daha gayretli olunması ifade edildi.
 
Soma faciası için yardımda bulunmak isteyenlerin, Başbakanlığın düzenlemiş olduğu yardım hesabına yardımda bulunabilecekleri duyurusu yapılırken, hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilendi ve geride kalan yakınlarına duada bulunuldu.  
 
Ayrıca bölgemiz sorunlarının görüşüldüğü istişare toplantısında, Ataşe Mümin ŞENER din görevlileriyle birçok tecrübesini paylaştı ve din görevlileri düşünceleriyle toplantıya katkıda bulundu.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol