Hurafeci cemaatler işte bu yüzden Diyanet'e saldırdı

Kutlu Doğum bahanesiyle başlatılan "Ehli Sünnet" tartışmaları Kutlu Doğum Haftası'nın Mevlid Kandili'ne alınmasıyla bittiğini sananlar daha çok yanılırlar...

Hurafeci cemaatler işte bu yüzden Diyanet'e saldırdı

Kutlu Doğum bahanesiyle başlatılan "Ehli Sünnet" tartışmaları Kutlu Doğum Haftası'nın Mevlid Kandili'ne alınmasıyla bittiğini sananlar daha çok yanılırlar...

23 Eylül 2017 Cumartesi 14:20
Hurafeci cemaatler işte bu yüzden Diyanet'e saldırdı
banner283

FETÖ suç üstü yakalanmış ilk haçlı destekli hurafi cemaat olarak tarihe geçti. 

Tabi ki FETÖ bu alanda yalnız değildi. Ümmeti kutuplaştırmak ve ayrıştırmakta mahir İngiliz kürsüleri, birbirine dokunmayan ama Kur'an ve sünneti anlatan, yaşayan alim ve oluşumlara karşı kin ve nefretle saldıran hurafi cemaatleri kurmakta gecikmedi. 

Temelini İngilizlerin attığı bu gün CIA ve MOSSAD'ın ürünlerini aldığı bu hurafi cemaatler bu günlerde "ehli sünnet" havariliği altında ümmetin ilim merkezi olan İmam Hatip, İlahiyat ve Diyanet'ine karşı kıyasıya bir mücadele içinde...

HURAFECİLERE GÖRE ÜLKE İSLAM ŞERİATI İLE İDARE EDİLİYOR

Laik bir devlette resmi statüsüne ve tüm olumsuz şartlara rağmen İslam'dan taviz vermeyen bu kurumların Kur'an ve Sünnete saygılı yapısı nedense hurafi cemaatlerce asla göz önüne getirilmez. 

Öylesine bir eleştiri yapılır ki, sanırsınız ki ülkede İslam şeriati uygulanıyor. Herkes İslami bir yaşantı içinde dine hizmet ediyor. Tüm dini yapılar Kur'an ve sünnete uygun bir şekilde çalışıyor. Yurt içindeki İslami faaliyetler tamamlanmış da yurt dışında tebliğ faaliyetleri başlamış. Öylesine bir çalışma ki Millet harıl harıl çalışırken İmam Hatipler, İlahiyatlar ve Diyanet yan gelip yatıyor. Hatta CHP'nin genel merkezinde bir yer edinmişlerde İslam'a hizmet eden cemaatlere muhalefet ediyorlar...

FETÖ kardeşlerinin suç üstü hali hurafeci diğer kardeşlerini telaşlandırmadı değil.

DEŞİFRE OLMA KORKUSUYLA SALDIRDILAR

Milletin eleştiri oklarının kendilerine çevrildiğini gören kardeş hurafeci cemaatler ilk heyecanı üzerlerinden atar atmaz ilk iş kendilerini deşifre eden İlahiyatçılara yönelik oldu. Kimsenin dikkate almadığı bir kaç İlahiyatçının sakat yorumundan yola çıkarak hurafeciler, tüm İlahiyat Fakültelerini, "Sapık, modernist, selefi, vahhabi, alim düşmanı..." yaftalarıyla yaftaladı. 

Sonra 140 bin kadrosuyla her mahalle ve köyde çalışanı bulunan Diyanet'in FETÖ ile etkin mücadelesini görüp kendilerini de deşifre edeceği korkusuyla sistemli bir saldırıya geçtiler.

AMAÇ İLİM YUVALARINA GÜVENİ KIRMAK

Saldırı "Ehli Sünnet" merkezinde gerçekleşiyor, kendileri tüm cahilliklerine ve gırtlağa kadar battıkları hurafi yapılarına rağmen "Ehli Sünnetçi" oluyor. Kur'an ve sünnette hiç bir karşılığı olmayan Kutlu Doğum üzerinden Diyanet ise hurafecilere göre "Ehli Sünnet" karşıtı oluyordu. 

