Kayseri H.Hasan-Şerife Uluçay Camii ibadete açıldı
Grup Sayfamız için

Açılışa, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin GÜVEN, İl Müftü Yardımları Tandoğan TOPÇU, Atıf AKŞİT, Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya ÇANKAYA, cami dernek başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, Ahmet İnci Camii İmam Hatibi Hüsrev ÇAKMAK ve İshak ALAS'ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra kürsüye gelen İl Müftüsü GÜVEN, “Camimizi madden imar ettik, mükâfatını ahirette alacağız. Bu camimizi beş vakit namazda doldurmalıyız. Şimdi camilerimizin manevi imarı bizlere düşüyor. Yüce Mevla camilerimizi cemaatsiz, minarelerimizi ezansız bırakmasın inşallah. Hanım kardeşlerim, burada Kur’an öğreneceğiz. Bu dünyadan Kur’an okumayı bilerek gidelim. Bizim ayetlerimizi ve dünyamızı imar edecek olan Kur’an’dır.” dedi.

İl Müftüsü Doç Dr. Şahin GÜVEN, camiyi yaptıran hayırsever Şerife ULUÇAY’a, İl Müftü Yardımcıları ve Kocasinan Müftüsü Yahya ÇANKAYA ise Dernek Başkanı ve üyelerine plaket takdiminde bulundular.

İl Müftü Yardımcısı Atıf AKŞİT'ın yaptığı dua sonrası cami açılışı yapılarak davetliler tarafından ziyaret edildi. Cami açılışı sonrası İl Müftüsü GÜVEN, öğle namazını kıldırdı. Öğle namazı sonrası cami çıkışında yemek ikram edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol