Hacılar'a 250 Kişilik Yeni Camii Ve Lojman

Hayırsever Gücüyetmez Ailesi tarafından Hacılar İlçesi’ne yaptırılacak olan 250 kişilik cami ve lojmanın protokolü, düzenlenen törenle imzalandı.

Hacılar'a 250 Kişilik Yeni Camii Ve Lojman

Hayırsever Gücüyetmez Ailesi tarafından Hacılar İlçesi’ne yaptırılacak olan 250 kişilik cami ve lojmanın protokolü, düzenlenen törenle imzalandı.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
13 Nisan 2016 Çarşamba 12:24
Hacılar'a 250 Kişilik Yeni Camii Ve Lojman
banner221
Belediyesi’nde gerçekleştirilen protokol imza törenine, Hacılar Kaymakamı Yasin Tikdağ, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İlçe Müftüsü Mehmet Özbek, Hayırsever Mehmet ve Yusuf Gücüyetmez katıldı. İmzalanan protokolle Mehmet, Yusuf ve Melih Gücüyetmez tarafından kendi mülkiyetlerindeki arsa üzerine Cami ve lojman inşaatı yapılarak, Hacılar Müftülüğüne tahsis edilmesi karara bağlandı.

Hayırsever Mehmet Gücüyetmez protokol imza töreninde yaptığı konuşmada “Hacılar Beğendik Mahallesi’nde bulunan arsamıza, kardeşlerimle birlikte rahmetli annemizin anısına Hilal Hatun isminde bir cami yaptırmaya karar verdik. Cami inşaatını en kısa zamanda tamamlayarak İlçe Müftülüğüne teslim edeceğiz.” dedi.

Hacılar İlçesi Sakar-Eşmecik caddesi ile Şehit Rüştü Bayram Caddesi’nin kesişme noktasında yaptırılacak olan cami hakkında konuşan İlçe Müftüsü Mehmet Özbek, “Hayırseverimiz, ilçemize bir cami ve lojman yaptırmak isteği ile müftülüğümüze başvurdu. Bizde yeri inceledik ve burada bir camiye ihtiyaç olduğunu tespit ederek yapımını uygun gördük. Yapılacak caminin ilçemize hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

Protokol imza töreninde söz alan Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Hacılar’ın hayırseverlerin çokluğu ile bilinen bir ilçe olduğunu belirtti. Başkan Ekici, sözlerine şöyle devam etti. “İlçemizdeki okulların, camilerin ve kuran kurslarının tamamına yakını, hayırsever vatandaşlarımız tarafından yaptırıldı. Bizler bu hayırseverlerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Hayırseverimizin, ilçemize yaptığı hizmetlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Konuşmasına Hayırseverlere, Belediye Başkanlığına ve Müftülüğe teşekkür ederek başlayan Hacılar Kaymakamı Yasin Tiktağ ise, hayır hasenatın en güzeli, Müslümanların ibadet yapmak için zorlandıkları noktada onlara destek olmaktır. Hayırseverlerimiz, bu noktada yardımcı olarak önemli bir hayır gerçekleştirmiş olacaklardır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Hayırsever Mehmet ve Yusuf Gücüyetmez tarafından yaptırılacak olan caminin protokolü imzalandı. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220