Cübbeli kadın ticareti yaptı mı?

Cübbeli Ahmet ismi ile maruf Ahmet Mahmut Ünlü'nün EHLİ SÜNNET havariliğine soyunduğu ve tarikatçılar arasında en iyi temsilcisi olduğu söylenir. İslam ile alakası olmadığını her defasında vurguladığımız Cübbeli Ahmet'in yediği haltları; sağlam çizgisi, örnek yaşayışı ve takdir edilecek mücadelesi ile tanınan Emine Şenlikoğlu hanımefendiden dinleyin...

Cübbeli kadın ticareti yaptı mı?

Cübbeli Ahmet ismi ile maruf Ahmet Mahmut Ünlü'nün EHLİ SÜNNET havariliğine soyunduğu ve tarikatçılar arasında en iyi temsilcisi olduğu söylenir. İslam ile alakası olmadığını her defasında vurguladığımız Cübbeli Ahmet'in yediği haltları; sağlam çizgisi, örnek yaşayışı ve takdir edilecek mücadelesi ile tanınan Emine Şenlikoğlu hanımefendiden dinleyin...

05 Mart 2018 Pazartesi 13:00
Cübbeli kadın ticareti yaptı mı?
banner283

Emine Şenlikoğlu İslam'ı Kur'an ve sünnet doğrultusunda anlamaya çalışan ve yaşayan, arı duru, merhametli ve bir o kadar da nazik bir insan.

Cübbeli Ahmet "kadın ticareti nedeniyle hapse" düştüğünde Şenlikoğlu kendisine yardım etmek ister. Emine hanımı tanıyanlar "Aman haa! Emine hanım, bulaşmayın. Yarın döner, size döner çamur atar. Yaptığınız, yapacağınız yardıma pişman olursunuz. Bu adam tekin değil..." diye uyarırlar. 

Şenlikoğlu, Cübbeli Ahmet'in zina olarak sosyal medyaya yansıyan ilişkilerini, nikah görecek ve tasvir edebilecek kadar iyi niyetlidir. Çünkü karşısında mağdur olduğuna inandığı bir Müslüman vardır. Ve yardım etmek ister. 

Olay anlattığı şekliyle vuku bulur. 

Dostlarının uyardığı acı son, Şenlikoğlu'nu beklemektedir. Cübbeli Ahmet, hapishaneye kadar kendini ziyarete gelen ve iyilik etmek için çırpınan Şenlikoğlu'na yapacağını yapar. Ve "Şenlikoğlu bana kadın ticaretini kabul et. Kurtul!..." dedi, deyip iftira atar. 

Öyle büyük bir iftira ki böyle bir teklife kargaların bile güleceği malumdur. Çünkü insan/kadın ticareti yapmak zaten suç iken velevki böyle bir suçu işlemiş bile olsa bir kimsenin bunu kabul etmesi beraatine değil o kimsenin mahkumiyetine aleni delildir. Kurtulmak için çırpınan ve kurtarmaya gelen biri neden mahkum olacağı bir suçu kabul etmesini kendisinden beklesin?!

Bu iddia ile  Şenlikoğlu'na iftira atan Cübbeli Ahmet, aynı zamanda Şenlikoğlu'nu aptal yerine de koymuştur. 

Olay büyür. Dostlar arasında revaç bulur. Şenlikoğlu bu yayılan şayiadan rahatsız olup Cübbeli Ahmet'ten açıklama yapmasını bekler. Ama açıklama gelmez. Durumdan rahatsız olan Şenlikoğlu kendisi hakkında suç duyurusunda bulunur.  

Adli davanın sonucu ne mi olur? 

İddia odur ki Cübbeli Ahmet gider, "Efendim biz öyle demek istemedik. Emine hanım kırıldıysa affola. Biz Emine hanımı kırar mıyız?..." mealinde cümleler ile kendini savunur ve dava Cübbeli lehine sonuçlanır. Ama Cübbeli yine de dönüp Şenlikoğlu hususunda çıkan tezviratın yalan ve iftira olduğuna dair tek bir açıklama dahi yapmaz kamuoyuna...

Neden?

Cübbeli Ahmet ve ekibine göre EHLİ SÜNNET olmayan herkesin itibarı yerle bir edilmelidir. Ve bu mantıkla Şenlikoğlu gibi toplumun sevdiği, saydığı, ardına düştüğü bir hanımın da itibarı yerle bir edilmelidir.

Şenlikoğlu kendisine hakimler huzurunda ŞEFAAT etse bile...

Hadislere pek saygılı olan Cübbeli'nin bu halini kınayan bir hadis var: “Müslüman elinden ve dilinden Müslümanların selamet buldukları kişidir. Mü’min ise insanların canları ve malları hususunda güvendikleri kişidir.” (Müslim, İman: 14; Buhârî, İman: 3) Bu hadise göre demek ki Cübbeli elinden ve dilinden emin olunamayacak bir Müslüman olmuş oluyor. 

