Fatih Nurullah: Elimi öpen cennete gidiyor

Uşşaki Cemaati lideri Fatih Nurullah, elini öpenin cennete gideceğini iddia eden konuşması büyük yankı uyandırdı.

Fatih Nurullah: Elimi öpen cennete gidiyor

Uşşaki Cemaati lideri Fatih Nurullah, elini öpenin cennete gideceğini iddia eden konuşması büyük yankı uyandırdı.

14 Şubat 2018 Çarşamba 17:26
Fatih Nurullah: Elimi öpen cennete gidiyor

Uşşaki cemaati lideri Fatih Nurullah, takipçilerine verdiği vaazda neden el öptürdüğünü anlattı. Biat eden müritlere el öptürmesinin kendisine tebliğ edildiğini ima eden Fatih Nurullah'ın bu görüntüleri tepki topladı.

 "MANEVİ BİR UYARI ALDIM"

Neden elini öptürdüğünü ağlayarak anlatan Fatih Nurullah "Ben elimi öptürmeye meraklı değildim ama manevi bir uyarı aldım, bana dendi ki: 'Niye elini öptürmüyorsun? Elini öpen cennete gidiyor!' (Ağlamalar, haykırışlar...) Ben de otuz elim kırk elim olsa bile Ümmeti Muhammed'e uzatıyorum işte, dinihaber.com var mı diyeceğiniz?" diyor.

Okuyucularımız tarikatlarda ağlayan zırlayanları sakın takva sahibidir de duygulandı, duygusal boşluk yaşıyor sanmasın. Bunların tamamı sahtekar şeyhlerin kiraladığı işbirlikçiler... Sahtekar mürşidin anlattığı sıradan olaylara tekbirler getirmek, kendinden geçmek ve ağlamakla eşlik ederek gelenler üzerinde tesir uyandırma adına yapılan sahtekarlıklardan bir bölüm, bu tür seanslar...

İslam'ın yanında tali yol olarak açılan Tasavvuf Batıl Dini'nin rezilliği her geçen gün daha bir belirginleşmeye başlıyor. Uşşaki tarikat liderinin bu açıklamaları Tasavvuf'un İslam Dini'ni dejene etme adına nasıl kullanıldığını daha iyi açıklıyor. İslam uğruna nice peygamberler can verdi, niceleri açlık susuzluk içinde yaşadı, niceleri zindanlara atıldı sürgün edildi, nice alimler işkence gördü, nicesi idam edildi. Ve bu peygamber ile birlikte alimler ve takip eden mü'minler ibadetlerini yapan, hayatlarını Allah'a adayan kimselerdi. Bu zevat bütün olumlu amellerine rağmen kendini veya kendisi gibi başkalarını cennetlik görmezken Fatih Nurullah'ın elini öpen cennetlik oluyor? Harami mantığıyla vaad edilen cennet bu olsa gerek...

Daha önce gündeme getirdiğimiz pek çok sahtekarın alim postuna bürünüp milletin karşısına şeyh, veli, kamil mü'min, mürşit adıyla çıktığını ama tamamının Kur'an ve Sünnet'ten uzak birer sahtekar olduğunu deşifre etmiştik. 

Ellerini öpmekle millete cennet vaadeden bu yalancı Fatih Nurullah acaba şu ayetten haberdar mıdır?

“De ki: Peygamber olarak gelen ilk insan ben değilim ki! Benim ve sizin başınıza neler geleceğini bilemem. Ben sadece bana ne vahyediliyorsa ona uyarım. Çünkü ben açıkça uyaran bir elçiden başka bir şey değilim.” (Ahkaf, 46/9)

Yine şu meşhur rivayette Fatih Nurullah'ın İslami bilgiye haiz olmadığının en açık delilidir:

Hz. Fatıma, henüz süt emmekte olan Hz. Hüseyin hastalandığı için sabaha kadar uyuyamamıştı. Hz. Hüseyin sabaha doğru bir ara uyur gibi olduğunda, Hz. Fatıma bulduğu ilk fırsatta sabah namazını kılmıştı. Mescitte  sabah namazını kıldıran Peygamber Efendimiz, âdeti üzere onun evine gelmişti. Hz. Fatıma’yı uyur vaziyette görünce, onun sabah namazını kılmadığını sandı ve:

“Ey kızım Fatıma! Babam Peygamber diye güvenme Rabbine karşı kulluk vazifeni yap, Eğer Allah'tan nefsini satın alamazsan vallahi ben bile senin namına hiçbir şey yapamam..." (Müslim, İman) 

Şu rivayette yalancı Fatih Nurullah'a bir cevap niteliğindedir: Osman b. Mazun öldüğünde, hanımı “Cennet sana mübarek olsun.” manasına gelen bir ifade kullanınca, Hz. Peygamber (asm) ona ters ters baktı ve sonra da

“Sen onun cennetlik olduğunu nereden biliyorsun?” diye sordu. Hanımı

“Ya resulallah!  O senin süvarin ve arkadaşın idi.” diye cevap verdi. Bunun üzerine Hz. Peygamber:

“Vallahi ben, benim hakkında nasıl bir muamele yapılacağını bilmiyorum (diğer bir rivayette; ben Allah’ın Resulü olduğum halde, bana nasıl bir muamele yapılacağını bilmiyorum)” dedi.

