Edremit’te Alsancak Cami Açıldı

Edremit’in Gazicelal Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Alsancak Cami, Berat Kandil’inin kutlandığı gün öğle namazından önce düzenlenen tören ile ibadete açıldı.

Edremit’te Alsancak Cami Açıldı

Edremit’in Gazicelal Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Alsancak Cami, Berat Kandil’inin kutlandığı gün öğle namazından önce düzenlenen tören ile ibadete açıldı.

04 Haziran 2015 Perşembe 16:20
Edremit’te Alsancak Cami Açıldı
banner221
Grup Sayfamız için

Edremit’in Gazi Celal Mahallesi’nde faaliyete giren Alsancak Cami’nin açılışı Edremit Kaymakamı Abdullah Erguvan, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar, İlçe Emniyet Müdürü MUSTAFA KORKMAZ, İlçe Milli eğitim Müdürü Yusuf Koç, Edremit ilçe Müftüsü Kemal Karadeniz, Havran ilçe Müftüsü Ahmet Alınmaz’ın yanı sıra sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Alsancak Cami’nin yapımını gerçekleştiren Hacı Aburdurrahman Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Başkanı Musa Umutlu, yaptığı konuşmada, “Alsancak Cami 2012 yılında hayırsever bir hacı abimizin 2200 metrekare arsa bağışlamasıyla başlayan, Cami inşaatımız üç yıl gibi kısa bir sürede tamamlanmıştır.

700 metrekare inşaat alanı üzerinde iki katlı ve 2000 kişi ibadet edebileceği kapasitededir. Alt kat gasilhane, Kur'an Kursu ve aşevi olarak tasarlanmıştır. Üst kat ise ibadethane alanı olarak düzenlenmiştir. Bugüne kadar inşaatın yapımında emeği geçen, yardım sever tüm halkımıza, tüm kamu kurum ve kuruluşlara ve dernek yönetimimize, teşekkür ediyor, bu vesile ile sizlerin ve tüm İslam Aleminin Beraat Kandilini kutluyorum”
dedi.

Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan’da emeğe geçenlere teşekkür edip, Alsancak Cami’nin hayırlı olmasını diledi.

Edremit İlçe Müftüsü Kemal Karadeniz tarafından, cami İbadethane açılış Beratı Dernek Başkanı Musa Umutlu’ya verildi.

Daha sonra İlçe Müftüsü Kemal Karadeniz tarafından okunan duaların ardından, Kaymakam Abulhamit Erguvan, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar, İlçe Müftüsü Kemal Karadeniz ve Dernek Başkanı Musa Umutlu açılış gerçekleştirildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
balıkesir 2015-06-05 11:04:52

yardımseverlerden allah razıolsun camiler lsun maddi manevi hizmet olsun sevgi saygı hürmet allaha emanetttttt

banner220