Bu arada hatırlatalım bu hadis Ebu Hüreyre'den rivayet ediliyor. Cübbeli malumdur ki Ebu Hüreyre'yi pek sever.

Şimdi can alıcı soru şu: 

İnsani ilişkilerde bile emin olunamayan Cübbeli Ahmet, İslami konularda nasıl referans alınabilir? Nasıl EHLİ SÜNNET hocası olabilir? İlmine ve anlattıklarına nasıl güvenilebilir?

MİLLETE MALUM OLAN OLAYLAR MUT'A NİKAHI İLE PERDELENMİŞ ZİNA MI?

Biz gelelim şu nikahlı kadınlar konusuna...

Cübbeli Ahmet'in basına yansıdığı kadarıyla 2 nikahlı eşi bulunuyor. Son günlerde aldığımız duyumlara göre ise tek eşi bulunuyor.

Çok eşlilik Nisa Suresi 3. ayet ve Allah Resulü'nün tavsiye ve rehberliğinde Müslüman erkeklere verilmiş bir ruhsat olduğunu biliyoruz.

Şimdi Cübbeliye buradan hareketle bazı sorular soruyoruz:

İslam'da 4 eşe kadar ruhsat verilmiş olup 5. eşin nikahlanması 4 eşten birinin boşanmasına bağlıdır. Nikahta zaman tahdidi konulmayıp şer'i bir mazeret yoksa eşler ölene kadar devam etmek üzere nikahlanırlar. Nikah anında 'boşanmak' Müslüman kadın ve erkeğin aklından bile geçmez. Yani kısa sürei birliktelik olan MUT'A NİKAHI İslam'da batıl nikahtır. MUT'A NİKAHI'nın İslam'da bir karşılığı olmayıp zina olarak görülür. Şimdi durum bu iken Şenlikoğlu hanımın ve kamuoyuna da yansıyan şekliyle Cübbeli Ahmet'in beraber olduğu kadınlarla yaşadığı ilişkinin dini boyutu nedir?

Sadece Şenlikoğlu'nun söz konusu ettiği ve mahkemeye de intikal eden bu kadınla kıyılan nikahın şahitleri kimler? Ve o kadın şu an ortada olmadığına göre ve Cübbeli'de boşadığını söylediğine göre bu nikahın boşanma gerekçesi gerçekten şer'i mi?

Şenlikoğlu'nun "Dini nikah yapmıştır. O biraz alışkındır böyle sık nikah yapmaya..." sözü herkesin anladığı şekliyle yaptığı zinalardır. Eğer bu ilişkilerin adına Cübbeli Ahmet, nikah diyorsa bu nikahın karşılığı MUT'A NİKAHI'dır. Millete EHLİ SÜNNET havarisi kesilip önüne geleni afaroz eden ve Diyanet'i ve başkalarını MUT'A NİKAH'ına cevaz verdiği iftiralarıyla gündeme gelen Cübbeli Ahmet yaşadığı bu ilişkileri ne ile izah edecektir?

MUT'A NİKAHI'nın haramlığını ekranlardan haykıran Cübbeli Ahmet'in ilişki yaşadığı kadınlar nikahta boşanma kastı da olamayacağına göre evine kadın yapmaya dair söz verdiği kadınlar oluyor. Cübbeli Ahmet'in nikahına alıp boşadığı kadınlar gerçekten İslam ahlak ve ilmine sahip kadınlar mıydı? Biz fazlasını söylemek istemiyoruz. Bu ilişkilerin ne anlama geldiğini toplum çok iyi biliyor lakin Cübbeli'nin kendisinden bu ilişkilerin ne anlama geldiğini açıklamasını hassaten kendisinden bekliyoruz. 

Bir de Cübbeli Ahmet'in birlikte olduğu kadınları neden bir bir boşayıp evinde çocuğunun annesi olup millete eşim diye tanıttığı kadını neden boşamadığını merak ediyoruz? Evinde tuttuğu kadının diğer boşadığı kadınlardan farkı ne? Veya birlikte olup boşadığı kadınların evinde eşim deyip tanıttığı kadından aşağı kalır tarafları ne?

Cübbeli Ahmet'e son bir soru daha: 17-26 Aralık ile Cübbeli'nin kadın ticaretinden dolayı hapse tıkıldığı günlerde FETÖ medyası ile birlikte MUT'A NİKAHI konusunu ortaya atıp gündem oluşturan Cübbeli Ahmet bu iğrenç ilişkilerin üstünü mü örtmeye çalışmıştı acaba?...

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 05.03.2018 14:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hoca 2018-03-04 17:20:48

Bu züppeli var ya ,tekin adam değil,akılsızlar peşine takılıyor işte.

