27 Şubat 2011 bir çınar devrildi, köklerinden nice filizler vererek… Ülkesi için çalışan, davasının önüne Firavunvâri cibilliyeti olanların diken koyduğu,bu dikenlerle bedeninin yıpranmasının rağmına,mânevi eforu hep tavan yapan,kutlu koşucunun önüne çekilen setlerden biri olan meşum 28 Şubatın arefesinde, yine milletine mesaj vererek gitti.

Ne büyük bir ışık mahfuzmuş sadrında, İslâm şuuru ile aydınlanan o güneşvâri düşünce yürüyüşünü, karanlık nefesler boğmak istedikçe, senden kopan yıldız parçaları aydınlatmakta bu ülkenin gökyüzünü…

Ne kadar sağlammış akîden, o kadar yıpratmalarına karşı bir adım geri gitmedin. Ne askerî baskılar, ne darbeler,ne sorgular, ne cezâlar… En ufak tâvizi vermeden, dâvâ uğruna kararlıca, ısrarla, azimle yürüdün iki tarafıdikenli olan çetin yolda. O dâvâ ki, ona hizmet edeni kutlu kılan, adının Ahmet, Mehmet, Erbakan, olmasının ehemmiyeti olmadan dâvâ ile yoğrulan, dâvânın ağırlığını ve sorumluluğunu omuzlarında aşkla taşıyan, onun için horlanan neferlerden oldun.

Bugün camilerimiz açıksa senin bunda payın büyük… Hani yurt dışına gitmiştin de, düşmanların bile kan gövdeyi götürünce senden medet ummuşlardı, geri çağırmışlardı.

Hani seni siyâsi yasakla (pîr-i fâni olduğuna bakmadan) evine kapatmışlardı da sen o vakûr ve mütevekkil halinle: “selâm” demiş geçmiştin.

Hani o günlerde sana sürekli saldırıyorlardı ! Cumadan çıkarken basın görevlisi seni incitmişti de, sen o mütebessim çehrenle “Cuman mübârek olsun kızım” demiştin.

Hani sana, kendini bilmezler hakaret etmişti de; sen , “benim için dava önemli, şahsım değil” demiştin.

Nasıl bir yürek, nasıl bir îmanmışki; sınırlar ötesinden, bütün İslâm coğrafyasından sana selâmlar geliyordu…

Hani bir zamanlar Türkiye’den giden hacılar, “ene min Türkiya” deyince “Erbakan, Erbakan” diye dünyanın dört bir tarafından gelen hacılar,Türkleri kucaklıyorlardı.

Bu milletin dinine saldıranlara, bu ümmeti horlayanlara, sen baba şefkati ile hep siper oluyordun. Sadece bu milletin mi, tüm dünyadaki ümmeti Muhammed’in hâmisi, bu dinin hâdimi oldun.

“Kayıp milyonlar” diye yakana yapışanlar da biliyordu ki, sen dünyanın her yerindeki zor durumda olan kardeşlerin için gayrı resmîharcama yapmış, Bosna Hersek, Afganistan’da ki mümin kardeşlere, roket fabrikası açmıştın! Onların korkusu bütün dünyaya İslâm’ın yayılacak olması idi, o yüzden sana bu kadar ezâ veriyorlardı.

Ne sağlam bir kökün varmış, baltalar vuruldukça sen, yeni şıvgınlar veriyordun ! Kökünden uzanan o yemyeşil dalları uzaktan izliyor, gizlilerde sarılıyordun evlâtlarına !

Zirâ Firavun kılıklılar seni o kadar karalıyorlardı ki, evlâtların incinmesin diye, kurta kendini feda eden koyun gibi, kuzularını düşünüyor, onları uzaktan uzağa seviyordun.

Kökün öyle sağlamdı ki, İlâhi bir can suyu dolaşıyordu damarlarında! O su ile,her bir dalın farklı çiçekler açıyordu, yediverenler gibi.

Sakalların kesildiği, dinsizliğin moda olduğu demlerde, şanlı nişan gibi takke takıp mûnis bir edâ ile, secde secde güller ektin gönüllere. Selâm sana Hocam, Selâm… Resulullah’a selam söyle, ben geldim de, ama arkamda sana aşık talebeler bırakarak geldim de !!! Gözüm arkada değil ya Resulallah, bu dâvâya feda olacak nice Mücâhitler yetiştirdim de geldim de.

