Thalassaemia Derneği'nden Atalay’a Ziyaret

Thalassaemia Derneğinden bir heyet, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay’ı makamında ziyaret etti.

Thalassaemia Derneği'nden Atalay’a Ziyaret

Thalassaemia Derneğinden bir heyet, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay’ı makamında ziyaret etti.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
11 Nisan 2016 Pazartesi 18:13
Thalassaemia Derneği'nden Atalay’a Ziyaret
banner221

Thalassaemia Derneği Başkanı Derya Güven başkanlığında gerçekleşen ziyarete Ahmet Varoğlu, Genel Sekreter Sertunç Tuncel ve üye Dilek Çağlar katıldı. 

Başkan Derya Güven ziyarette yaptığı konuşmada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 152 Talahasamia hastası olduğunu, bu hastaların düzenli olarak kan almak zorunda olduğuna dikkat çekti. Ülkemizde kan bağışı konusunda ciddi sıkıntılarla karşı karşıya olduklarını belirten Güven, Başkan Atalay’dan kan bağışı konusunda farkındalık oluşturulması noktasında destek istediklerini söyledi. Kan sorununun Thalassaemialıların sorunu olmaktan çıktığını ve giderek daha da büyüyen toplumsal bir sorun haline geldiğine işaret eden Derya Güven, yetkilileri bu konuda acil önlem almaya, vatandaşları daha duyarlı olmaya çağırdı.


Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay ise Thalassaemia Derneği Başkanı Güven’in dile getirdiği sıkıntıların aşılması konusunda mümkün olan her desteği vereceklerini söyledi. İnsan hayatının önemine işaret eden Atalay, farkındalık oluşturmak,  Thalassaemialı kişilerin hayatlarını kolaylaştırmak için yapılan çalışmalara katkı koymaktan, bu konuda bizzat çalışmaktan mutluluk duyacağını ifade etti.

Sürekli hale gelen kan bağışı ihtiyacının birkaç günlük kampanyalarla karşılanmasının güçlüğüne de vurgu yapan Atalay, kan bağışı konusunda programlı ve sürekli bir yapının oluşması için ilgili resmi ve sivil birimlerin işbirliği içerisinde çalışmasının daha başarılı sonuçlar doğuracağına dikkat çekti. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220