Cami bahçesine muhtarlık

Cami bahçesine muhtarlık

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
17 Şubat 2016 Çarşamba 21:42
Cami bahçesine muhtarlık
banner221
Muhtar evi olmayan  Kocasinan ilçesine bağlı Örnekevler Mahallesi'nde cami bahçesine yapılacak olan muhtarlık tartışmaları da beraberinde getirdi. Cami bahçesine yapılacak olan Muhtar Evi, mahalle muhtarı ile cemaat arasında tartışma yaşanmasına neden oldu.

MUHTAR EVİ OLMAYAN MAHALLE

Kocasinan ilçesine bağlı Örnekevler Mahallesi'nin bu zamana kadar hiç Muhtar Evi olmadı. Bu zamana kadar görev yapan muhtarların hep evlerinden işlerini yürüttüğü öğrenildi. 30 Mart 2014 Yerel seçimleri ile Örnekevler Mahallesi'ne muhtar seçilen Ahmet Efilti, yaklaşık 2 yıldır mahalleye muhtar evi yapılması için mücadele verdi. Son olarak Kocasinan Belediyesi'nden söz alan muhtar Efilti'ye belediye yetkilileri Örnekevler Camii'nin bahçesinde yaklaşık 30 metrekarelik bir yer gösterdi. 

CAMİ BAHÇESİNE MUHTARLIK 

Dün cami bahçesine gelen greyder ile inşaat malzemelerini gören cami cemaati ile imam bu duruma tepki gösterdi. Cami bahçesinde namaz kılındığını, o alana muhtarlık yapılmasının doğru olmadığını belirten cami cemaati ile 'Sizin için hizmet ediyorum' diyen muhtar Ahmet Efilti arasında tartışma yaşandı. Yapılan görüşmeler neticesinde iki tarafın anlaşması ile cami bahçesinin trafiğe bakan tarafına yapılması kararı kılındı.  

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220