Peygamberimizin Osman b. Mazun gibi sahabelerin ileri gelenlerinden biri hakkında söylediği bu sözleri sahabeye çok ağır gelmişti. Nihayet Hz. Peygamberin kızı vefat edince, kızına “Haydi sen de geçmişlerimizden Osman b. Mazun’un yanına git.” deyince, herkes bir nefes aldı.” (Mecmau'z-Zevaid, 9/302)

Elinin öpülmesi bir tarafa şefaat hakkının kendinde olduğunu iddia edenleri Allah şu ayetlerle sert bir şekilde uyarır:

“Muttakileri o çok esirgeyici (Allah’ın) huzuruna süvari elçiler gibi toplayacağımız, günahkârları ise susuz olarak Cehenneme süreceğimiz gün, çok esirgeyici (Allah’ın) nezdinde ahit edilmiş olanlardan başkaları şefaat hakkına malik olmayacaklardır.” (Meryem Suresi, 85-87)

“O gün, Rahman’ın şefaat izni verip sözünden razı olduğu kimselerden başkasının şefaati fayda vermez.” (Ta ha Suresi,109)

“Onlar/melekler, sadece O’nun/Allah’ın razı olduğu kimse hakkında şefaat edecekler.” (Enbiya Suresi, 28)

“Göklerde nice melekler var ki, Allah’ın dilediği ve razı olduğu kimseler hakkında geçerli olması için izin çıkmadıkça, onların şefaatleri asla fayda vermez.” (Necm Suresi, 26) Ayetlerde görüldüğü gibi dünyada şefaati beklenilenler değil Allah'ın izin verdikleri yine Allah'ın izin verdiklerine şefaat edebileceklerdir. 

Son Güncelleme: 14.02.2018 18:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tarikatCILIK Pismanliktir.. 2018-02-14 17:49:25

bunlar çıldırmış olmalı..

Avatar
Zıvana 2018-02-14 19:16:26

Bunlar zivanadan çıkmış yavaş be ihtiyar yavaş çok ucmussun heralde feto gibi pensilvanyada soluk alacak bu amerikan tasmalilari

Avatar
favori 2018-02-14 22:57:26

sapik cenneti kac paraya satiyosn

Avatar
Safa 2018-02-14 17:53:49

hiç yadırgamıyorum. gayet normal. uydurulmuş dinden beslenenlerin başka türlü olması mümkün olamaz. i̇ndirilmiş din olsaydı böyle ucuz cennet olmazdı . şeyhin öp elini gir cennete. oh ne güzel. bin salavat oku gir cennete. uydurulmuş dine inanarak cennetin kazanılamayacağı açıktır. biraz ağzınız laf yapıyorsa , ağlamasınıı ve damar yapmasını beceriyorsanız feto gibi hipnoz olmaya adaylar bulmak hiçte zor değil. Allah aklını kullanmayanları pisliğe mahkum eder vesselam

Avatar
Yazıklar olsun 2018-02-14 18:02:30

Bu tipler yüzünden gerçek gönül erleri de büyük yara alıyor.. Bir ağlamaya kanacak kadar cahilsek din kafamızda zaten bitmiş demektir..

Avatar
İşimiz hakikat 2018-02-14 20:59:54

Bu adam sahtekar. Ağlama rolü yapıyor, ağlamıyor. Halk diliyle konuşuyor şiirler döktürüyor. Adamın eli cennete götürüyormuş ama şeyhinin eli peygamberimize götürüyormuş!!! Cennet bir el öpmekle kazanılmaz. İman ve islamin şartlarını yerine getirerek olur. Tarikatleri kötülemek, insanları ibadetten uzaklaştırmak için yeni bir projeye benziyor. Savcılar göreve.

Avatar
Hiç 2018-02-14 20:59:00

İhl de öğretmenlik yapan ilahiyat mezunlarının bile bu adamlara inandığımı kalp gözlerinin açık olduğunu söylediklerini düşünürsek....bu tezahürata bu kadar coşma az bile..yarın da yüzümü gören cennetlik derse şaşırmayın..bu ümmet iflah olmaz..Allah'tan değil insanlardan ümidimi kestim artık

Avatar
Ziyauddin Gümüşhaneli 2018-02-14 20:43:27

Ulan ümmet kan ağlıyor sizin konuştuğunuz meseleye bak yok elimi öpen yok şöyle böyle zaman müsait olunca gelecem sen benim elimi öp