İsmailağa cemaatinden devlete ve millete e-muhtıra

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hadis konusunda yaptığı açıklamalardan sonra İsmailağa cemaati Cumhurbaşkanına muhtıra verirken Kur'an ve hadis müfasında bulunan herkesi linç etmekle tehdit etti.

İsmailağa cemaatinden devlete ve millete e-muhtıra

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hadis konusunda yaptığı açıklamalardan sonra İsmailağa cemaati Cumhurbaşkanına muhtıra verirken Kur'an ve hadis müfasında bulunan herkesi linç etmekle tehdit etti.

16 Mart 2018 Cuma 12:08
İsmailağa cemaatinden devlete ve millete e-muhtıra
banner283

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde İyilik Ödülleri Programı'nda yaptığı tarihi konuşmadan sonra İsmailağa cemaati haddini aşıp adeta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve aziz milletimize muhtıra vermeye kalkıştı.

Son bir yıldır hadisleri bahane edip tekfirci/kötü niyetlerini EHLİ SÜNNET kılıfı ile perdelemek isteyen çevrelere Cumhurbaşkanı Erdoğan ders niteliğinde açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanımız yaptığı konuşmada; “…Bazı ukalalar dolaşıyor etrafta. Bu hadisler üzerinden yok şöyleydi, böyleydi konuşuyor. Ben yine söylüyorum. Eğer bu Hadis-i Şerifler Kuran'ın hükümlerine aynen uyuyorsa bizim için sahihtir ve biz ona uyarız… Birileri bizi FETÖ ve DEAŞ'ın sapık din anlayışına mahkum etmeye çalışıyor. …Unutmayın modern Hasan Sabbahların sapık ve sapkın din anlayışlarıyla evlatlarımızı efsunlamasına, neo haşhaşilere çevirmesine izin vermemeliyiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu açıklamalarıyla hurafecilerin gündüz ayakta, gece rüyalarında şeytanın fısıldadığı cümleleri hadis diye millete yutturmasının önüne geçmiş oldu.

Dış güdümlü şer odakalarından hükümete karşı ittifak

DİNİHABERLER UYARMIŞTI

Dinihaberler.com Kutlu Doğum üzerinden hurafecilerin Diyanet’e başlattığı saldırıların ardından başlattıkları EHLİ SÜNNET tartışmasının yurtdışı şer odakların Tasavvuf/tarikat erbabı üzerinden gerçekleştirmek istedikleri bir oyun olduğunu açıklamıştı.

İncelenecek olursa tarihteki görünümü ne olursa olsun tüm darbelerin ardından tarikatçıların çıktığı aşikardır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediği sözler Allah Resulü’nün tüm Müslümanlara vasiyyeti olup sahabe ve sonraki nesiller ki buna tarikatçıların göstermelik olarak ağızlarına sakız ettikleri mezhepler de bu gerçeği dile getirmişken İsmailağa cemaati Erdoğan’ın sözlerinin ardından muhtıra gibi bir açıklama yaptı.

MÜSLÜMAN ALİM VE LİDERLERE LİNÇ EMRİ!

Yapılan açıklamada, “Israrlı bir şekilde Kur’ân ayetlerini ve hadis-i şerifleri dile getiren hoca efendiler tedricen susturulmalı, yetkileri ellerinden alınmalı hatta linç edilmelidir.” cümleleri ile Tasavvuf adı altında gizlenmiş kriptolar kardeşler, FETÖ'nün yarım bıraktığı işi tamamlamak üzere İslam’dan ve Müslümanlardan intikam alma niyetlerini açık etti. Açıklama arasında serpiştirilen bu mesajla bu günden sonra Türkiye’de Kur’an ve Hadis müdafası yapan başta Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmak üzere Diyanet ve İlahiyat camiasından her alim öldürülmek, kaçırılmak veya linç edilmekle karşı karşıya…

Kendilerini Nuh (as), kendileri dışındaki herkesi Nuh (as)’a karşı çıkan kafirler ilan eden İsmailağa cemaati, yukarıda verilen linç emrine sadakati de Nuh örneği ile teyit etti:  “Sanki bizler Nûh Aleyhisselâm’ın maruz kaldığı bu şer orduları ile sınanmaktayız. Ona, “Şu deliye bak” dediler. “Karada gemi yapılır mı?” dediler. “Denizi nerede bulacaksın?” dediler. Dediler de dediler. Ama O, mevlâsının emrinden çıkmadı. “Acaba bunlar doğru mu söylüyor” demedi. Son ana kadar kendisine verilen emri uyguladı ve inananları ile birlikte kurtuldu.”

Linç için harekete geçirilen müritlere, “Kendisine verilen emri son ana kadar uygulama” ve sonuçta, “Birlikte kurtuluş!” vadedildi.

Oysa Müslümanlar birbirlerine kılıç çekmekten, linç etmekten menedilmişken bu nasıl bir emir ki akıtılan Müslüman kanı üzerinden “Kurtuluş” beklenmektedir. Bu kurtuluş, Müslümanların kurtuluşu olamayacağına göre FETÖ’nün kaldığı yerden birilerinin “Kurtuluş Yeminleri” etmesidir.

