Cübbeli Ahmet, Prof. Karataş'ı tekfir ederken tarikatçılar pek bir mutlu idi

Cübbeli hakkında yaptığımız kefere haberine alınan tasavvufçular müslümanı tekfir etmemiz gerektiği ikazından bulundular. Bu zevata hatırlatma babından Cübbeli Ahmet'in Prof. Dr. Mustafa Karataş'a KAFİR dediği sohbeti hatırlatalım dedik.

Cübbeli Ahmet, Prof. Karataş'ı tekfir ederken tarikatçılar pek bir mutlu idi

Cübbeli hakkında yaptığımız kefere haberine alınan tasavvufçular müslümanı tekfir etmemiz gerektiği ikazından bulundular. Bu zevata hatırlatma babından Cübbeli Ahmet'in Prof. Dr. Mustafa Karataş'a KAFİR dediği sohbeti hatırlatalım dedik.

18 Kasım 2017 Cumartesi 00:47
Cübbeli Ahmet, Prof. Karataş'ı tekfir ederken tarikatçılar pek bir mutlu idi
banner283

Son yaptığımız haberde Cübbeli Ahmet isimli hurafecinin “gaipten haber veren bir kefere” olduğunu söylemiştik. Okurlarımızdan tasavvuf dinine iman edenler konuşmada geçen küfür sözleri ve altında  yapılan açıklamaları işlerine gelmediği için haliyle görmek istemediler.

Onlara göre kendi dinlerinden olan tarikatçı yalan söylese, iftira atsa, rus kadınlarıyla zina yapsa hatta bu zinayı iki erkek de izlese bu davranışında bir hikmet vardı.

CÜBBELİ, MUSTAFA KARATAŞ'A KAFİR DERKEN TARİKATÇILAR NEDEN SUSTU?

Şimdi biz kendilerine yalanla birlikte tekfirde de üstat olan Cübbeli Ahmet’ten bir hatırlatma yapacağız. O günlerde Cübbeli Ahmet, Mustafa Karataş’a “kafir” derken tarikatçılar bize gösterdikleri tepkiyi o gün neden Cübbeli Ahmet'e göstermediler? 

İhlas Medyanın Hurafecileri Ramazan Ayvallı, Osman Ünlü ve Ahmet Şimşirgil böyle bir şarlatana nasıl alim diyebildi?

Tüm pisliklerine rağmen bu tasavvuf ehli Türkiye'de ve İslam ülkelerinde ne yapmak istiyordu?

Olay, Hz. İsa’nın nüzulü meselesine dair bir soru üzerine Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın verdiği cevap ve verilen cevap üzerine Cübbeli Ahmet’in kendisini KAFİR ilan edip tekfir etmesinden ibaret bir olay.

Prof. Dr. Mustafa Karataş bir programda Hz. İsa’nın geleceği ile ilgili olarak sorulan bir soruya, “İtikadi konularda bir hadisin sahih olması yetmez demiş alimler mütevatir olması lazım. Buna da bazıları kılıf aramışlar lafzi mütevatir yok ama manevi mütevatir olmuş, deselerde bu da tutarlı bir delil değildir. İnanç konularda itikadi konularda ya bir ayet olacak ya da mütevatir bir hadis olacak. İsa (as)’ın nüzulü ile ilgili tartışmalar çok fazla tutarlı değildir.” cevabını verdi. 

Tasavvuf Dinine Mensup Sayfa Sahibinin Yaptığı Bir Paylaşım

Bu sözleri duyan Cübbeli Ahmet teslis inancına sahip olmalı ki küplere bindi ve açtı ağzını yumdu gözünü: “Alusi tefsirinden geçiyor. İsa (as) şu sözü, İncil’de geçiyor. Benim diyor Allah’ıma gitmem sizin için hayır olur. Ben gitmezsem Faraklit gelmez. Faraklit Peygamberimiz. Ben ikinci kat semaya çıkacağım onu size göndereceğim. Evet o geldiği zaman yanlış yapan alimleri kınayacak. Onları ilimlerinden dolayı sorgulayacak... Ben sizi yetim bırakmıyorum diyor İsa (as) yakında ben de gökten ineceğim, diyor. İnecek mi? İnecek. Şimdi bunu inkar ediyorlar. İsa(as)’ın ineceği Buhari, Müslim’de bütün kitaplarda sabit mütevatir hadis. O kanal7’de bir hoca var çıkıyor konuşuyor. Tabut mabut koyuyor birşeyler yapıyor. O İsa (as)’ın geleceğini inkar ediyor. Allah Allah!... Alusi hazratleri diyor ki, Ali Haydar Efendi dört mezhep müftüsü buyurdu ki Ruhu’l-Meani Alusi tefsir olarak yeter. Alusi tefsirinde diyor ki ehli sünnet alimleri İsa (as)’ın ineceğini inkar edenlerin kafir olduğuna dair ittifak etmişlerdir. Alusi tefsirinden size göstereyim yerini. Mütavatir hadis mütavatir olduğu zaman manen tevatür olduğu zaman inkarı insanı kafir eder. Şimdi müftülerin çoğu inkar ediyor. Hatta müftünün adını vermeyim nerenin müftüsü adam ona diyor ki hadis var şu var bu var diyor. O geleneksel fıkhı bırak. Öyle klasik şeyleri anlatma falan. Sen yine bana razı ol diyor. Başkaları neleri inkar ediyor, diyor. Adam aynı böyle demiş. Sen beni öpte başına koy demiş. Belki öyle müftü var Kur’an’ın hepsini inkar ediyor. O ne demek yavv. Böyle şey olur mu yavv. Buhari de Müslim de bir hadis var senin bunu inkar etmen senin ne hakkın yavv. İslam taş mı prinç mi sen bunu ayıklayacaksın yavv. Bütün ümmet ittifak etmiş sen kimsin yavv. İlahiyattan diploma alınca hadisleri inkar etme hakkını mı alıyorsun. Valla insan kafir olur. Aman haa! İsa (as) ne diyor. Ben sizi yalnız bırakmıyorum. Yetim bırakmıyorum. 2010 onun doğumu. 2010 daha gelmedi. Daha bakalım ne zaman gelecek. Birkaç yüz sene de geçebilir. Ama mutlaka gelecek. Hz. Mehdiyi deccaldan o kurtaracak. Deccalı o gebertecek. Hatta miraç gecesi Resullullah Deccal konularını, kıyamete yakın neler olacağını sordukları zaman da İbrahim (as) falan dediler ki en iyi haberi İsa(as)’dan alırsın dediler.”

KICACIK KONUŞMADA SÖYLEYEN YALANLAR

Cübbeli Ahmet’in konuşmasında söylediği yalanlar:

  • Güya Ali Haydar Efendi “dört mezhebin müftüsü tefsir olarak Ruhu’l-Meani yeter” demiş. Cübbeli 1850 yılında yaşamış olan Alusi’nin tefsirinin Arapça olup Türkçeye dahi çevrilmemiş hali ortada iken nasıl olup da tüm tefsirlere bedel olup başka tefsire ihtiyaç duyulmadığını iddia edebilir. Dört mezhebin müftüsü kimmiş ve Ali Haydar efendiye dört mezhebin müftüsünü belirleme yetkisini kim vermiş diye bir soru sorsak acaba Cübbeli ne der?

CÜBBELİ, MÜFTÜLERE İFTİRA ATIYOR

  • Tasavvuf erbabının ilim ve akıl düşmanlığı malumdur. Cübbeli Ahmet her zaman olduğu gibi Prof. Dr. Mustafa Karataş’tan atlıyor adını vermediği bir müftüye. Milleti İlahiyat, Diyanet ve İmam Hatipler aleyhine kışkartmakta mahir Cübbeli Ahmet adını vermediği ama zaten anlattığı türden olmayan müftü ile tüm müftüleri zann altında bırakarak iftirasını atıyor. Fitne çıkarıyor.  Cübbeli ilim düşmanlığı ve ilim adamlarına halkı kışkırtma işini gayet sinsice yapıyor ve fırsat buldukça kendini dinleyen zavallı Müslümanların şuur altına ilim ve diyanet düşmanlığını nakşediyor.

  • Prof. Dr. Mustafa Karataş İsa (as)’ın geleceği konusunda milletin boş hevese kapılmayıp itikat ve inanca dair meselelerde Müslümanın nasıl ve hangi metodu takip etmesi gerektiğini belirtmiş iken Cübbeli Ahmet Alusi üzerinden bulduğu bir açıklama ile Prof. Karataş’ı kafir ilan ediyor.  

Senedi ve metni sağlam olmayan hadisler üzerinden bir Müslümanı kafir ilan etmek bir Müslümandan ziyade Müslüman kılığına girmiş bir keferenin işi olsa gerektir. Çünkü Müslümanlar anlaşamayabilir, farklı fikir ileri sürebilir lakin asla Hz. İsa gibi çetrefilli konularla birbirlerini tekfir etmezler.

  • Mehdi ve Deccal konusundaki hadislerin tamamı da maalesef İsa’nın nüzulü gibi mütevatir olmayan çoğunlukla sorunlu hadisler.

