Cemaatler Diyanet'e savaş açmaya hazırlanıyor!

Kutlu Doğum üzerinden geçen yıl Ramazan ayından itibaren Diyanet'i hedefine koyan hurafeci cemaatler yeni saldırıya geçmek için gün sayıyor

Cemaatler Diyanet'e savaş açmaya hazırlanıyor!

Kutlu Doğum üzerinden geçen yıl Ramazan ayından itibaren Diyanet'i hedefine koyan hurafeci cemaatler yeni saldırıya geçmek için gün sayıyor

20 Kasım 2017 Pazartesi 19:39
Cemaatler Diyanet'e savaş açmaya hazırlanıyor!
banner283

Uzun süredir Diyanet'i FETÖ'ye tepkisiz kalmakla suçlayan bid'at ve hurefe merkezli Tasavvuf dininin mensupları çok geçmeden Diyanet'i Ehli Sünnet karşıtı, hadis inkarcısı olarak yaftalamaya başladı. 

Prof. Dr. Ali Erbaş'ın atanmasıyla birlikte aleyhinde FETÖ suçlamasında bulunan aynı çevreler bu kez de hedeflerine koydukları Mustafa İslamoğlu üzerinden Diyanet'i suçlamaya kalktı. 

İddiaya göre Mustafa İslamoğlu Hadisleri inkar ediyor hatta Diyanet'i yayın üssü olarak kullanıyordu ve Diyanet'te bu duruma seyirci kalıyordu. 

Oysa herkes biliyor ki Diyanet ne İslamoğlu'nun ne iftiracı Şimşirgil'in iddia ettiği gibi Ali Bardakoğlu'nun etkisinde olmayıp Anayasa'nın kendine verdiği yetki sınırları içinde Kur'an ve Sünnet çerçevesinde görevini yapmakta...

Anlaşılan o ki kendi eserlerinde var olan bid'at ve hurafeleri görmeyen İmamı Rabbani odaklı tarikat çevreleri, tasavvuftan edindikleri yalan, iftira ve fitne odaklı ahlaka yaraşır bir şekilde Diyanet'e saldırmaktan kolay kolay vazgeçeceğe benzemiyor. 

İlgili dergi tarikat ve tasavvuf çevrelerinin ahlaksız yapısına uygun bir şekilde sokaktan bulduğu derme çatma insanlarla Diyanet aleyhine yaptığı röportajla kitlesini moralize etmeye çalışıyor. 

Reklamı olmaması için adını vermediğimiz tarikatçı dergi ve küfürbaz amigolarının Mustafa İslamoğlu üzerinden Diyanet'e sataşan ilgili makalesi şöyle...

Akabe Vakfı, uzun süredir Müslüman gençliği rahatsız eden faaliyetleriyle gündemin ilk sıralarındaki yerini koruyor.

İslâm Tarihi, Hz. Peygamber, Ehli Sünnet, Kur’an-ı Kerim, Hadis-i Şeriflerle ilgili sık sık tepki toplayan açıklamalarıyla gündeme gelen kuruluşlar arasında bulunan Akabe Vakfı, uzun süredir Müslüman gençliği rahatsız eden faaliyetleriyle gündemin ilk sıralarındaki yerini koruyor. Savunmalarında sürekli, “biz ıslahçılarız, ıslah hareketiyiz” sloganı göze çarpan “Hilal” adı verilen hareket, yoğun tepkilere rağmen ifsat dolu yayınlarıyla sapkın propagandalarını sürdürürken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tepkisizliği gündemdeki yerini koruyor.

Akabe grubu yayın organları, Diyanet İşleri Başkanlığı’na Prof. Ali Erbaş’ın getirilmesiyle birlikte basın-medyadünyasında sivrilen “organize” isimlerin açıklamalarını hoparlöre bağlamakla dikkat çekiyor.

Mustafa İslamoğlu, Caner Taslaman, Emre Dorman, İhsan Eliaçık, Mehmet Okuyan, Bayraktar Bayraklı, Abdulaziz Bayındır, Hayri Kırbaşoğlu, Orhan Aslan, Sait Çamlıca gibi isimlerin görüşlerini paylaşarak Ehli Sünnet ölçülerini inkar ve ifsad dolu yayın-propaganda faaliyetini sürdüren “Akabe Medya”, hiçbir müdahale ve denetim olmaksızın Diyanet İşleri’ni de“yayın üssü” gibi kullanmasıyla ayrıca dikkat çekiyor.