Avatar
tüccar cübbeli 2018-03-04 21:24:31

valla ben bu adamın kadın sattığına adım gibi eminim. dinihaberleri tebrik ediyorum. herkes ehli sünnet alimi derken dinihaberler bu adam şarlatan demişti. ve haklı çıktı

Misafir Avatar
cemalettin sen 2018-03-04 23:02:31 @tüccar cübbeli

adı gibi emin arkadaş hayırdır kimii satti da eminsin. herşey feto nun kumpasıyken her şey ortaya çıkmışken o hakim de savcıda fetocu olduğu tescillenmişken.
hucurat suresini çok oku eğer sana ve senin gibilere fayda ederse

Beğenmedim! (9)
Avatar
AYHAN 2018-03-05 10:46:15

emine abla Allaha iftira atan,yüzlerce sene önce ölen abdulkadir geylaniyi Allaha ortak koşan,peygamberimizi kullanarak yanmaz kefen,nalin satan bir insan sana iftira atmazmı.neyse geçde olsa öğrenmiş oldun.darısı bu sahtekerın ne olduğunu anlayamayan diğer kardeşlerimize.

Avatar
Hakikat 2018-03-05 09:33:56

Herşey açığa çıkmıştır Hocanın suçu kesinlikle yoktur iftira atmayın Cübbeli Ahmet Hoca kimseye ne hakaret etti ne iftira attı nefsine ağırda gelse hakikatten yana oldu

Misafir Avatar
kemal 2018-03-06 09:37:12 @Hakikat

arkadaşlar gelin nakşibendinin halidi koluna ahiretinizi garantiye alın -azap melekleri bırakıyor böyle deyince-
muhabbetle bir şeyhe bakın, 1000 yıl Allaha riyasız ibadetten daha hayırlı iş yapın...
sadece cübbeliyi dinleyin öbürleri kötü, sapık ,bilmem ne...
ha bide sorgulamayın Allah cc her nekadar akletmezmisiniz,düşünmezmisiniz diyerek aklin önemine vurgu yapsada siz yinede aklinizi kullanmayin
tabi olun cübeliye rahat edin.....

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
Marifet 2018-03-05 12:41:53

Bilmeden cübbeliyi savunmayın kardeşim hakareti iftirası yok kimseye diyen elimizde saglam deliller var biton iftira attıgı elibeytten insanlar dolu ebubekir sifil hoca bile ehlisünnetin yüz karasısın sen cami kürsüsini yalan ve iftira için kullanma dedi

Beğenmedim! (7)
Avatar
Hacı Şibiddin 2018-03-05 21:08:19

Ben size cubbelinin soytari oldugunu soylemistim. Adamin iki cumlesinde biri kari kiz. Bu adam daha nefsini yenememis ki dine hizmet edebilsin!

Avatar
misafir 2018-03-05 02:43:43

Ayette Hz.Allah göz gormedikce su sunu yaptı demeyin ki iki şahit bile yetmezken 4sahit istiyor..ayetin hakkini verelim kimse kimseye suç yüklenemez saygilar

Avatar
Vatandaş 2018-03-05 12:29:20

Hz isanin annesi hz meryemede iftira atan olmuştu . Peygamberimize bile büyücü yalancı ve nice hakaretler edilmişti. Bu ve bunun gibi zihniyettiler günümüzde de var bizden sonrada kıyamete kadarda var olacaktır. İftarıcıların şerrinden sana sığınırız rabbim. Sen onlara layık olan sonu nasip eyle .

Avatar
Meczup 2018-03-04 23:04:36

____ADMİNİN YORUMU___ ULAN HAYSİYETSİZ... ELİMİZDE O ALÇAĞIN KASETİ VAR... ONURUNU KAYBETMİŞ ONURSUZ HALA O AÇIKLAMADAN BİR ŞEY ANLAMIYOR MUSUN?

Misafir Avatar
CERN PRODUCT 2018-03-06 23:07:29 @Meczup

sayın admin doğru söylüyor inanın cübbelinin kaseti var içinde neler var neler abowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww ben bile tövbe tövbe dedim

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
İftirayı karaktersizler 2018-03-05 15:36:58

3 tarafı denizlerle 4 tarafı hainlerle çevrili güzel ülkem yazıklar olsun size çamur at izi kalsın yazıklar olsun size h.z aişe annemize iftira attılar alimlere hocalara iftira attılar rabbim gayrı müslimlerin şerrinden korusun ulan cübbeli gibi 15 20 tane daha adam olsa ülkemiz kendi özüne döner hoca hakikatleri söyleyince kuduruyosunuz kefen saymadı sattı terlik dar maçı sattı dediniz bu ülkeyi bölemeyeceksiniz

Beğenmedim! (8)