Düşünebiliyor musunuz, tarihi bile belirsiz olan Peygamberimizin doğum günü üzerinden birileri "Ehli Sünnetçi" ilan edilirken usta bir algı operasyonu ile Kur'an ve Sünnetin hayata hakim kılınması mücadelesi veren İmam Hatipler, İlahiyatlar ve Diyanet İşleri Başkanlığı, "Ehli Sünnet düşmanı, laikçi kurumlar" olarak milletin nazarı itibarından düşürülüyordu.  

Çirkin kamplaşma öylesine ileri götürülüyordu ki devletin resmi kimliği içinde var olan kurumların kurulduğu CHP'li yıllara kadar iş götürülüp sanki kendileri CHP döneminde ortaya çıkmamışlar gibi bu kurumlar CHP'nin politik merkezi ilan ediliyordu. 

Kurumlara düşmanlık bununla da sınırlı kalmadı tabi ki...

İLME VE ALİME SAYGISI OLMAYAN TOPLUM FELAH BULMAZ

Vatikan merkezli hareket eden hurafi cemaatler bir taşla iki kuş vurmasını da iyi bildi. Galeyana getirdikleri cahilleri alimlerin karşısına dikip önlerine koydukları eften püften gerekçelerle eleştirtmeye başladılar. Bu operasyonu yapanlar şunu adları gibi biliyorlardı: İlme ve alime saygısı olmayan İslami toplumlar er veya geç tarihin çöplüğünde kendilerini bulur. Çünkü İslam ilimle var olur ve cehaletle son bulur. 

Hz. Ali'nin ardına sığınıp ehli beyte soyunu dayamakta pek mahir hurafi cemaatler, Hz. Ali'nin "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" sözünün aksine bir performans gösterip ümmete harfler, ayetler, hadisler öğretmenin yanı sıra kendilerini kandıranlara karşı uyaran ve hiçbir karşılık da beklemeyen ilim yuvalarına karşı isyana teşvik edildi. 

6600 küsur ayet ve sahih on binlerece hadise uygun yaşayan ve yaşamaya uğraşan üç büyük ilim ehli kurum, Kur'an ve Sünnette yeri yurdu olmayıp İslam Kültürü içinde gelenekten ibaret olan bir Kandil üzerinden hedef haline getirildi.

Tezgah o kadar ustaca kurgulandı ki Kur'an ve Sünnet'ten habersiz hurafeciler, İslam'ın aslında olmayan bir kandilin zamanı üzerinden "Ehli Sünnetçi"; Kur'an ve Sünnetten ödün vermeyen İmam Hatip, İlahiyat ve Diyanet ise "Ehli Sünnet karşıtı" oluyordu. 

SİRET HAFTASI NEDEN MEVLİD KANDİLİNE ALINDI?

Geçen hafta içinde atanan yeni Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kutlu Doğum Haftasını Mevlid Kandiline uyarlama şeklinde bir icraatte bulundu.

Bu icraatle toplumda hurafecilerin oluşturduğu suni gerilim de ortadan kalkmış oldu.

İslam'da yeri yurdu olmayan bir haftanın zamanı üzerinden boşuna kavga etmenin, direnmenin Müslümanlara bir fayda getirmeyeceği düşüncesi ile gergin Ortadoğu atmosferinde sorun istemeyen hükümetin de talebi doğrultusunda Kutlu Doğum Haftası hurafecilerin arzusuna uygun olarak Mevlid Kandili'ne ayarladı. 

Bakalım ellerinden mamaları alınan hurafeciler hangi gündemle Müslümanları bu defa birbirine düşürmek için tekrar gündeme gelecekler. 

Gerçekten merak ediyoruz...

Gündem oluşturacak yeni fitneler peşinde koşacaklarını adımız gibi biliyoruz. Çünkü Amerika ve haçlı batının bu günlerde Ortadoğu'da yeni haritalar oluşturma adına girişimleri var. İsrail-Vatikan merkezli oluşturulacak yeni haritalar için bölgeye gelmiş ülkelerin rahat hareket etmeleri gerekiyor. Rahat hareket etmeleri için ise İslam ülkelerinin eften püften meselelerle tartışması, zayıflatılması, dış meselelerle ilgilenmemek üzere iç sorunlarıyla meşgul edilmEleri gerekiyor.

Bu sorunları oluşturmanın en iyi yolu da zamanında kurdukları hurafi cemaatler. 

RAMAZAN AYINDAN BU GÜNE YAPILAN TARTIŞMALARDAN KİM NE KAZANDI?

