Çakma Şeyh Ahmet Yasin Bursevi, "Challenger'i düşürdüklerini" iddia etti

Nakşibendilerin İngiliz ajanı İslam cahili liderlerinden Şeyh Nazım Kıbrisi'nin ölümünden sonra yerine aynı şekilde İslam cahili Şeyh Ahmet Yasin Bursevi 1987 yılında düşen uzay mekiği Challenger'i kendilerinin düşürdüklerini iddia etti

Çakma Şeyh Ahmet Yasin Bursevi, "Challenger'i düşürdüklerini" iddia etti

Nakşibendilerin İngiliz ajanı İslam cahili liderlerinden Şeyh Nazım Kıbrisi'nin ölümünden sonra yerine aynı şekilde İslam cahili Şeyh Ahmet Yasin Bursevi 1987 yılında düşen uzay mekiği Challenger'i kendilerinin düşürdüklerini iddia etti

11 Mart 2018 Pazar 14:59
Çakma Şeyh Ahmet Yasin Bursevi, "Challenger'i düşürdüklerini" iddia etti
banner283

Yalanlarıyla meşhur Cübbeli Ahmet'ten sonra Şeyh Ahmet Yasin'in de yalanda rekora koşması bekleniyor. 

Bursevi videoda 28 Ocak 1986’da kalkışından dakikalar sonra infilak eden Challenger uzay mekiğini kendilerinin düşürdüğünü iddia etti.

'CIVATALARINI GEVŞETTİK'

Bursevi ve iki farklı anlatımı: 

“Bu Challenger diye bir uzay aracı fırlattılar ya. O tam fırlatıldığı zamanda Hatme'nin içindeydik. Bak yazılıdır o da. Hatme'nin içerisindeydik, Ahmet amca Hızır Aleyhiselam’dan yardım istedi. Televizyon yok, hatmenin içerisindeyiz. Fırlatıldı hala niye patlamadı diyor Ahmet amca. Sesli konuşuyor, duramıyor. Mehmet Emin amca da dedi ki 'Ahmet merak etme cıvatalarını gevşettik biraz sonra bu düşecek.' Yemin ediyorum, saatle yazdık oraya. Dediği saatte tam saniyesi saniyesine ertesi gün haberlerde dinledik. O saatte Challenger patladı.”

Diğer bir konuşmada ise Bursevi Kaddese'ş-Şeytanu'l-Yalan diyor ki:

"Karacabey'den Ahmet amcamız vardı. Kırklardan, yedilerden... İznikli Mehmet Emin Amca vardı.  81 yaşında vefat etti. 87'de... Allah sizi inandırsın bak hatmeye oturuyoruz. Challenger'i civatalarını çözdük. Düşsün de aklı başına gelsin, dediler. Ben dedim ki, Ahmet Amca bu kadar da değil... Amerika'nın yaptığı Challenger'i düşürmek kim siz kim? dedim. Aklını başına topla, dedi. Biz çıktık oradan haberleri maberleri açtık. Havada patladığını işittik. Ondan sonra akşam haberlerinde dinledim." 

İKİ FARKLI KONUŞMADA SÖYLENEN YALANLAR

1- Bursevi, "Peygamberlerin ruhaniyyetinden yardım isterseniz yardım gelir" diyor. Oysa Peygamberde olsa nihayetinde bir beşerdir. Bir beşer nasıl vefat edip ölü konumuna geçiyor ve dünya ile irtibatı bitiyorsa peygamberler de vefatlarıyla birlikte ölü konumuna geçer ve tamamıyla dünya ile irtibatları kesilir. Bu tür inanış Kur'an'da şiddetle reddedilirken Ruhlardan yardım dileme inancı ŞAMANİZM ve ANİMİZM denen ilkel dinlerin batıl inanışlarıdır. 

2- Ahmet Amca Hızır'dan yardım istiyor. Oysa Hızır diye bir varlık İslam literatüründe bulunmuyor.

     Ahmet Amca Hızır'dan yardım alıp Challenger'i patlatırken Mehmet Emin Amca Hızır'a ihtiyaç duymadan mekik birazdan düşecek, diyor.

3- Bir konuşmada Challenger'i Ahmet Amca ile Mehmet Amca birlikte düşürüyor. 

    Diğer konuşmada Challenger'i Ahmet Amca düşürüyor.

4- Bir konuşmada Challenger'in düşüşünü ertesi gün öğreniyorlar. 

     Diğer konuşmada ise hatmeden çıkar çıkmaz haberlerden maberlerden dinlemişler, akşam haberlerinden öğreniyorlar. 

5- Her iki konuşmada Challenger'in gevşetilen civatalarından dolayı düştüğü iddia ediliyor oysa mekiklerde civata değil perçin-kaynak kullanılır. 

 İşin ilginç tarafı ise mekiğin düşüşüyle ilgili gerçek neden hala ortaya çıkmış değil. dinihaber.com Kopan parça büyük ihtimalle katı yakıt tankında meydana gelen teknik arızanın sıkışma yaparak patlaması ve kanat yakınında bu patlamanın dışarıya sızması şeklinde gerçekleşmiş olabileceği gibi katı yakıt tankını kaplayan köpük parçalarından birinin perçin-kaynağından kopması ile yakıt tankında hasara neden olduğu şeklinde iki görüş varsa da kaza hala sırrını koruyor. 

AMERİKA'NIN TUTUKLAMA KARARI ÇIKARMASI GEREK!

