Baltacıoğlu Camii Törenle Açıldı
Açılışına Vali Yardımcısı Erkan Çapar, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkan Vekili Halil Aydın, Defterdar Osman Koçaş, Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş, Safranbolu İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Şenol, İlçe müftüleri, daire amirleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuran tilavetinin okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan ilçe Müftüsü Yılmaztürk; “Hayırsever işadamımız Sayın Baltacıoğlu’na böylesi güzel bir ibadethaneyi, camiyi Safranbolu’muza kazandırdığı için teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

Ardından Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş söz aldı.

Bektaş, Peygamber Efendimizin bir konuşmasından örnek vererek “ Bir cami yaptıranın öbür dünyada köşkü olur” dedi. Caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Son olarak Karabük Vali yardımcısı Erkan Çapar konuştu.Çapar, “Öncelikle Safranbolu’da böylesine güzel bir camiyi görmek bizleri sevindirdi. Öncelikle camini yapılmasına vesile olan Sayın Ali Baltacıoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah hayırlara vesile oldur” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ve yapılan duanın ardından camii içerisinde incelemeler yapan katılımcılar ilk namazı da kıldılar.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol