Cübbeli Ahmet ve İhlasçı holiganlardan Afrin fırsatçılığı

Daha önce Ehli Sünnet havariliğine soyunup Müslümanları Ehli Sünnet üzerinden kutuplaştıran Cübbeli Ahmet bu defa da Afrin üzerinden halkın sayıp sevdiği ilim ve kanaat önderlerini hedef aldı

Cübbeli Ahmet ve İhlasçı holiganlardan Afrin fırsatçılığı

Daha önce Ehli Sünnet havariliğine soyunup Müslümanları Ehli Sünnet üzerinden kutuplaştıran Cübbeli Ahmet bu defa da Afrin üzerinden halkın sayıp sevdiği ilim ve kanaat önderlerini hedef aldı

06 Şubat 2018 Salı 08:00
Cübbeli Ahmet ve İhlasçı holiganlardan Afrin fırsatçılığı
banner283

Afrin Operasyonunun başlamasıyla birlikte CHP'nin yetkilileri dışında tüm partilerden gelen destek gerçekten memnuniyet vericiydi. 

Önemli olan zaten halkın farklı renklerini temsil eden siyasi partilerin operasyona bakışı idi. Ve şu ana kadar partilerden operasyonla ilgili en ufak bir eleştiri gelmiş değil. 

Zeytin Dalı elbette Türkiye için sınırdışı olması, uluslararası arenada tarafların ikna edilmesi ile gerçekleştirilen bir operasyon olması yönüyle askeri olduğu kadar Türkiye'nin siyasi başarısının da ürünü olan bir operasyon. 

Yapılan nihayetinde güney sınırlarımızın güvenliğini sağlayan ileri vadede ülkeye dönütleri olacak askeri bir operasyon...

Karşımızda milli seferberliği gerektirecek Birinci Dünya Savaşında olduğu gibi devletler olmadığı gibi bölgesel herhangi bir devlet de yok. Amerika, İsrail ve Haçlı Batı'nın taşeron olarak kullandığı terör örgütleri bulunuyor. 

Hükümetimiz ve ordumuz tam bir dayanışma içinde operasyonu gayet başarılı bir şekilde yürütürken ne oldu ise oldu. Cübbeli Ahmet ile İhlas Medya'nın holiganlarını bir seferliktir aldı. İşi o derece ileri götürdüler ki Nurettin Yıldız Hoca bile hain damgası yemekten kurtulamadı. 

Türkiye ilginç bir şekilde fikri mücadele de başarı gösteremeyip zaafa uğrayan bir tarafın karşı tarafı hain ilan ederek susturma faaliyetine şahit oluyordu.

Zaten Kutlu Doğum üzerinden İhlas ile İsmailağa cemaatinin el birlik Diyanet'e ve alimlere saldırılarına şahit olmuşken aynı işbirliğinin devam ettiğini görmek bizi pek de şaşırtmadı.

Önce Mustafa İslamoğlu'na bel altı vuruşlarla Afrin fırsatçılığı yapıldı. İslamoğlu'nun 2002'de o günlerde herkesin eleştirdiği "Garibanların cepheye sürülüp bol bol şehitlerin verildiği ama uzmanların neden cephe gerisinde kaldığına dair yaptığı konuşma" suçmuş gibi Afrin operasyonu ile ilişkilendiriliyordu. Oysa son yıllara kadar PKK ile askeriyenin içindeki FETÖ ve Ulusalcı kanat işbirliği halinde bile bile mehmetçiğimizi cepheye sürüp şehit olmasından mutlu oluyordu. 

Ardından hızını alamayan tasavvufçu İhlas ve İslamailağacılar fırsatı değerlendirme babından kendilerine rakip gördükleri Mehmet Okuyan ile Caner Taslaman'ı da işin içine kattılar. Sanki memlekette tüm ilahiyatçılar ve kanaat önderleri  Afrin'e destek açıklaması yapmış da sadece Mehmet Okuyan, Caner Taslaman ile Mustafa İslamoğlu çekince koymuş ya da karşı çıkmış gibi gün boyu ahlaksızca bir kampanya yürütmeye başladılar.

Cübbeli Ahmet ile İhlasçıların Mustafa İslamoğlu ile Mehmet Okuyan'ın ilmi karşısında acizliklerini, ilmi yetersizliklerini ve cevap veremeyişleri nedeniyle karın ağrılarını bir noktaya kadar anlamak mümkün. Lakin o da ne!

Günün ilerleyen saatlerinde sevilen sayılan hocalarımızdan Nurettin Yıldız tasavvufçuların hedefinde idi. 

Hani Mustafa İslamoğlu, Mehmet Okuyan, Caner Taslaman dinihaber.com İhlasçı ve İsmailağacı gruplara göre "hadis inkarcısı, vahhabi, selefi, mealci..." idi. Bu nedenle Ehli Sünnet dairenin dışında idiler. Kendileri dışındakileri tekfir etmenin yeni adı muarızları EHLİ SÜNNET olmamakla itham etmek.

GÜYA HADİSLERE SAYGI DUYANLAR EHLİ SÜNNET İDİ

Ehli Sünnet dairenin sınırlarını hadislere saygı ile belirleyen bu iki taife hadis konusunda en ufak eleştirisi bile olmayan Nurettin Yıldız'ı neden hedef almış ve Afrin üzerinden vurmaya kalkışmıştı. 

İşte dananın kuyruğunun koptuğu yer tam da burası idi. 