Aslında Amerika'nın Afganistan'a falan ikiz kuleler için girmeden önce "Challenger uzay mekiğine suikast tertip edip 7 astronotun katili olmaktan dolayı" bir dosya hazırlayıp Türkiye'den Şeyh Ahmet Yasin Bursevi Kaddese'ş-Şeytanu'l-Yalan ile saz ekibini istemesi gerekir. Hakim karşısına çıktığında da acaba Şeyh Ahmet ile Mehmet Emin Amcası aynı ifadeyi kullanıp biz düşürdük diyebilecekler mi?

Diyemezler!...

Çünkü yalan o kadar güzel tertiplenmiş ki zaten Challenger uzay mekiğini düşüren her iki katil şeyh de ölmüş durumdalar. 

NEREDE ŞEYH VARSA ORASI ABD-İSRAİL İŞGALİNDE

Challenger bilimsel bir çok buluşla birlikte askeri bir operasyon olarak uzaya gönderilen bir mekikti. Her ne kadar askeri boyutu varsa da 6 fırlatma boyunca elde ettiği veriler şu ana kadar bir çok bilim dalını etkileyen buluşlara temel teşkil etti. 

Ama ikiz kulelerin yıkılmasıyla başlayan süreçte doğrudan Afganistan ve Irak işgal edilmiş milyonlarca müslüman kanı akıtılmıştı. Maalesef Şeyh Bursevi ve Hızır'ın içinde yer aldığı yalancı saz ekibi Challenger'i düşürürken ikiz kuleleri ıskalamışlardı. 

Challenger'in vidalarını gevşeten Hızır ve sahtekar şeyhler Afganistan, Irak, Suriye, Mısır ve Afrika'da Müslüman kanı döken zalimlerin uçak ve silahlarının vidalarına hala dokunamadı bile. 

Neden biliyor musunuz?

Çünkü ilham aldıkları Hızır, ABD ve İsrail gizli servisleri... Yani ABD ve İsrail'in verdiği istihbaratın adı Hızır...

Challenger'i düşürecek kadar mahir yalancı şeyhler aynı şekilde 28 Şubat'a giden yolda kapatılan İmam Hatipler ile Kur'an Kurslarını da görememiş binlerce kızımızın başörtüsünden dolayı okullardan ve kamusal alandan atılışına seyirci kalmışlardı. 

Türkiye ve dünyada süren zulümler arşı alayı inletirken ne Hızırları ne de sahtekar şeyhleri Müslümanlara kurulan tuzakları farkedememişlerdi. 

Aynı sahtekar şeyhler ile Hızır ABD-İsrail haçlı ordularının yaptığı zulümleri alkışlar ve destek verircesine zikirleri, hatme ve virdleri arttırarak bu zulümlerin karşısında Müslümanları kör ve sağır olmalarını sağlamış, tepki vermelerine engel olmuşlardı. 

FETÖ ihanetini de göremeyecek kadar kör olan sahtekarlar darbe püskürtüldükten sonra ortaya çıkmış milletin zaferine sahip çıkıp Evliyaların darbeyi püskürttüğü yalanıyla milletin zaferine ortak olmuşlardı. 

Müslüman halkın artık şunu görmesi gerekir ki; ŞEYH VE MÜRŞİTLERİN OLDUĞU HER YER ŞU AN İSRAİL VE AMERİKA'NIN İŞGALİ ALTINDA...

Sizce de bu bir tesadüf olabilir mi?

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 11.03.2018 15:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Safa 2018-03-11 18:48:05

uzay mekiğini düşüren zat! sorum şu : insanın yanında kurana göre iki melek vardır. kiramen katibiyn melekleri . sen seksendört melek olduğunu söylüyorsun. nerden bu rakamı buldun . kurandan bunu ispat edersen özür dileyeceğim. bu konu gayb olduğundan kurandan ispatını istiyorum. çünkü gaybın anahtarları yani bilgisi Allah katındadır. rabbimiz kuranda bize bildirdiği kadar bilgi sahibi olabiliriz. buna peygamberimiz dahildir. söyle bakalım sen nerden biliyorsun?

Avatar
musa alkan 2018-03-11 15:33:05

suriye'yi bombalayan rus , esed ucaklarinada bı el atsalar

Misafir Avatar
Birdost 2018-03-11 23:58:14 @musa alkan

uzay mekiğini neden düşürmek istemiş bu zatlar ? kuranı kerimde uzay ile ilgili ayetleri okusunlar öğüt alsınlar. ayeti kerimeden ilham alıp uzay mekiki ile uzaya gidip uzayın yaratılışını düşünmesi gerekirken şu yaptıklarının açıklaması ancak cehalettir.âl-i İmrân sûresi (191)
اَلَّذ۪ينَ يَذْكُرُونَ اللّٰهَ قِيَاماً وَقُعُوداً وَعَلٰى جُنُوبِهِمْ وَيَتَفَكَّرُونَ ف۪ي خَلْقِ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِۚ رَبَّنَا مَا خَلَقْتَ هٰذَا بَاطِلاًۚ سُبْحَانَكَ فَقِنَا عَذَابَ النَّارِ ﴿١٩١﴾
meal
onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken Allah'ı anarlar. göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. "rabbimiz! bunu boş yere yaratmadın, seni eksikliklerden uzak tutarız. bizi ateş azabından koru" derler. (191)

Beğenmedim! (1)
Avatar
pirifani 2018-03-11 17:44:33 @musa alkan

mesgul etme adamlari simdi milli takim icin hazirlik yapiyorlar.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Halis er 2018-03-12 01:01:58

hastasıyız dedeeee (dinihaberler.com'un)

Avatar
AlKapon 2018-03-12 07:25:37

bunlar islam için büyük zarar hepsi sıkıntılı İnsanlar.Sen hiç bir tarikat mensubu bilim adamı gördünmü.Atam !uyanda gör ülken ne hale geldi...