Ramazan Ayı Gurbette Bir Başka Kutlanıyor
Birlik,Beraberlik ve Toplumsal Barış adına gerçekleştirilen iftar programına Münster Başkonsolosu Nafi Cemal TOSYALI, Münster Din Hizmetleri Ataşesı Suat ALTUNKUŞ, Eyalet Birliği Başkanı Veli Fırtına, Marl Belediye Başkanı Werner ARNDT ve Belediye çalışanları, çevre dernek Din Görevlileri ve Dernek Başkanları,Kilise temsilcileri, Okul Yöneticileri, Sendika temsilcileri ve komşu almanlar katıldı.
 
Dernek Başkanı Ahmet Çınal ve Din Görevlisi Süleyman Duran’ın selamlama konuşmalarıyla başlayan programda Marl Belediye Başkanı WernerArndt, orucun önemine dikkat çekerek toplumları bir araya getiren bu tür programlara katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Münster Başkonsolosu Nafi Cemal Tosyalı konuşmasında, bu tür programların önemine dikkat çekerek, tüm vatandaşın ramazan bayramlarını şimdiden tebrik etti.
 
Din Hizmetleri Ataşesi Suat Altunkuş’ ta konuşmasında Ramazan ayının önemine değinerek birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Ramazanın tüm insanlık adına hayırlara vesile olmasını diledi.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen iftar programı okunan ezanın ardından oruçların açılmasıyla son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol