"Amerika'nın cemaatler yasaklansın!" çıkışının arka planı...

Haçlı batı, İslam ülkelerinde çıkaracağı tüm kargaşaları hurafe cemaatler üzerinden gerçekleştirdi. Müslümanları tartıştırdı ve böldü. FETÖ gibi hurafe ehli cemaatleri baş tacı yapıp para ve medya ile destekledi. Ve bu gün ilginç bir şekilde Amerika'dan ve Amerika'nın uydusu solcu medyadan cemaatlerin yasaklanması gerektiğine dair yazılar raporlar yayınlanıyor. Neden acaba derseniz, işte nedeni...

"Amerika'nın cemaatler yasaklansın!" çıkışının arka planı...

Haçlı batı, İslam ülkelerinde çıkaracağı tüm kargaşaları hurafe cemaatler üzerinden gerçekleştirdi. Müslümanları tartıştırdı ve böldü. FETÖ gibi hurafe ehli cemaatleri baş tacı yapıp para ve medya ile destekledi. Ve bu gün ilginç bir şekilde Amerika'dan ve Amerika'nın uydusu solcu medyadan cemaatlerin yasaklanması gerektiğine dair yazılar raporlar yayınlanıyor. Neden acaba derseniz, işte nedeni...

06 Eylül 2017 Çarşamba 21:59
"Amerika'nın cemaatler yasaklansın!" çıkışının arka planı...
banner283

DİNİHABERLER / ÖZEL

FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında hurafeci cemaatler haklı olarak panikledi.

Millet, darbe sonrasında şöyle bir hafızasını yokladı. Bir de ne görsün hurafecilerin tamamının mayası aynı...

İSA OLMADI MEHDİ BEKLEYELİM

Tamamı Hristiyanlar gibi Hz. İsa'yı bekliyor.

İsa'nın geleceğine inancı eksik olanlar ise "İsa'yı beklemesek ayıp olacak. Bari biz de mehdi bekleyelim" havasında...

Allah'a olan imanlarından çok İmamı Rabbani'ye teslimiyet ve güvenleri dikkat çekici.

Rüyalar ve hayallerle amel etme alışkanlıkları var.

Kendileri dışında hiçbir Müslümanı beğenmiyorken Yahudi ve Hristiyanlara özel bir muhabbet besliyorlar. Buna Baş Hurafeci Cübbeli de dahil... Bakmayın ortalıkta avaz avaz "Aman efendim! Yahudiler ile Hristiyanlar cennete giremezmiş. Kim girer derse o sapıkmış..." deyip dolandığına. Kamil bir mü'min Yahudi ve Hristiyana yaptığı düşmanlık oranında Müslümana dost olmasını bilir. Müslümanı da bir o kadar sever. Oysa harafecilerin kralı Cübbeli nerede Müslüman varsa onun karşısında... Müslüman, Müslümanı Kur'an ile uyarır. Cübbeli Kur'an'a rağmen veliler ve menkıbelerle uyarısını yapar.  Cübbeli, saftirikleri elinde tutmak için şimdilik "dinler arası diyalog" gibi bir damar buldu ve onu değerlendiriyor. Yoksa Fener Rum Patrikhanesi ile araladında neler geçtiğine dair pis kokular ağır ağır gelmeye başladı bile.

Hurafecilerimizde rabıta alışkanlığı da bulunuyor.

HRİSTİYANLIKTAKİ GİBİ SIR, TILSIM VE DUALARLA ÇEVRİLİ DÜNYALARI VAR

Hristiyanlıktaki gibi "dua, sır, tılsım" gibi kavramlar hayatlarını çepeçevre kuşatmış durumda... Allah Resulü'nün kutsanacak sırrı yoktur ama bu hurafecilerin tamamının kutsanacak sırları vardır. 

En iyi bildikleri İslam'da hiçbir karşılığı olmayan "veli" kavramı, en az bildikleri ise Kur'an. Zaten Kur'an'dan bahseden kimi görseler kırmızı görmüş boğa gibi saldırmaktan geri durmuyorlar. Veli, ayetlerde dost anlamında kullanılır. Müslümanlar Allah'ın, Allah da Müslümanların dostudur. İslam'da ilim anlamında bilenler ve bilmeyenler vardır. Veli denilerek özel statü verilen bilen grubu ne ayette ne hadiste yoktur.

İlim, arasanız samanlıkta iğne aramak gibi bulmanız imkansız. Tüm bilgiler hurafelerden müteşekkil...

Ve saire... Ve saire...

Biz gelelim şu Menzil ve İsmailağa meselesine...

Cıa, Mossad beslemesi cemaatlerin pabucunun dama atılacağını anlayan derin yapılar ilk olarak Yusuf Kaplan ile gündemi oluşturdular. Yusuf Kaplan, cemaatlerin ehli sünnetin kalesini olduğunu söyleyip Diyanet'in cemaatlere tabi olması gerektiğini söyledi.

