AK Partili Said Yüce, şehitler yerine Said Nursi pulları bastırdı

Millete hizmet etsin diye AK Parti listesinden meclise giren Said Yüce, risalelerden sorumlu vekil gibi sadece Nurculara hizmet ediyor. Said Nursi savunculuğu ile gündeme gelen Yüce'nin son icraatı Said Nursi resimli PTT pulları bastırmak oldu

AK Partili Said Yüce, şehitler yerine Said Nursi pulları bastırdı

Millete hizmet etsin diye AK Parti listesinden meclise giren Said Yüce, risalelerden sorumlu vekil gibi sadece Nurculara hizmet ediyor. Said Nursi savunculuğu ile gündeme gelen Yüce'nin son icraatı Said Nursi resimli PTT pulları bastırmak oldu

25 Şubat 2018 Pazar 14:15
AK Partili Said Yüce, şehitler yerine Said Nursi pulları bastırdı
banner283

Said Yüce isimli AK Parti Milletvekili, Nurcuların okuyucu grubundan olduğu söyleniyor.

1 dönem Amasya vekilliği yapan Said Yüce Amasya'da oyların azalmasıyla birlikte Isparta’ya kaydırıldı.

Çok iş yapacağından ve çalışkanlığından değil tabi ki…

Asıl neden, Amasya’da beklenen nurcu taban olmayışı ve halkın kendisini benimsemeyişi.

Nurcu hareketin lideri Said Nursi’nin Isparta’nın Barla nahiyesinde yaşaması nedeniyle olacak siyasi irade Said Yüce’yi Isparta’dan vekil gösterdi.

Her cemaatçi gibi Said Yüce’nin de yegane amacı kendi liderini ve eserlerini yakın hedef Türkiye, uzak hedef dünyada hakim kılmak.

Sadece Türkiye’de “Veli, müceddid, hocaefendi…” unvanlarıyla meşhur edilmiş ve ardında devasa teşekkülüyle 4 büyük ve büyümeyi bekleyen onlarca cemaat var.

Bir o kadar da her İslam ülkesinde alanın hakimi olmayı bekleyen yüzlerce cemaat bulunuyor.  

İslam gövdesinde neşet edip İslam dinini bastırırcasına kendi hakimiyet alanını oluşturmak isteyen ve kendisi dışında hiçbir cemaati hak görmeyip tekfir eden yüzlerce cemaat…

Şimdi bu cemaatlerin kendileri dışındakilere nasıl baktığını merak edenlere birkaç örnek vermek isteriz.

Kutlu Doğum Haftası üzerinden İhlas medya ile birlikte Cübbeli Ahmet önderliğinde Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yapılan saldırılara Türkiye şahit oldu. Tasavvuf ehli, “EHLİ SÜNNET DEĞİL” deyip kendilerinden olmayan tüm Müslümanları dilleriyle ilan etmeseler de ima yoluyla KAFİR ilan ettiler.

Süleymancılar oldu bitti kendileri dışında kimseyi Müslümandan saymadıklarını ama himmet toplama adına milletin arasına girip Müslüman geçindiklerini bilmeyen yoktur.

Nurcular diğer cemaatlerin en okumuş kesimi…

İşin hinliğini en iyi bilenlerden olduğu kadar bilimsel ikna ve göz boyama yöntemlerini de en iyi bilenlerden…

Nurcular da diğer cemaatler gibi kendileri dışında olanları Müslümandan saymazlar. Yanlarında Kur’an ve sünnetten söz etmeye görün. En yaman düşman olarak Nurcuları karşınızda bulursunuz.

Örnek mi?

AK Parti Isparta Milletvekili Said Yüce…

SAİD YÜCE’DEN SAİT ÇAMLICA’YA HAKARET!

Hadislerin bile tetkik edilip Sahihten zayıfa tashih edildiği, mevzu hadislerin kıyasıya eleştirildiği bir yerde hayatı ve eserleriyle bir çok yanlışa imza atan Said Nursi’ye laf etmek Said Yüce’ye göre en büyük kabahat.