Şimşirgil: Diyanet Ehl-i Sünnet’i Korumak Zorunda
Akabe Vakfı yayın grubundan Hilal TV, geçtiğimiz gün Prof. Ahmet Şimşirgil’in DİB ve İslamoğlu’na tepki veren açıklamasını haber yaparken şu başlık altında verdi:

“Şimşirgil Diyanet’e Ali Bardakoğlu’na ve Mustafa İslamoğlu’na saldırdı”


Hilal TV’nin sosyal medya hesabından,“Ahmet Şimşirgil, yine saldırmaya ve hedef göstermeye devam ediyor.İşte müfteri Şimşirgil’in saldırganlığı;” şeklinde sunulan haberde Prof. Şimşirgil’in çarpıcı ifadelerine yer verildi:


“Diyanet’in tepe noktasındaki bir grup zümre Diyanet’i yanlış noktaya sürüklüyorlar. Diyanet Ehli Sünnet’in koruyucusu olmak zorunda. Diyanet’te sözü geçen Ali Bardakoğlu’dur. Ali Bardakoğlu’nun diyanetin başına geçmesinden itibaren diyanetin faaliyetleri FETÖ ile irtibatları dinler arası diyalogdaki yeri çok iyi incelenmelidir. Diyanette Ali Bardakoğlu etkisi hala devam ediyor. Görmez’in gitmesi bir şeyi değiştirmedi. Görmez çok mu iyiydi? FETÖ ile ilgili bir tane yazı mı yazdı? Diyanet olarak sen İhsan Şenocak gibi bir ehli sünnet koruyucusunu görevden alıyorsun ama Mustafa İslamoğlu’nun adamları diyanette cirit atıyor. Bana söyle o zaman ey diyanet sünneti hadisleri yok sayan, imanın şartlarını inkar eden Mustafa İslamoğlu hakkında ne diyorsun? İhsan Şenocak beyi neden görevden aldıklarını söyleyemezler. Hürriyet gazetesinde Ali Bardakoğlu’nun bir lafı vardı. “Diyanet sünni bir kurum değildir” dedi. Ali Bardakoğlu diyaneti bu hale getirdi. Diyanet dinler arası diyaloğu takip eden, hristiyanlaşmayı takip eden, FETÖ ile ilişkileri takip eden bir kurumdur. Müslümanları da azarladı. İslamoğlu, Taslaman, Eliaçık’la zerre mücadele etmiyorsun?”

Aynı çevreden,İslâmî ölçülere vurulduğunda “küfür” sayılan birçok maddeyi sürekli işlediği gözden kaçmayan bir başka isim Doç. Emre Dorman ise, “Biz İslâm’ı yanlış öğrendik, Peygamberi yanlış anladık” yollu, öteden beri “sapkınlık” olarak değerlendirilen benzeri ifadeleri kullanmaktan geri durmuyor. Emre Dorman Diyanet Dergi’de yayımlanan ‘Modern Hayatta Deizmin Popülerleşmesinin Sebepleri’ başlıklı yazısında,‘Müslümanlar için tehdit olabilecek şey deizmin kendisi ya da felsefesi değildir. İslâm’ın yanlış bilinip uygulanmasıdır.’şeklinde,“doğru yol”a sapık kapıaralayan ekip üyelerinden biri olduğunu gizlemeksizin iman ve İslâm ölçülerini baltalamayı sürdürüyor.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 20.11.2017 21:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hüdai 2017-11-20 21:28:36

cemaatler sizin rüyanıza girmiş, ödünüzü korkutmuş be. kalıbınızdan utanın

Avatar
Hiç 2017-11-20 21:41:10

Keşke diyanet mücadele etse biraz...Hem de sizin gibi islami tekellerinde sanan, ehli sünnet adı altında türlü sapkınlıkları normallestiren kendi hurafelerine inanmayanlari tekfir eden yobaz örümcek kafalı kahrolasıca zihniyetle mücadele etse

Avatar
vaiz 2017-11-21 10:53:51

nerden çıkardınız bunu. bu haber sizin öngörünüz mü yoksa temenniniz mi? dini haber(?)

Avatar
dertli 2017-11-21 09:02:24

siz bu sivri dili kullandıkça en büyük tefrikacı siz oluyorsunuz. bu kadar çok insanın saygı duyduğu mübarek zatları böyle çirkin sözlerle andıkça nefret kazanmaktan başka bir şey elinize geçmez. herkes sizin çirkin bir dil kullansaydı dünya ne hale gelirdi düşünemiyorum.

Avatar
Veli 2017-11-21 11:12:24

su yoruma katilmiyorum:
diyanet dinler arası diyaloğu takip eden, hristiyanlaşmayı takip eden, fetö ile ilişkileri takip eden bir kurumdur.''
diyanet ile ilgili diger elestirilere katiliyorum.
ihsan hoca, gorevden alinmadan da sorusturulabilirdi.
ama cemaat tarikat ayrimini bilmeyenlerin ahkam kesmesi sacma.
bu site de yangina koruk ile gidiyor.
islamoglu zihniyeti heryeri sarmis durumda

Avatar
musluman 2017-11-21 11:49:23

madem imami rabbanı hurafeci diyanet takvımınde sozlerı neden yer alıyor

Avatar
turan 2017-11-21 05:43:38

ülkemizde faaliyet gösteren tasavvuf dininin mensupları asıl sorgulanmalıdırlar.bunlar ehli sünnet eli altında hurafe yaşıyorlar.bunlar kuran merkezli düşünmeye zorlanmalıdırlar.

Avatar
l cemaat 2017-11-21 08:40:14

mücadelenin bütün cemaatlere karşı yapılması onların diyanetten uzak tutulması çok elzem.unutmayalım ki bugün fetö dediğimiz bu örgüt daha düne kadar muhterem hoca efendinin cemaatiydi.aman dikkat