1950'lere kadar temiz çalışma yapan değerli alimlerin mirasyedisi mevcut hurafeci cemaatler Kaplan'a göre ehli sünnetin kalesi idi. Ve bu kale yıkılırsa ülke elden gidecekti.

Tabi Yusuf Kaplan'ın bu palavralarına kargalar bile gülerken kimse bu palavraları yemedi.

Hurafeci İhlas medyanın Diyanet ve İlahiyat'a saldırısı esnasında yanlarına aldıkları Cübbeli Ahmet ile cemaatler milletin nazarında epey bir değer kaybetti.

HURAFECİLERE CAN SİMİDİ AMERİKA'DAN...

FETÖ'den sonra geri kalan müttefik hurafecileri kaybetmek istemeyen Amerika tam da bu esnada olaya el atıverdi.

Yusuf Kaplan gibi İslam alimlerinin(!) pas beklediğini gören Amerika, cemaatlerin yardımına koştu. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yayınladığı Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu’nda dikkat çekici bir şekilde "Türkiye'de cemaatlerin yasaklanması" dile getirildi.

Ardından Trump, "Ayasofya cami olmasın! Tarikat ve cemaatler yasaklansın..." deyip, dışişleri bakanlığının attığı pası değerlendirip okkalı bir gol attı.

Diyanet'in bile sivilleşmesinden söz edip sivil unsurların güçlendirilmesi gerektiğini söyleyen Amerika, ilginçtir tarikatların ve cemaatlerin yasaklanmasını istiyordu. Aynı Amerika konu Aleviler olduğunda yasaklanmak bir yana sonuna kadar özgürlük diyordu.

Türkiye'de son darbesini FETÖ üzerinden yapan Amerika, Irak'ta da Kesnizani tarikatı ile işgalini gerçekleştirmişti. 

Osmanlı'nın dağılma sürecinde Yeniçeri isyanları dahil tüm ayaklanmalar ile Afrika'nın işgalinin de aynı şekilde tarikat ve cemaatlerle gerçekleştirdiğini bilmesek tarikat ve cemaatlere yasak isteyen Amerika'nın hidayete erdiğini düşüneceğiz.

Bu gün ümmetin tevhidinin önünde en büyük engel olarak ehli sünnet sakızını çiğneyen hurafecilerin yer aldığını görmemiz lazım. Bu ayrılıktan en çok beslenenlerin de Amerika ve haçlı batı olduğunu da... 

Ve bu gün Amerika tarikatların yasaklanmasından söz edebiliyor.

Yerseniz tabi...

İHLAS DURURKEN MENZİL'E SALDIRMAK

Diyanet üzerinden devlete operason çeken İhlas Medya...

Birilerine parmak sallayıp racon kesen İhlas Medya iken kendi halinde yaşayıp giden Menzil bir anda hedefe konuyor.

Derken Amerika'nın içimizdeki truva atı sol medyadan Menzil cemaatine saldırılar gelmeye başlıyor.

Tabi kim, nereden, nasıl bir bağlantı kurdu ise bir anda Menzil cemaatinin yanına FETÖ’nün kankisi Cübbeli ve Cübbeli'nin ait olduğu İsmailağa cemaati de konuluverdi.

Efendim! Neymiş…

Menzil ve İsmailağa ehli sünnetin kalesi olarak sol ve Amerikalılarca saldırıya uğramışmış.

Başka…

15 Temmuz’da meydanlarda imişler…

Ak Parti’ye de oy vermişler…

Menzil PKK'nın karşısında dimdik durmuş ve çocukların dağa çıkmasına engel olmuşmuş.

Vayy beee!...

Menzil neredeyse Cumhuriyetle yaşıt. PKK ise 30 yıllık maziye sahip. Nasıl engel olmak ise PKK hızla büyürken ilginç bir şekilde Menzil'e dokunmuyor. İş makinaları yakılıyor. İş adamları kaçırılıyor. Köyler basılıyor. Öğretmenler, askerler, polisler şehit ediliyor. Ama ne hikmetse PKK'nın dağa adam çıkarmasına engel olan ve tamamıyla silahsız olan Menzil'i PKK ne basıyor ne de tehdit ediyor. Sanki arada karşılıklı gizli bir dokunmazlık anlaşması var gibi...

Hurafe ve bid’atin kaleleri ehli sünnetin kalesi olup çıkıverdi bir anda. Yanına iki de Ak Parti ve 15 Temmuz ajitasyonu da yapıldı mı?

Tamam…

Gelsin sazanlar, çaylaklar…

İçerde zaten ehli sünnet tamtamlarına kendini kaptırmış, dini bilgisi sıfırın altında seyreden, her konuda bilip bilmeden yazı yazmayı marifet gören, fırsat bulmuşken yazılarım tıklansın da gazete sahibinin gözüne gireyim diyen sözde köşe yazarları bu tuzağa balıklama atladı.

OLUŞTURULAN SUNİ CEPHEYE DİKKAT!