Daha önce defalarca duyurduğumuz gibi İngilizlerin kurduğu veliler ordusu Tasavvuf adı altında Türkiye'ye operasyon çekiyordu. Nerede halkı uyaran, geleneksel anlayışı sorgulayan, akıl ile vahyi birleştiren, tarikat ve tasavvufun kirli yüzünü ortaya çıkaran, yapılan tüm darbelerin arka planında tasavvuf ve tarikatların olduğunu söyleyen her kim var ve bu yapılara teslim olmuyorsa bir şekilde MÜRTED, HAİN, VAHHABİ, SELEFİ, HADİS İNKARCISI, Şİİ, İRANCI... ilan ediliyordu. 

Nurettin Yıldız Hoca da bu yapıya teslim olmayan ve dik duran şahsiyetlerden idi. Hadis konusunda duyarlılığı sözde EHLİ SÜNNETÇİ geçinen şer çevrelere yetmemiş olmalı ki Nurettin Yıldız'ı da isteyenmeyen adam ilan etmeken geri durmamışlardı.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 06.02.2018 10:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Misafir 2018-02-06 14:37:43

sayın admin. bahsettiğiniz gibi ümmetin birliğine ihtiyaç duymamızın yanında, yazıda savunduğunuz kişilerden 'peygamber şefaat etmeyecektir, peygamberin mucizeleri uydurmadır, hz. ademin babası vardır ve evrim teorisi kurana göre haktır, cehennem ebedi değildir, peygamberin haram helal hüküm koyma yetkisi yoktur, kadere iman imanın şartlarından değildir, kabir azabı yoktur' diyen bu zatlar hakkında da reddiye yapıp islama hizmet etmenizi rica ederiz. zira, müminler bir olmalı ancak bütün bidat ehlinin de kuran ve sünnette aykırı grüşleri yansıtılmalı. yoksa birliğe ihtiyacımız var diye savunurken bu zatları masum göstererek halka reklamlarını yapıyor ve kuran ve sünnette aykırı fikirleri dolaylı yoldan desteklemiş oluyorsunuz. Allah bizleri kuran ve sünnetten ayırmasın

Misafir Avatar
Safa 2018-02-06 23:18:59 @Misafir

bu işler tiwit atarak olmaz. o zaman soruyorum : feto ile devletimiz mücadele ederken neden tiwitle zamanında destek vermedin. hakeza pkk ve deaş ile mücadelede nerdeydiniz. bırakın bu ayakları bu anlayış islami değil ihanet girişimidir. artık insanları hurafelerle menkibeler rüyalar uydurma rivayetlerle kandıramayacaksınız. i̇nsanlar artık sorguluyor. düşün peşime çağı çoktan geçti. bilesiniz.

Beğenmedim! (5)
Avatar
Belkıs sebe 2018-02-06 19:06:18

Savaşı fısata çeviren biri nasıl hoca olabilir ki

Avatar
turan 2018-02-06 08:30:48

bu şarlatan/cübbeliyi ben hiç kaale almıyorum

Avatar
Safa 2018-02-06 11:40:02

bu iftiralar kendisine yakışmıştır. aksi olsaydı endişe ederdim okuyandan ve diğerlerinden. Allah şerlerinden muhafaza etsin cübbesi aklından uzun olanlardan. daha öncede abese suresi üzerinden islamoğluna iftira etti lakin bir süre sonra aklı başına gelmiş olacak ki özür dilemek zorunda kaldı.

Avatar
Cübük hoca 2018-02-07 00:24:40

Alevilik nasıl ki islamdan bozma bir akımsa mahmutçu ismailağa, enverci ihlas grubu, gavsçı menzilciler de o mesabededir. Onların söyledikleri islamı değil kendi tarikatlararını bağlar.

Avatar
HALK HALK HALK 2018-02-06 22:07:19

SEVGİLİ DIYANET PEYGAMBERIN VARISLERI LÜTFEN SU KEFEN SATAN DIN TICARETI YAPAN ADAMI SUSTURUM CEVAP VERIN ARTIK MILLETIMIZIN COCUKLARI ATEİST OLUYOR NE OLUR SAYIN HOCALARIM CEVAP VERIN ARTIK SUSMAYIN DIN TICARRTI YAPAN BU ADAMA REDDIYELER YAPIN SAYGILARIMLA IYI KI VARSINIZ SELAMLARIMI SUNARIM

Avatar
misafir 2018-02-06 08:33:00

ahlaksız adamda her şey mevcut

Avatar
reis 2018-02-06 09:08:45

sayın cübbeli hazretleri! reisimiz ,papa hazretlerinden! dua istemiş ne buyurursunuz acaba
yoksa itikadi hükümler makamlara göre değişiyor mu......

Misafir Avatar
hakkı söyler 2018-02-06 11:48:33 @reis

cumhurbaşkanımız daha öncede papa'ya kutsiyet penahları” yani sığınılacak yüce kişilik” demişti.
bunlar itikadi manevralar herkes anlamaz....

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
tahir 2018-02-06 11:43:18 @reis

"şüphesiz kâfirlerin duası boşunadır" (mümin. 50)

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
k.i 2018-02-06 11:35:37 @reis

cübbeli gibiler ümera yalakasıdır hakikatleri söyleyemezler
ancak hurafelerle meşguldürler..

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
Reisi seven 2018-02-06 10:24:41 @reis

utanmaz herif. reisin sen tükrüğü olamazsın. cübbeliyi de senin gibileri de Allah ıslah etsin. ümmeti sizin gibi zavallılardan korusun.

Beğenmedim! (10)