Akit Gazetesi'nin manşeti İlahiyatların tepkisine neden oldu

İnananların yüz akı sloganları ile hafızalara kazınan Yeni Akit Gazetesi'ndeki zihniyet değişimi gazetenin el mi değiştirdiği yorumlarına neden oldu. İlahiyatların İhsan Şenocak'a ve öğrencilerine olan tepkisi ortada iken gazete İlahiyatlar adına Şenocak'a destek asparagas manşet çekmesi tepkileri beraberinde getirdi

Akit Gazetesi'nin manşeti İlahiyatların tepkisine neden oldu

İnananların yüz akı sloganları ile hafızalara kazınan Yeni Akit Gazetesi'ndeki zihniyet değişimi gazetenin el mi değiştirdiği yorumlarına neden oldu. İlahiyatların İhsan Şenocak'a ve öğrencilerine olan tepkisi ortada iken gazete İlahiyatlar adına Şenocak'a destek asparagas manşet çekmesi tepkileri beraberinde getirdi

30 Ekim 2017 Pazartesi 20:01
Akit Gazetesi'nin manşeti İlahiyatların tepkisine neden oldu
banner283

İslam’ın kalesi olarak görülen ve hiçbir gruba angaje olmayan Yeni Akit Gazetesi son aylarda hurafecilere tanıdığı ayrıcalıkla okuyucularını şaşırtmaya devam ediyor.

Dinihaberler İmamı Rabbani’nin Mektubat’ından Kur’an ve sünnete aykırı bazı pasajları gözler önüne serermişti. İmamı Rabbani’nin izinden gidenler bile tek satır cevap veremezken Yeni Akit aynı günlerde ilginç bir şekilde manşetten Mektubat reklamları yapmaya başlamıştı.

Yeni Akit Gazetesi, Kutlu Doğum üzerinden hurafecilerin Diyanet’e yaptığı saldırılara da ilginç bir şekilde seyirci kalmıştı. Seyretmkle de yetinmemiş hurafeilerin sırtını okşarcasına Diyanet’e saldırılarına şahitlik etmesine rağmen hurafeci Ramazan Ayvallı’yı Akit TV’de Cuma Selamı programlarına çıkarmaya başlamıştı.

Bir programda içerik kadar da reytingin önemli olduğunu en iyi Akit TV bilmekte iken Kutlu Doğum Haftası ile başlatılan saldırılarda Ramazan Ayvallı   aldığı tepkiler nedeniyle ne müftülüklerce ne sivil toplum kuruluşlarınca yurt içinde ve ne de yurt dışında panellere çağrılmamıştı. Ama ne hikmetse Akit TV'ce ekranlara çağrılabilmişti.

İhsan Şenocak milletin ve özellikle üniversiteli kızların giyim kuşamı ile ilgili hoş olmayan sözler söylediğinde de Yeni Akit İhsan Şenocak’ı üniversitelerden gelen tepkiye rağmen ÜNİVERSİTELİLERİN EN ÇOK TAKİP ETTİĞİ ALİM diye servis edip savunmaktan geri durmadı.

Gün geldi devran döndü.

Üniversitelilerin en çok takip ettiği alim(!) İhsan Şenocak hakkında mahiyeti daha bilinmeyen bir soruşturma nedeniyle bağlı olduğu kurum Diyanetçe açığa alınma işlemi gerçekleştirildi.

Soruşturmanın içeriğinden habersiz olan Yeni Akit, İhsan Şenocak için Diyanet’i gözden çıkarmış olmalı ki peşi sıra İhsan Şenocak’ın yanında mevzilenip Diyanet’e ateş etmeye başladı.

Zor günlerde Müslümanların yüz akı olan Yeni Akit acemice bir manşetle İhsan Şenocak’ı savunayım derken İlahiyatların tepkisini çeken manşetiyle bir çuval inciri berbat edip okurların güvenini büsbütün kaybetti.

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü ve Yönetiminin bu haberlerden haberi var mı bilemiyoruz. Ama Yeni Akit Gazetesi İlahiyat Fakültelerini İhsan Şenocak'ın ardına saf tuttururken İhsan Şenocak'a en büyük tepkinin İlahiyat Fakültelerinden geldiğini görmezden geldi.

Melih Gökçek'in AK Parti'de çalışmalarına devam etmesi kararına rağmen Gökçek'in CHP'ye geçeceğine dair derin istihbaratlar alan Yeni Akit Gazetesi aynı istihbarat zaafını Şenocak konusunda da ortaya koydu. İlahiyat Fakültelerinin İhsan Şenocak'a olan tepkilerini, destek olarak algılayan gazetenin haberi sunuş şekli kamuoyunca Yeni Akit Gazetesi'nin istihbarat zaafı ya da gazetenin el değiştirdiği şeklinde yorumlandı.

İhsan Şenocak’ı kurtarmakta kararlı olan Yeni Akit’in son manşetini ve içeriğini okurlarımızın dikkatine YORUMSUZ olarak sunuyoruz:

Bu, Yeni Akit Gazetesi’nin Manşeti:

Bu da Yeni Akit Gazetesi’nin haber içeriğinde ki İlahiyatçılar…

Yeni Akit Gazetesi’nin yeni türedi İlahiyatçılarını millet tanımıyor olabilir diye biz sadece ilgili İLAHİYATÇILARIN(!) mezun olduğu okul ve meslekleri yazıyoruz.

Fatih Altaylı: Galatasaray Lisesi mezunu, Habertürk TV programcısı

Ali Kurt: Düz Lise,  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, Avukat

Yusuf Kuru: İmam Hatip Lisesi mezunu, Din Görevlisi

Serdar Tuncer: Lise mezunu (muhtemelen İHL), üç üniversiteye kaydoldu ikisini bitiremedi diğerine hiç gitmedi, TV Programcısı

Kadir Mısıroğlu: Düz lise, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi, Avukat/Yazar

Yusuf Kaplan: Düz lise, Güzel Sanatlar Bölümü Mezunu, Yazar

Bu da Yeni Akit Gazetesi'nin İlahiyatçılardan oluşan (!) haber içeriği...

BURAK BATTAL / İSTANBUL - 28 Şubat sürecindeki çirkin konuşmalarıyla tepki toplayan Fatih Altaylı dünkü yazısında Diyanet’i tebrik ederken, Posta, Hürriyet, Sözcü ve Cumhuriyet gibi gazetelerin başını çektiği kartel medyası da İhsan Şenocak Hoca’nın görevden alınmasının ardından sevinç naraları attı. 

Modern dünyada Müslümanca yaşamak üzerine önemli tespitleri bulunan, vaazlarında ve yazılarında ayetleri ve sahih hadisleri temel alarak görüş bildiren İlahiyatçı Dr. İhsan Şenocak’ın Diyanet tarafından açığa alınmasına tepkiler çığ gibi. Ehl-i Sünnet çizgisinde hareket eden İhsan Şenocak’ın açığa alınmasının doğru olmadığına dikkat çeken İslam Dünyası STK’lar Birliği Genel Sekreteri Ali Kurt, verilen yanlış karardan bir an önce dönülmesi gerektiğini belirtti. Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Kuru ise, İhsan Şenocak’ın açığa alınmasının İslam karşıtlarını sevindireceğini kaydetti. İslamî kesimin yakından tanıdığı birçok önemli isim de,  yaptıkları açıklamalarla Şenocak’a destek verdi.

SORUMLULARDAN HESAP SORULSUN

İslam Dünyası STK’lar Birliği Genel Sekreteri Ali Kurt, Dr. İhsan Şenocak’ın sevilen bir din alimi olduğuna dikkat çekerek, “Birlik beraberliğimizin ana mayasını teşkil eden ehl-i sünnet anlayışının çok ağır saldırılara maruz kaldığı bir konjonktürde ehl-i sünnet adına bu toplumun vicdanına terennüm eden İhsan Şenocak Hoca gibi isimlerin susturulmaya çalışılmasını kabul etmemiz mümkün değil. Bir kısım kripto odakların faaliyeti gibi görünen bu tip adımları kabul etmemiz mümkün değil. Bu yanlışın süratle düzeltilmesini başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görevli isimlerden hem rica ediyoruz, hem de beklenti içindeyiz” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Şair-sunucu Serdar Tuncer ise, “İhsan Şenocak dava adamıdır, muzdarip mümindir, ehl-i sünnet âlimdir. Hoca biz’dir bizimdir! Ona tahammül edemeyen Diyanet bizim değildir!” şeklinde açıklama yaptı.

Tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ne kadar yürüyecek yolumuz var anlayın... Bu zamanın yüzakı hocalarından birisidir, İhsan Şenocak. Sizin gücünüz Müslümana mı geçiyor?” ifadelerini kullandı. İsmailağa Cemaati’nin önemli isimlerinden Cübbeli Ahmet Hoca ise, “İhsan Şenocak Hocaefendi’nin görevden alınması Ehli sünnet camiasını derin bir endişeye sevk etmiştir” ifadelerini kullandı.

ŞER MEDYASI SEVİNÇ NARALARI ATTI

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın skandal kararı eski Türkiye artıklarını sevindirirken, 28 Şubat sürecindeki çirkin konuşmalarıyla tepki toplayan Fatih Altaylı dünkü yazısında Diyanet’i tebrik etti. “İlahiyatçı İhsan Şenocak, yeni Diyanet İşleri Başkanı tarafından görevden alındı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı alkışlıyorum”dedi.

Öte yandan, Posta, Hürriyet, Sözcü, gibi gazetelerin başını çektiği kartel medyası İhsan Şenocak Hoca’nın görevden alınmasının ardından sevinç naraları attı. Aydın Doğan’ın Posta Gazetesi “O vaiz atıldı” başlıklı haber yayınlarken, karanlık odakların sözcüsü Oda TV “Yeni Diyanet İşleri Başkanının kovduğu ilk isim kim oldu?” başlığıyla haber yayınladı. Laik yobazların “Sözcü”sü ise “Kızların pantolon giymesi günah diyen imam açığa alındı” şeklinde haber yaptı.

DİYANET, ELEŞTİRİDEN RAHATSIZ

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı yayınladığı açıklamada, “Şenocak’ın açığa alınması”na yapılan eleştirilerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi ve teşkilatın haksız yere yıpratıldığını savundu.

Görevinden açığa alınmasını asla tasvip etmiyoruz

Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Kuru, Dr. İhsan Şenocak’ın görevden alınmasının yanlış bir karar olduğuna dikkat çekerek, İhsan Şenocak Hoca’nın sevilen bir din alimi olduğuna dikkat çekerek, “Şenocak Hocamız ömrünü İslam’a adayan kıymetli bir şahsiyettir. Ülkemiz insanına ve gençliğine İslam’ı doğru bir şekilde anlatmak için mücadele vermektedir. Bu mücadelesinde hocamızın birileri tarafından susturulmaya çalışılmasını, görevinden açığa alınmasını asla tasvip etmiyoruz”dedi.

ŞENOCAK HOCA’NIN SUSTURULMASI KABUL EDİLEMEZ

Gazeteci-yazar Yusuf Kaplan da, “İslâm’ın altını oyan türedi tipler her yerde cirit atarken İhsan Şenocak Hoca’nın susturulmaya çalışılması kabul edilemez!” sözleriyle skandal karara tepki gösterdi.

Sunucu Bekir Develi de, “15 Temmuz’da talebeleri ile en ön safta yer tutmuş İhsan Şenocak hocamızı açığa almışlar da haberimiz olmamış.. Neymiş peki suçu..? Vatanını, dinini seviyor olmak mı? Ömrünü ümmetin selametine adamak mı?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 30.10.2017 21:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nuri 2017-10-31 08:48:57

Bütün bu olup bitenlerden sonra D.İ.Bşk.lığı bu İhsanı ya tamamen görevden almalı ve yagörev yerini değiştirmelidir..Bu ülkenin nedir bu vaizlerden çektiği kardeşim...Bir vaiz ta Amerikalardan ülkede ihtilal yapıb hükümeti devirmeye kalkar...Bir başka vaiz sanki ülkenin en önemli meselesi imiş gibi sosyal medyanın fenomeni olur..İslam dinini nasılda çevre ve nüfuz edinmeye alet ediyirlar...

Avatar
Omer 2017-10-30 20:20:39

Çok kıymetli müslümanlar Viyana'da Hıristiyanlar Allahım bizi müslümanların şerrinden koru diye klişeleri yazmışlar artık müslümanlara aynı duayı yapmaya başladılar Arkadaş bu kadar ülkeyi gelmeye hakkınız vasrmi

Avatar
1071 2017-11-01 09:31:16

dini haber hoşuna gitmeyen her insana hurafeci deyip işin içinden çıkıyor yarın kıyamette bu iftiraların hesabını nasıl verecek