SÜBLİMİNAL MESAJLARLA UYUYAN HÜCRELERE DİRENİŞ EMRİ

Tabandaki haşhaşilere “Bizlerin de görevi budur. Deli desinler, yobaz desinler, kılık ve kıyafetimizi, cübbemizi, sarığımızı itici bulsunlar. Bizimle bir karede fotoğraf çektirmekten imtina etsinler. Bizi, dışlasınlar, hakaret etsinler… Ama bilsinler ki bizim yolumuz Resûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Efendimizin yoludur. O’nun gidin dediği yere gider, bakın dediği yere bakar, giyin dediği şeyi giyer, hiçbir sözüne muhalefet etmeyiz.” sözleriyle Allah Resulü'ne tabiiyyet bahane edilerek tarihteki kanlı tarikat darbelerinin yolu açılmış oldu. 

Okulları ve kadınların iş hayatına karışmasını devletin çöküşü olarak lanse eden cemaat, “Ne zaman ki medrese okula; kışla İslâm karşıtlığına, tekke de kahve, kafe veya meyhaneye dönüştü; bütün bu faciaların vanası açılmış oldu. Üstüne üstlük kadınlarımız da mukaddes yuvaları olan evlerinden çıkarılarak erkeklerle savaşacakları, başa baş, dişe diş mücadele edecekleri, her makam ve mevkiyi ellerine geçirecekleri bir ortamı da yakalayınca şer halkası tamamlanmış oldu” sözleriyle devletin resmi okullarına savaş açılırken kadınların sosyal hayatın içinde yer alması şer halkanın tamamlanması olarak dile getirildi. 

İsmailağa, “… günümüzde hakiki İslâm, diğer ifadesiyle Ehl-i Sünnet inancı ve ameline karşı bu savaşın şekli ve yöntemi değişmiştir.” sözleriyle kendilerini tıpkı Yahudiler gibi kurtarılmış, seçkin cemaat görüp tüm Müslümanlar potansiyel tehlike olarak gösterilip Talibanlarla millet arasında kesin bir sınır çizildi. Bu cümlelerle devletin ve milletin uğraşacağı yeni FETÖ'cüler türetilmek ve bilenmek istendi.

 

Peygamberimizi yetersiz görüp Hristiyan ve Yahudiler gibi Mehdi ve Hz. İsa’nın gelmesini bekleyen İsmailağa cemaati, milletin gözü önünde atmadık iftira ve etmedik yalanlarıyla EHLİ SÜNNET adı altında tekfir ettikleri alimleri görmeyip milleti bir de utanmadan ahireti inkar etmekle suçladı: “Müslümanlara; Hıristiyanlar gibi peygamberi olmayan, Yahudiler gibi ahiret inancına fazlaca yer vermeyen bir din algısı sunulmak (istenmektedir).”

İLAVE NOT: Bazı okuyucularımızdan yazının bir öncesi ile bağlantılı olarak burada linç edilmek istenenin sözde Kur'an ve Hadis savunuculuğu yapan İsmailağa cemaati olduğu yönünde yorumların geldiğini görüyoruz. Kendilerine izahen hatırlatmak isteriz ki: Bu ifade adınız gibi biliyorsunuz ki bir sübliminal mesaj. Bu güne kadar Kur'an ve sünnete değil İsmailağa'nın yorumuna katılmadı diye başkalarına saldıran, hakaret eden, iftira ve çamur atan İsmailağa idi. Kürsüleri İsmailağa cemaatine kapadı diye Üsküdar Müftüsü Hasan Ali Ünal'ın katli öncesi çıkarılan dayak fetvasını da unutmuş değiliz. İsmailağa ile ilintili 6 cinayet dosyası da hala meçhullüğünü koruyor. Tüm gerçekler ortada iken yazımızın yayımından sonra "yok efendim biz karşıyı değil de yazının yukarısı ile bağlantılı olarak "biz ayet ve hadisleri savunuyorduk da bizi linç ediyorlar demek istedik" diye, bağırıp çağırmanın kimseye bir faydası yok. Yemezler...  Peki ya yazının aşağısı ne olacak? Kimmiş bu ülkede siz nuhların dışındaki müşrikler. Yazının başındaki "kurtuluş"u ne yapacağız peki. Yazı çok ustaca kaleme alınmış. Yazı davalık olur da kıvırabilelim diye Linç kısmı paragrafın tam da geçiş bölümüne yerleştirilmiş. İsmailağa linçten kendilerini kastediyorsa hiç endişe etmesin! Bu güne kadar ülkede başkalarını susturan, döven, katleden, darbelere destek veren asla Kur'an ve hadisleri savunanlar olmadı. Ayna bakmaları yeterli...

İsmailağa'nın Erdoğan'a hitaben yayınladığı e-muhtıranın tam metni:
Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 16.03.2018 22:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Derviş Yunus 2018-03-15 11:32:11

ilmi bir yazıyı dahi e-muhtıra olarak algılayan yolda jandarma görse darbe oldu zanneder

Misafir Avatar
Abdullah UYMAZ 2018-03-15 17:06:32 @Derviş Yunus

her satırından ilim damlıyor maşşAllah!

Beğenmedim! (8)
Avatar
Ferhat 2018-03-15 17:24:54

İsmailağaya bel altı vuran kardeşlerimiz evvela bildiriyi okuyun sonra elinizi vicdanınıza koyun

Avatar
Allah ile Aldatanlar 2018-03-15 15:38:33

Hainler. Bir çok yerde camileri dernekler vasıtasıyla ele geçirip kendileri gibi düşünmeyen imam ve müezzinleri yerlerinden sürdürdü. İftiralar attı, suikastlar düzenledi. Bunların sakalına sarığına inanıp peşlerinden giden saf insanlar artık yavaş yavaş gerçekleri görmeye başladı. Korkuları bu yüzden. Ellerindeki sermayeleri havuzları din üzerinden para kazanmak. Allah hepinizin belasını versin. O 90 yaşında kıçını yıkayamayan hazretinizle birlikte cehennemde odun olun inşaAllah. Ahkaksızlar siz değilmisiniz üsküdar müftüsünü inşaat alanında 5 kurşunla şehit eden. Siz değilmisiniz birbirinize menfaat uğruna haremi şerifte küfürlerle sopalarla saldıran. Allah belanızı versin. Müslümanların yüz karası.

Avatar
Abdullah UYMAZ 2018-03-15 08:33:42

kadere imanın, kabir azabının, şefaatin olmadığı, hatta âdem diye bir insanın yaşamadığı sadece âdemiyyet (insanlık) diye bir kavramın bulunduğu gündem hâline gelmelidir.

israrlı bir şekilde kurân ayetlerini ve hadis-i şerifleri dile getiren hoca efendiler tedricen susturulmalı, yetkileri ellerinden alınmalı hatta linç edilmelidir.
sayın editör yukarıdaki paragrafta güya kendileri linç edilmiş. bu zamana kadar yaptıkları onur cinayetleri hiç akıllarına gelmemiş. yanlış anlaşılma olmuş bilginize...

Avatar
pirifani 2018-03-15 17:01:31 @Abdullah UYMAZ

bu tip cemaatleri seven herkes alsin eline kagit kalemi pek kiymetli Allah dostu hocalarinin vaaz ve konusmalarinda gecen ayetleri teker teker not etsinler. 2-3 sene sonra hangi ayetleri defalarca tekrarlamislar hangilerini hic okumamaislar bir cizelge cikartip sebebleri uzerinde dusunsunler. mesela nanekuldeki salvarli pestemalli ahmentten baslasinlar. hadis ve rivayetleri kontrol etmeye gerek bilee yok.

Beğenmedim! (10)
Avatar
Safa 2018-03-15 01:45:17

reise aba altından sopa haa. bunlar sökmez arkadaş. akibetiniz fetodan beter olur. özür dileyip kendilerini ıslah edecekleri yerde hale bakın. kendinize gelin efendiler.uydurma hadislerden beslenmeyi bırakın. bu islama en büyük zararı verir. umarım bu yanlışlığı bilmeden düşmüşsünüzdür.

Avatar
snipper-avcı 2018-03-15 01:32:04

isterse ismailağasının bilmem neyinin feriştiha gelsin unutma ismailağacık herkesin bi not defteri keserin sapı size döner bak

Avatar
dingonullusu 2018-03-15 08:18:43

islam evrenseldir. her çağda ve her kültüre hitap eder, sıcak bölgelerde yaşayan müminer beyaz giyer soğuk beldelerde yaşayan insanlar koyun derisinden elbise giyiyor, çarşaf bir kültürdür, giyene saygı duyarız, ancak sen bunu dinin emri diye bütün müslümanlara zorunlu kılmazsın, osmanlı da alimler ancak sarık giyerdi sen bütün mollalara sarık giydiridin ve dinin emri dediniz, Allah cümlemizi şekilcilkten korusun

Avatar
H.Bekiroğlu 2018-03-15 01:18:32

Bu tarikatcilari ateste yakmak gerekir. Bunlara bu ceza azdir. Cubbelive ihsan dan baslayacaksin.

Avatar
pirifani 2018-03-16 14:57:24 @H.Bekiroğlu

bunlarin serleri insanlari ifsat ettigi gibi dumanlarida arzi ifsat eder. bunlar ayni misyonerler gibi insanlarin dini bilgi eksikliklerinden faydalanip arayis icinde olan veya boslukta dolasan bir aidiyete sahib olmak isteyen kisileri kendilerine cekiyorlar. dikkat ederseniz balkan ve kafkas gocmenlerinde ve gayri turk muslumanlarda bu tip cemaatlere bir ragbet vardir. ayrica kirsal kesim uzerindede etkileri gorulmektedir. turkiyede bunlar revactayken arab ulkelerinde bunlarin yaptigini selefi gurublar yapmakta.

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
Mehdi 2018-03-16 11:11:40 @H.Bekiroğlu

ateş te yakmak Allaha mahsustur. i̇nsanın insanı ateşte yakması caiz değildir. sen ne daeş kafalı bir cahilsin.

Beğenmedim! (2)