Schwaz'da İftar Vakti
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
25.06.2016 Tarhihinde Cumartesi Günü her yıl geleneksel olarak düzenlenen İftar Programı bu senede Schwaz Camii' nin bahçesinde gerçekleştirildi.

Çok farklı inanç ve kültürden insanlarin biraraya geldigi İftar programına ilgi ve alaka oldukça yüksek düzeyde idi. Misafirler arasında Schwaz Belediye Başkanı Dr.Lintner Hans, Schwaz Belediye Meclis Üyesi Tarık ÖZBEK, İnnsbruck Üniversitesi Katolik Fakultesi Dekanı Prof Dr.Palaver Wolfgang, Schwaz St.Barbara Kilisesi Papazı Rudolf Theurl, çevre okulların yöneticileri yer aldılar.

Akşam Ezanından önce Schwaz Camii din görevlisi Yakup Öndeş'in okumuş olduğu ilahi ve kasideler ilgiyle dinlenildi. İmam Öndes, Camii adına misafirlere yaptığı hoşgeldiniz konuşmasında ;"Bu Iftar Sofrasının Gönül sofrası olduğunu ve gönüllere köprü kurmayı amaçladıklarını, entegrasyona az da olsa katkı sağlamak ıstediklerini ifade ederek cemiyet adına organizasyona emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür etti''

Programda Schwaz Belediye Başkanı Dr. Hans Lintner ve Schwaz Papazı Theurl Rudolf da söz alarak vatandaşları selamladılar. Akşam ezanıyla birlikte Iftar yemeğine geçildi.

Schwaz Camii Kadın Kollarının yapmış olduğu Leziz Türk Yemekleri beğeniyle misafirler tarafından afiyetle yenildi. Oldukca samimi bir havada gerçekleşen İftar programı vatandaşların ikili sohbetleriyle devam ederken yapılan yemek duasıyla son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol