Şemseddin Güneş Camii Kur'an Ziyafeti İle Açıldı

Berat kandili nedeniyle Batman İl Müftülüğü tarafından yapılan program kapsamında yapımı yeni biten caminin açılışı gerçekleştirildi.

Şemseddin Güneş Camii Kur'an Ziyafeti İle Açıldı

Berat kandili nedeniyle Batman İl Müftülüğü tarafından yapılan program kapsamında yapımı yeni biten caminin açılışı gerçekleştirildi.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
22 Mayıs 2016 Pazar 13:14
Şemseddin Güneş Camii Kur'an Ziyafeti İle Açıldı
banner221

Batman’da Şemseddin Güneş Camii Kur'an Ziyafeti İle Açıldı..

Açılışı yapılan camide akşam namazının ardından Berat Kandili programı da icra edildi. Cami açılışı ve kandil için yoğun katılımın olduğu programın açılışında konuşan Batman İl Müftüsü Turgut ERHAN; "Hep beraber diz dize, omuz omuza, gönül gönüle ve kalp kalbe bu kutsal mekanın açılışında bir araya geldiğimiz için yüce Rabbimize hamd ve şükretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Üç aylar içerisinde olan Regaip ve Miraç kandillerini idrak ettikten sonra, rahmetin ve mağfiretin bağışlanmanın af edilmenin, beratimizi almanın ve Ramazan'ı Şerifin müjdeleyicisi olan Şaban'ın 15'nci gecesinde, Berat kandilinde Kabe'nin birer şubesi olan bu kutsal mekanı açmanın mutluluğu ve sevinci içerisindeyiz" dedi. 
Camilerin şehrin sembolü olduğunu vurgulayan Müftü ERHAN şunları söyledi: 


"Camiler insanları bir araya getiren, insanların daima bir olmasını, beraber olmasını, birlik ve bütünlük içerisinde olmasını öğütleyen dinimizin özellik ve güzelliklerini daima duyduğumuz yerlerdir. Camiler birçok güzelliğin yaşandığı ve Kabe'nin birer şubesi olarak inşa edilen inananların gönül gönüle ve kalp kalbe verdiği kutsal mekanlardır. Camiler bir beldenin, bir yörenin ve bir mekanın mümin ve Müslüman olmasının nişanesi adeta o yerin tapu senetleridir. Tevhit inancının bayraktarlığını yapan minareler La ilaha illallah Muhammed'unResulullah dercesine göklere doğru açılmış birer tevhit inancının sembolleridir. Bu bakımdan şehrin sembolleri ve tapu senetleri, huzur duyma ve huzura erme, huzura varma yerleri camilerdir." dedi. Cami yapımında emeği ve katkısı olanlara teşekkür etti. 
Kur'an-ı Kerim Dünya birincisi Mısır'lı Mahmut Tuhi'nin de katıldığı Kur'an-ı Kerim ziyafetinin ardından Batman Müftülüğü tasavvuf korosunun söylediği Türkçe, Kürtçe ve Arapça Mevlid-i Şerif ve İlahilerden sonra yapılan dua ile caminin açılışı gerçekleştirildi.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 23.05.2016 21:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220