Bir soru da hurafecilerin gazına gelen aydın, yazar, tüccar, hacı, hoca ve Diyanet çalışanlarına: Üç haftadır Türkiye'yi geren hurafecilerin İslam'ı savunma adına "Ehli Sünnet" kutuplaşması oluşturdukları sanal ortamda kullandıkları gerekçelerden hangisi İslam'i nasslarda vardı?

Tartışmalar boyunca hafızanızda kalan kaç ayet ve hadis var?

Yapılan tartışma sonucunda hayatınızda ve ülkenizde İslami alanda görünür hangi olumlu değişiklik oldu?

Diyanet'i, İlahiyat ve İmam Hatipleri eleştiren hurafecileri azınlık/sol medyanın yaptığı ahlaksız yayınlara karşı neden aynı şedid tavrı göremiyoruz?

Kutlu Doğum gibi zamanı bile belli olmayan, Allah Resulü'nün hayatında hiçbir yer bulmayan bir hafta üzerinden fırtına kopartan hurafeciler neden İmam Hatip ve Kur'an Kursları kapanır, başörtüsü yasaklanır, Allah Resulü (sav) Charlie Hebdo'ca terörist olarak çizilip, HDP'li belediyelerce sübyancı yapılıp sokaklara afiş olarak asıldığı, Diyanet'e saldırıların gerçekleştiği günlerde orta yoktular?

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 23.09.2017 14:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet 2017-09-23 23:27:09

maşAllah aylarca yazıp çizdiklerinizi siz de yalamaya başladınız. hurafecilere papuç bırakan yeni başkanı allayıp pullamak yakışıyor mu size. nerede kaldı haktan yana olmak, hakkı üstün tutmak. bu yazıyı okuyunca sizin teşhisini hemen koydum. sizin de asıl hastalığınız iktidar ve güce tapmak. şimdi ne farkınız kaldı gırtlağına kadar bidat ve hurafeye batmış o cemaatlerden. ne demek yani "bu icraatle toplumda hurafecilerin oluşturduğu suni gerilim de ortadan kalkmış oldu" bu nasıl anlayış. yayınlamayacağınzı biliyorum ama en azından okuyup belki kendiinize gelirsiniz.
ADMİNİN YORUMU: YAZIYI GÖZÜNLE BİR DAHA OKU. DİNİHABERLER KUR'AN VE SÜNNETTE YERİ OLMAYAN BİR ŞEYİN ZAMANI İÇİN KAVGA VERMEZ. KİMSEYİ DE İNCİTMEZ. İSLAMDA YERİ OLMAYAN BİR GELENEK NİSAN OLSA NE OLUR KASIMDA OLSA NE OLUR, OLMASA NE OLUR. BİZ O GÜN KUTLU DOĞUM ALTINDA DİYANETE VE İLAHİYATLARA YAPILAN SALDIRILARA KARŞI OLDUK. PEYGAMBERİMİZİN DOĞUM TARİHİ NET DEĞİLKEN BU TARTIŞMALAR YERSİZ. AMA PEYGAMBERİMİZİ ANLAMAK VE ANMAK İSE EN UYGUN TARİH MİLADİ TAKVİME GÖRE BU İŞİ ORGANİZE ETMEKTİR. HİCRİ TAKVİME GÖRE DEĞİL. GERİLİMİN DÜŞMESİ ADINA SUSMAK BAZEN HAYIRDIR.

Avatar
ahmet 2017-09-24 00:32:49

önce yayınladığınız için teşekkür ediyorum. dediğiniz gibi mesele tarih meselesi değil. mesele fetö'den sonra bazı kripto yapıların devlet ve diyanette gücü ele geçirme çabalarıdır. numan kurtulmuşa gereğini yapan güçlü ve ne yaptığını bilen bir devletimiz var elhamdülillah. 15 temmuz işgal girişimini 2 saat içinde bertaraf eden bu gücün karşısına kim gelirse gelsin başaramaz bunu çok net biliyorum. ama benim derdim, din adına söz söyleyip yazı yazan, hele sizin gibi kanaat oluşturmada büyük bir misyon yüklenen bir sitenin şartlar ne olursa olsun daima haklıdan yana olması ve hakkı üstün tutmasıdır. yanlışı kim yaparsa yapsın karşısında hakkı savunmaktır. yoksa çekirgeler bundan sonra fazla zıplayamadan yakayı ele verecekler. selamlar