Salman Rüşdi Kur’an’a dil uzatıp “Şeytan ayetleri” dediğinde, HDP’li belediyeler Allah Resulü (sav)’e sübyancı yapıp afişe ettiklerinde, Charlie Hebdo ile birlikte Cumhuriyet Gazetesi Peygamberimizi karikatürlerle aşağılayıp terörist yaptıklarında ortada görünmeyen Nurcular ve Said Yüce, Said Nursi ve Risalelerde ki açık ve eksikleri dile getiren Sait Çamlıca’ya en yaman düşman oluverdiler.

‘Peygamberimizi Çağa Taşımak’ başlıklı bir kitap yazdığı ve her kitabında birçok Hadis tahlili yazısı olduğu halde, cemaat putçuluğunu eleştiren Sait Çamlıca’yı Peygamber ve Hadis düşmanı diye yaftalamaya çalışıyorlar.

Yazarımız ve iyi bir düşünür olan aynı zamanda Kur’an ve sünnet bağlamında tüm Müslümanları kucaklayıp, birliğin önündeki engelleri en iyi şekilde analiz eden Sait Çamlıca’nın haklı eleştirileri Said Yüce tarafından “ZEHİR” olarak nitelenirken kendisine karşı en şedid AFOROZ taktikleri başlattığını ilan etti. Tabi EHLİ SÜNNETÇİ tayfa da boş durmadı. Aldıkları Said Yüce'den de aldıklar güçle linç kampanyası bir anda başlayıverdi. 

Said Yüce sözde İlahiyat mezunu ve köşe yazarlığı falan yapacak kadar güya münevver geçinir. Ama düşünceye karşı başlattığı savaş şahsından ziyade Risalei Nurların Kur’an’ın aksine birlikte öte tefrikayı insan zihnine nakşetmesinden kaynaklanıyor.

VATAN İÇİN ÖLEN ŞEHİTLER YERİNE ÜMMETİ BÖLEN SAİD NURSİ PULLARI

Bu günlerde FETÖ gerçeğinden hareketle fırsatı ganimet bilen Nurcuların keyfi oldukça iyi. Cumhurbaşkanlığı ve yerel seçimlerin de yaklaşmasını cemaate devalüe eden Nurcular ve Said Yüce memleket meselelerini bir tarafa bırakmış kendilerini pazarlamanın derdine düşmüş durumdalar.

Said Yüce’nin üstün gayretleriyle PTT, 15 Temmuz ile Afrin Şehitlerini değil Said Nursi resimli pullar bastı.

Şimdi gözler İsmailağa, Menzil ve Süleymancılara çevrilmiş durumda.

Süleyman Hilmi Tunahan, Mahmut Ustaosmanoğlu ve Menzil’in okuma yazma bilmeyen söz de gavsının resimleri de pullara basılmayı bekliyor.

Şimdilik hurafeleriyle ünlü Cübbeli Ahmet, Pantolon mücahidi İhsan Şenocak, elini öpenin cenneti kazandığı vadinde bulunan Fatih Nurullah’da pullara resimlerinin basılması için biraz daha beklemeleri gerekiyor. Malum resimlerinin pul olması için cemaatlerini biraz daha büyütmeleri ve Said Yüce gibi vefakar ve cefakar müntesip bulup yetiştirmeleri de bu işin diğer bir boyutu.

Ama ne yalan söyleyelim! Hiçbiri Adnan Oktar’ın kedicikleri kadar ses getireceğe benzemiyor.

Şuh kıyafetler içinde kediciklerin PTT pulu yapıldığını bir düşünsenize…

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 25.02.2018 17:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam 2018-02-24 15:21:25

biri bu adamı hemen görevden alsın bu ve benzerleri hem diyanetimize hemde islamiyete zarar vermektedir.

Avatar
Hiç 2018-02-24 22:04:17

Ak partinin oy hesabı yapmadan bu yanlışlığa son vermesi gerekir

Avatar
Kasper 2018-02-25 12:05:25

Isparta m.vekili Said yücenin bulunduğu makam ve temsil ettiği cemaati olumsuz yönde etkilediğini görüyorum. Geçenlerde aldığım sağlam duyuma göre bir kursun yöneticisini tehdit ettiğini söylediler. Yani ilçe müftüsü, il müftüsü varken kurs müdürünü arayıp tehdit etmek yakışmıyor. Buna rağmen bu yazıyı ele alan kişinin kullandığı Kelimeler, cümleler müslümanların arasını bulmak için sarfedilmesi gereken cümleler değil.