HZ. PEYGAMBERE VE HZ. İBRAHİM'E İFTİRA 

  • Mirac konusunda rivayet edilen hadislerin tamamı da yine sorunlu hadisler. Özellikle Peygamberimizin Hz.İbrahim’e Deccal ile ilgili soru sorduğu, Hz. İbrahim ve diğer peygamberlerin ise bu konuda “Hz. İsa bizden bilgilidir” şeklinde bir rivayet hiçbir hadis kitabında geçmiyor. 

3-5 dakikalık bir konuşmada 7 yalan, Müftülere iftira, Peygamberlere iftira ve 1 tekfirde bulunan bu adam nasıl olur da hoca olur? Bu kadar yalancı biri nasıl olur da Ehli Sünnetçi olur?

Hadisler konusunda sözde çok hassas olan Ehli Sünnetçi tayfaya  aşağıdaki hadisleri hatırlatalım ki böyle bir yalancıdan hoca falan çıkmayacağını belki aklederler. 

“Benden çok hadis nakletmekten sakının! Kim benim adıma bir şey söylerse sadece hakîkati (veya) doğruyu söylesin! Kim, söylemediğim bir şeyi bana izafe ederse Ateş’teki yerine hazırlansın!” (İbn-i Mâce, Mukaddime, 4/35; Dârimî, Mukaddime, 25/243)

“Münafıklık alametinden biri de yalan söylemektir.” (Buhari)

“Şu üç şeyden biri kimde bulunursa, o kimse, namaz kılsa da, oruç tutsa da münafıktır: Yalan söylemek, sözünde durmamak, emanete hıyanetlik.” (Ebu Davud)

“İman sahibi, her hataya düşebilir. Fakat, hainlik yapamaz ve yalan söyleyemez.” (İbni Ebi Şeybe, Bezzar)

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 18.11.2017 11:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adem 2017-11-18 13:33:46

Okunmuş kefen sattıran kişiden alim olurmu. Azrail aleyhisselamı kovduklarını ifade eden bir kişidende ilim ehli olamaz olsa olsa şarlatan yalancının biri olur. Onu ve onun gibi olanları Allaha havale ediyorum.

Avatar
Mabaki 2017-11-18 08:45:55

Mustafa Karataş diyanete geçtikten sonra bu meseleyi dillendirmeniz çok manidar.

Avatar
aliegin 2017-11-18 19:35:19

hz isa as. gelmeyecek o ölmüş gitmiştir diyen ehli sünnetin tüm alimlerince kafir olur.
kaynak: hadislerle i̇slam akaidi - said havva

Avatar
Pis müfteri 2017-11-18 08:01:25

Hiç bir müftü Kur-an ı red etmez. Bu nasıl bir iftiradır? Pis müfteri

Avatar
Muhip 2017-11-18 13:54:48

sana gülüyorum Cübbeliye taktığın kadar nefsine taksaydin şimdi evliyaullah olmuştun

____ADMİNİN YORUMU___ KENDİ HALİNE BAK... EVLİYA KİMMİŞ? NEREDE GÖRÜLMÜŞ. NEREDEN ÇIKARIYORSUNUZ İNSANLARA ÜSTÜN VAZİFE VERİLDİĞİNİ..

Avatar
psikolog fatih 2017-11-18 22:23:19

admin cübbeli demeden evvela bi besmele çek te ağzın temizlensin asıl istiracı senin gibiler yazıklar olsun insAllah sizin gibilerin de sonu yakındır

_____ADMİNİN YORUMU___BU HABER YAZILIRKEN ÖNCE ABDEST ALINDI SONRA DA CÜBBELİ AHMET'İN ŞERRİNDEN SIĞINARAK YAZILDI..

Avatar
mehmet 2017-11-19 00:00:27

mehmet görmez'in başını yedikten sonra bunların önünü kimse tutamaz. daha geçen gün başkan ali erbaş makamında kabul etmedi mi bu adamları. si̇z neden bahsediyorsunuz. geçtiğimiz hafta hem de yeni şafak gazetesi şunu yazdı. fetö'den boşalan askeri kadrolara yeniden kemalistler dolduruluyormuş.şimdi diyanete'de bunlardan ve diğer hurafecilerden doldurulursa hiç şaşmayın. çünkü yüksek yerlerde yapılan anlaşmalar böyle imiş diyorlar. anlaşıldığına göre devran değiştiği için yine dost-düşman değişti...

Avatar
ahmed taşçı 2017-11-19 03:52:51

muhammed enverşah el-keşmiri- et-tasrih fima tevatere fi nuzulil mesih. bir oku istersen