Şimdi oluşturulan fotoğrafa uzaktan bir bakalım:

Amerika Dışişleri Bakanlığı cemaatler raporu Tillerson tarafından dünyaya servis ediliyor. Trump cemaatler aleyhine açıklama yapıyor. Sol medya da hemen ardından cemaatlere saldırıyor. 

Cephe düşmansa karşısındaki de kesin dost ve Müslüman olmalıydı.

Bu basit mantıkla sazanlar Menzil ve İsmailağa cemaatini savunmaya başladı.

Oysa 3 yıl boyunca FETÖ, son 3 aydır da FETÖ’nün kankisi olan İmamı Rabbani’nin diğer veledi İhlas Medya ile Fetullah Gülen'in can ciğer dostu Cübbeli Ahmet Diyanet’e, İmam Hatiplere ve İlahiyat’a saldırırken bu gün hurafecileri savunan sazanlar o gün tek kelime ile İmam hatipleri, İlahiyatları ve Diyanet'i savunmamışlardı.

Şimdi soru şu:

Bizim sazanlar gerçekten ehli sünneti mi savundu? 

Yoksa kirli yapıların sözcüsü Yusuf Kaplan ile iletişimde bulunduğu Amerika’nın punduna mı geldiler de hurafecileri savunma gereği duydular?

Elbette ikincisi...

Yani hurafeciler ile bağlı oldukları Amerika plan yaptı. Plan gereği göstermelik vuruş yapıldı. Ve figüranlar da Amerika ve uzantısı hurafeci cemaatlerin gönüllü avukatları oldular.

Hem de bunu cihat şuur içinde Allah rızası için yaptılar. 

Bee! Hey sazanlar…

Bu memlekette son 50 yılda onlarca yapılan darbede hangi hurafeci yapıya dokunuldu ki bu gün bu hurafecilere dokunulsun.

Her darbede içeri alınan, işinden atılan, okulundan kovulan, partisi kapatılan hurafeciler değil dini anlayan ve anlatan gerçek ilim erbabıydı.

Daha dün bu memleketin ilim erbabına saldıranlar hurafecilerdi. 

Seyrettiniz...

Bu gün ne oldu da hurafecilerin avukatı kesildiniz?

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 07.09.2017 03:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
melle 2017-09-07 03:33:32

Kendinizi anlatmıssiniz.nerede bir müslüman var onunla uğraşıyorsunuz yazık size.yahidiyi bırak arakanı bırak gel müslüman la uğraş

Avatar
Faruk 2017-09-06 23:05:45

Süleymaniye'de vaaz verme talebinde bulunan cübbeliye emekliye ayrı?lan diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez'in cevabı :'ben o cahile kürsüyü teslim etmem!' bunu dedikten sonra ne hikmetse emekliye ayrıldı. Hurafe ile hurafeciler ile mücadele noktasında önemli bir adım atmış olan zatı muhterem emekliye ayrıldı mı yoksa birileri baskı mı yaptı. Ne oluyor Türkiyem. Ne oluyor güzel yurdum.

Avatar
Münir 2017-09-07 10:57:40

Sen laik kemalist devletin kuruluşu değil misin? Diyanet laikliğe aykırı değil mi niye kurdular? Onu sorgula. Neye hizmet ediyorum, benim görevim ne diye. Bunu sorgulasan ya zaten asırlardır müslümanlığı ayakta tutanların başında gelen yolla uğraşmazsın akıl yoksunu.

Avatar
süper bir yazı olmuş 2017-09-07 00:08:27

dinihaberler maskeleri düşürmeye devam ediyor. valla çok isabetli olmuş. devam dinihaberler

Avatar
Mustafa Sönmez 2017-09-07 14:44:59

yazının altına adını da yazsana. diyanet temizlenmeli bu fetoculardan.

Avatar
ALİ 2017-09-07 15:30:38

yalanci si̇te! cübbeli̇ dedi̇ği̇ni̇ni̇z beyenmedi̇ğni̇z bu zat fetöcüleri̇n i̇pi̇ni̇ pi̇yasaya süren adam. adam si̇zler kilavye mücahi̇tli̇ği̇ yaparken o adam di̇nler arasi di̇yolok tan hapi̇s yatti.Allah cc si̇ze akil şuur versi̇n

ADMİNİN YORUMU: dinihaberler olarak cübbeli denen cahilin kaç kez yalanını, iftirasını yayınladık. açta cemaatler bölümünde görüver. yalancının iftiracının anlattığı dine nasıl itibar edersin. öyle her hapse gireni müslüman belleme. senin gibi salaklar mağdur görsün diye bunlar hapse girerler çıkarlar.

Avatar
Bunyamin tastan 2017-09-07 10:43:02

Haberleriniz onayladigim sekilde aynen katiliyorum yola devam

Avatar
Sanat 2017-09-07 13:41:44

Gel de Aziz Nesine hak verme kardeşim ya