Avatar
pirifani 2018-02-25 13:24:16

devlet risalleri basiyor saidi nursi pul olmus cok mi? dort halifenin levhalri camilerin duvarlarini susluyor cit yok. pulu birakinda kedicikleri ytl yaparlarsa hic sasirmayin.

Avatar
Safa 2018-02-24 14:58:42

yazık cok yazık

Avatar
Mehmet Sivrioğlu 2018-02-25 01:57:41

bayılıyorum şu ehli sünnet söylemine. tötü sıkışan hemen bu jargona sarılıyor. kur`an ve sünnet dininden fazla saidi nursi kitaplarına kutsiyet atfeden holiganların ehli sünnetle bir alakası yoktur. sadece taraftarları tarafından şişirilen sıradan bir alim. i̇slam tarihindeki ulemanın yanında denizde bir katre. ben bir bediuzzaman bilirim, o da bediuzzaman el-hemezani`dır. bir risale bilirim o da el- hemezani`nin er-risalesi dır.

Avatar
pirifani 2018-02-25 13:49:27 @Mehmet Sivrioğlu

saidi nursi islam cemaatinden ayrilip kendi cemaatini kurmasaydi ne kitablari satilirdi ne kitaplari tercume edilirdi nede adi sani duyulurdu. kendi kendilerine yazdiklari kitaplara risalelerden referans vermeleri saidi nursiyi ilminden ve fikirlerinden referans alinacak bir konuma getirmez. ne mufessirdir nede tefsiri vardir. risalelerde gecen butun ayetler ve haklarinda yapilan yorumlar derlense daha onceden bilinmeyen veya cozulemeyen hangi tefsir problemi cozulmustur? ashabi kehfin kopeginin isminin kitmir oldugunu kehf suresinde kopek kelimesi yazili syafayi delip fatir suresinde birazcik otesinde bulmasi onu muslumanlar nezdinde reziluzzaman ve deliuzzaman yapmaya yeter. bunlarda birde ashabi bedirin ismini okumak diye bir ibadet var.

Beğenmedim! (2)
Avatar
Dost 2018-02-25 12:12:18

Sorumluluk makamında oturanlara acıyorum.Yıllar yılı güzel ülkemde dinimizin doğru anlaşılması ve öğretilmesi için gereken özeni göstermediler.Din adamlarının ve eğitimcilerin geçim derdine düşmesi, makam - mevki ve para hırsı hem yeni yetişen nesli hem de dini yaşantıya önem veren kitleyi istismarcı zümrelerin eline düşürdü. İlahiyatlarda yetişen öğrencilere sadece bilgi değil bu işin şuurunun da verilmesi lazım.Eskiden okullarda yıl sonu bitirme sınavları yapılırdı.İlahiyatlarda ( Yüksek İslam Enstitülerinde ) öğrenciler branşları ayrılarak sahalarında derinlemesine bilgi sahibi olurdu.Daha sonraları eğitim kurumlarına yapılan müdahalelerle yetişen neslin ilmi yönden daha yüzeysel bilgilerle mezun olmaları sağlandı.Fetö ve benzeri cemaatler de öğrencileri öğrencilik dışında başka şeylerle meşgul ederek okullarda verilen eğitime neşter attı.Sonuçta diplomalı cahiller toplumun her kesiminde mantar gibi türedi ve halkın huzuruna söz sahibi insanlar olarak çıkarıldı.İçi boş , kof insanlar da birilerinin elinde oyuncak olarak devleti temellerinden sarsmaya çalıştı.Yapılacak iş ecdadımızın fabrika ayarlarına dönmektir.İngiltere’de underground lar 1800’lü yıllarda yapılmış biz bu işlere şimdilerde el atar olduk.Cennet mekan Abdülhamid Han’ı ufku çok genişmiş,ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görmüş ama maalesef yakın çevresindeki çözülme hazin sonu getirmiş.Geçlerimize DİLİMİZİ,DİNİMİZİ VE TARİHİMİZİ doğru kaynaklardan ve çok iyi öğretmeden şuurlu nesiller yetiştiremeyiz.Mevlam birliğimizi,dirliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın...Gelecek güzel günler için duacıyız..Sorumluluk sahibi olanlara Allah güç ve kuvvet versin, yollarındaki engelleri aşmayı nasib etsin inşAllah...

Avatar
mehmet 2018-02-24 23:39:08

çok güzel olmuş