Prof. Dr. Mustafa Ünver’e Veda

TC. Lahey Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ünver'e veda programları düzenlendi, programlarda duygusal anlar yaşandı.

Prof. Dr. Mustafa Ünver’e Veda

TC. Lahey Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ünver'e veda programları düzenlendi, programlarda duygusal anlar yaşandı.

10 Nisan 2015 Cuma 06:32
Prof. Dr. Mustafa Ünver’e Veda
banner283
MEHMET ALİ TOPCU
 
ROTTERDAM – DEVENTER – TC. Lahey Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ünver'e veda programları düzenlendi, programlarda duygusal anlar yaşandı.
 
HDV Rotterdam Laleli ve Deventer Merkez Camii'nde düzenlenen veda merasimlerine TC. Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral, TC. Deventer Başkonsolosu Zafer Ateş, Rotterdam Din Hizmetleri Ataşesi Mehmet Malkoç, Deventer Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Yusuf Acar, din görevlileri, HDV şube yöneticileri, cami temsilcileri, bazı STK başkanları ile vatandaşlar katıldı.
 
Rotterdam Laleli Camii'ndeki programda, Müşavir Prof. Dr. Mustafa Ünver hakkında, din görevlileri ve dernek başkanları adına konuşmaların ardından Rotterdam Din Hizmetleri Ataşesi Mehmet Malkoç, uzun süredir kendisiyle mesai arkadaşlığı yaptığını, bunun ötesinde iyi bir yönetici, iyi bir arkadaş olarak kendisini tanımaktan büyük onur duyduğunu, kendisinin bıraktığı bayrağı daha iyi yükseklere taşıma çabası içinde olacaklarını söyledi.
 
TC. Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral, "Milletleri ayakta tutan en önemli öğe kurumlar. Bu kurumların en önemlisi ve kapsamlısı tabiki devlet kurumu. O kurum olmadan milletlerin ayakta kalması ve tarihe yayılan bir süreçte etkili olması çok güç. Bu kurumlarımızdan bir tanesi Diyanettir. Milletimizin Hollanda'da duyduğu ihtiyacı gidermek adına kurulmuş Hollanda Diyanet Vakfı 'mız, Hollanda'da gerçekten çok önemli bir işlev görüyor. Bu gibi kurumları yaşatmak, hakkıyla işletmek belki kurmaktan daha zor. İşte burada idareciler devreye giriyor. Hollanda Diyanet Vakfı 'nın başkanlığını üstlenen ve burada yaptığı görevinin sonunda şuan veda etme noktasına gelen Prof. Dr. Mustafa Ünver Hocamız, bu kurumu burada hakkıyla, ilkelere dayanarak, doğrunun yanında yer almaya özen gösteren kişi olarak izlediğim çok değerli bir idarecimiz. Benim açımdan Mustafa Ünver Hocamız, her karşılaştığımda, benim içime huzur veren, mutluluk veren, içimdeki sıkıntıları hafifleten bir insandır. Bu sanırım Allah vergisi. O, hepimiz için bir şanstı. Prof. Mustafa Ünver, burada hem profesyonel çalışmalarıyla hem de teşrik-i mesai yaptığı arkadaşları, gerekse Hollanda Türk toplumuyla kurduğu empatiyle hep hatırlanacak. Yolunuz açık olsun." şeklinde duygularını dile getirdi.

 
Prof. Dr. Mustaf Ünver yaptığı veda konuşmasında, görev yaptığı süre boyunca kendisine destek olan tüm çalışanlara, cemiyet başkanlarına ve tüm din görevlilerine teşekkür etti ve haklarını helal etmelerini istedi. Kendisinin herkese hakkını helal ettiğini söyleyen Ünver şöyle konuştu: "2011 yılının Aralık ayında göreve başladım. Bugün elhamdülillah, çok güçlü bir Hollanda Diyanet Vakfı bırakmanın huzurunu yaşıyorum. Bu başarı benim değil, ekibimizin başarısıdır. Nerede barışa, insanlığa hizmet varsa biz orada olmalıyız, şuur ve anlayışıyla hareket ettik. Çok şükür tek kuruş banka kredisi kullanmadan birçok camimizin, kültür merkezimizin inşaatlarını tamamladık. Allaha şükürler olsun tek kuruş bile olsun bankaya el uzatmadan yaptığımız hizmetler. HDV, Hollanda Türk toplumu için bir kazanç, gururlandıran bir kurum. O yüzden şanına yakışır olması lazım idi. Şayet bilmeyerek kırdığımız, üzdüğümüz kardeşlerimiz varsa, haklarını helal etsinler, bizde hakkımızı helal ediyoruz. Dualarda buluşalım inşallah."
 
Rotterdam ve Deventer'de yapılan konuşmalar ve hediyeleşme sonrası, tüm katılımcılar, övgülerle bahsettikleri ve hizmetlerini hiç bir zaman unutmayacakları Prof. Ünver ile tek tek vedalaştılar.


 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
keşke 2015-04-10 08:32:35

keşke deventerdeki ilk toplantıyı iyi değerlendirseydi hocamız aynı rüzgar onuda götürmüşş Men degga dügga

Avatar
ilçe müftüsü 2015-04-10 16:58:06

Hüzünlü vedaymış mış..müftülerimiz yapamıyor muydu ataşeliği müşavirliği....Hakkım helal olmasın

Avatar
Hollandalı 2015-09-24 02:37:31

Hollandada yaşayan biri olarak hakkımı helal etmiyorum. Ünver ve bunun gibi kişilerin peygamber efendimizin hadislerinden, yaşantısından, mütevaziliğinden, orucunu bir hurmanın yarısı ile açtığını insanlara anlatıp, gösterişli ve şaşaaalı bir yaşantıdan uzak duramayan ve büyüklenme ve kibirlenmenin en iyi örneği olarak gösterilebilecek biri olduğunu ve peygamber efendimizin makamı olan imamlık makamındaki, halkın saygı duyduğu imamları baskı altında tutarak bir oyuncak gibi oynamaktan utanmayan sıkılmayan kişi olduğunu bilmektedir bilinçli kişiler. Gittiğine sevindim. Gerçi gelen gideni aratır derler. Allah dini iş olarak gören bu kişileri ıslah etsin.