Hani âlimleri topladın diye seni telin edenlerin, kem sözlerinden çekinmemiştin ya, şimdi ehl-i kuburun âlimleri de, seni orada ağırlayacaktır. Hani postalların nârasıyeri göğü inlettiğinde, “Kur’ânı susturamazsınız” diye Davûdi bir sayha atmıştın ya, şimdi Davut Aleyhisselâm senin sâlânı okuyacaktır.

Sana, inançlarına bağlılığın yüzünden dünyayı dar edenler bile, şimdi senin güzel amellerini, hâlis niyetini, güzel işlerini parlak zekânı kabul ettiler. Düşmanların bile senin gibi bir cevheri parçalamak istedikleri için nedâmet duyduklarınıitiraf ediyorlar.

Kutlu dâvâ için yaşadın, bütün millet şâhit ki, sen şahittin (şehittin)

Sen rükû rükû eğildin, secde secde yerlere kapandın ! Ama Allah düşmanlarının karşısında dimdik durup, kalplerine Hz.Hamza gibi korku saldın.

Oyüzden senin ihtiyarlamış halinden bile korkuyorlardı. Senin işaret parmağın hep ufukları gösterdi, başparmağın İlây-ı Kelimatullah’ı anlattı; yumruğun ehli küffâra meydan okudu.

Biliyor musun Hocam ?Beytullah’ta, 60 ülkede ve hemen hemen memleketin bütün illerinde, gıyâbi namazın kılındı. Biz, İbn-ul vakt olmayı bilemezken sen, Eb-ul vakt oldun.

Hocam… Hocam;ayrılık acısı yakıyor içimizi, baş parmağınla Allah lâfzıçizerek havaya, o efendice tavrınla söze başlamanı, elini kalbine bastırarak tevâzu ile halkı selâmlayışını,“Milli Görüş, Adil Düzen” diyerek el sallamalarını özleyeceğiz.

Elinle işaret ederek,kalplerimize sağlam bir mühür gibi bastığın Lâfzatullah simgeni, en zor günlerde Hak dava için verdiğin mücadeleleri, unutmayacağız.

Ah Hocam, bizi öksüz bıraktın…

Biz seni Allah için seviyorduk, dâvâ adamı olduğun için seviyorduk… Aynı düşünce ile Mehmet Akif’i sevdik… Aynı duygularla Necip Fazıl’ısevdik, aynı duygularla, Nûman Bey’i sevdik, aynı duygularla Muhsin Başkan’ı sevdik, Recep Tayyip Erdoğan’ı sevdik, Süleyman Hilmi Tunahan’ı, Said Nursi’yi, Mahmut Esat Çoşan’ı, Mahmut Sami Ramazanoğlu’nu, Mahmut Ustaosmanoğlu’nu, ve daha nicelerini sevdik. Biz halk olarak,  bu dine, İslam’a  hizmet edeni severiz.

Seni çok yordular hocam, güle güle git, refreflerde dinlenme vaktindir. İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erbakan hocaci 12 ay önce

Tayyipi hocanın yanına koymayin kemikleri sizlar davasına ihanet etmiş hainler onlar

Avatar
adalet 12 ay önce

çok merak ediyorum erbakan hoca hayatta olsaydı ve hükümeti eleştirseydi (son zamanına kadar eleştirmişti) o zaman ne yazacaktınız?

Avatar
Muhammed musab 12 ay önce

Son cümlelerine kadar güzeldi. Fakat davasına ihanet edenler bilsinlerki biz onlardan uzağız. Erbakan hocamız bir sözlerinde beni akp'nin günahlarına ortak etmeyin diye beyan etmişti.

Avatar
Al-ı osman 12 ay önce

Edep yahu. Halâ bir şey anlayamamışsinız.At gözlüğünü çıkarin artık.

Avatar
Abdullah 12 ay önce

Allah razı olsun Erbakan Hoca'dan o görevini yaptı.

banner205