Mektup arkadaşı FETO gibi Cübbeli Ahmet; Kafire rahmet, Müslümana dirsek gösterdi

Cübbeli Ahmet, Bekarlığa Veda Partisinden dönerken uçak kazasında vefat eden Mina Başaran ve Hristiyan dostları için Allah'tan rahmet dilerken Müslüman Mevdudi ve Şehit Seyit Kutup hakkında kullandığı tahkir edici ifadeler kullanması akıllara Müslümanlara sert, Yahudi çocuklarına pek müşfik Hain Fetullah Güleni getirdi

Mektup arkadaşı FETO gibi Cübbeli Ahmet; Kafire rahmet, Müslümana dirsek gösterdi

Cübbeli Ahmet, Bekarlığa Veda Partisinden dönerken uçak kazasında vefat eden Mina Başaran ve Hristiyan dostları için Allah'tan rahmet dilerken Müslüman Mevdudi ve Şehit Seyit Kutup hakkında kullandığı tahkir edici ifadeler kullanması akıllara Müslümanlara sert, Yahudi çocuklarına pek müşfik Hain Fetullah Güleni getirdi

13 Mart 2018 Salı 07:55
Mektup arkadaşı FETO gibi Cübbeli Ahmet; Kafire rahmet, Müslümana dirsek gösterdi
banner283

Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye dönmek üzere veda partisinden dönen yolcuları taşıyan jetin İran'ın başkenti Tahran'da düşmesi ile 12'si kadın pilot, 1'i hostes, 8'i yolcu 11 kişi hayatını kaybetti. Başaran Holding'e ait olduğu bilinen jetin içerisinde Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran'ın yedi arkadaşı da bulunuyordu.

Öncelikle Dinihaberler.com ekibi olarak hayatını kaybeden Müslümanlara Allah'tan rahmet diliyor. Müslümana yakışmayan bir eğlenceden dönen Mina Başaran ve Hristiyan dostlarını Allah'a havale ederek tahsilatlarını arttırmasını, vefat edenlerin tamamının yakınlarına ise sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Mina Başaran'ın sosyal medyada paylaştığı son video...

Burcu Gündoğar Urfalı: Kendisi mode eğitimini Fashion İnstitute of Technology New York'ta 2011 yılında tamamladı. Mezun olma projesi ile 'Critic's Award' idi.

Sinem Akay: Mavi Jeans'in eski sahibi Çetin Akay'ın kızı Sinem Akay (27) 'Casa di Denim' adlı jean tasarım şirketinin kurucusuydu.

Jasmin Baruh Siloni: Takı tasarımcısı ve hamileydi.

Liana Hananel: Lily and Rose mayoları tasarımcısı, evli ve 4 aylık bir bebeği vardı.

Ayşe And: Klinik psikolog olan Ayşe And'ın (30) nişanlıydı.

Zeynep Coşkun: Yeni nişanlanmıştı, bu yaz düğünü vardı.

Burcu Urfalı: Bug Uniform'un kurucusu idi. 

Olayın duyulması ile birlikte Sosyal Medya kullanıcıları Afrin Operasyonunda askerlerimizin zorlu şartlar altında mücadelesi ve Suriye'deki garibanların içler acısı haliyle Hüseyin Başaran'ın kızının özel jet ile BAE'ye eğlenmeye gitmesini bir arada değerlendirip tepkilerini dile getirdiler.

CÜBBELİ AHMET'DE MEKTUP ARKAŞI FETO GİBİ GAYRİ MÜSLİMLERE PEK MERHAMETLİ!

Fetullah Gülen'in mektup arkadaşı Cübbeli Ahmet tıpkı "Irak ile Filistinde katledilen çocuklara rahmet dilemeksizin İsrail'de vefat eden yahudi çocuklar için ciğeri yanıp ağlayan" hain Feto gibi duruma el koyma gereği duydu. 

Attığı tweetlerle yetinmeyen Cübbeli Ahmet sosyal medya hesabından ayrıntılı bir açıklama yaparak vur patlasın çal oynasın eğlencenin alkol ile gırla gittiği Bekarlığa Veda Partisi'nden dönen Mina Başaran ve içinde Müslüman olmadığı anlaşılan bazı arkadaşları için rahmet üzerine rahmet mesajları attı. Olayı eleştirenleri de sert dille eleştiren Cübbeli Ahmet 17 yaşındaki kızının da bu duruma üzüldüğünü belirtip ağladığını söyleyip bir yerlere mesaj göndermeyi ihmal etmedi.

Buraya kadar herşey normal...

Anormal olan gayri müslimlere ağlayacak kadar yufka yürekli kızı ile Hristiyanlara rahmet dilemeyi ihmal etmeyen Cübbeli Ahmet'in Müslümanlara gelince neden bu kadar acımasız ve zalim kesildiği idi.

Cübbeli Ahmet'in yaşadığı Tasavvuf Batıl Dinine katılmayan, eleştiren, iğrenç yüzünü ortaya koyanlara karşı Hristiyanlara gösterdiği müsamahayı Müslümandan esirgediğine sık sık şahit oluyoruz. 

Müslüman olduğunu iddia eden Cübbeli Ahmet'in, "Muhammed, Allah’ın Resûlüdür. Onunla beraber olanlar, inkârcılara karşı çetin, birbirlerine karşı da merhametlidirler." (Fetih, 29) ayetine göre Müslümanların varsa hataları ilmi bir  şekilde dile getirmesi ama asla ve asla merhameti elden bırakmaması gerekiyordu. 

CÜBBELİ'DEN ŞEHİT SEYİD KUTUB'A İFTİRA

Oysa Mina Başaran ve Hristiyan dostlarına pek merhametli Cübbeli Ahmet'in Şehit Seyit Kutup ve Mevdudi hakkında ettiği laflar yenilir yutulur gibi değil...

"Mevdudi bozuk adam... Efendi Hazeretleri Merdudi derdi... Mevdudi Şiilere yakındı.

Seyit Kutup yanlış fetvaları var. İlmi yok... Tasavvufa düşman oldu. Ona karşı çıktı buna karşı çıktı. İlmi yok, tuttu tefsir yazdı... Adam alim değil gasteci... Fil Suresinde Ebabil Kuşları'nın attığı taşları çiçek hastalığı deyip çıktı..." 

Şehit Seyid Kutup da Mevdudi de Müslüman vefat etmiş alimlerdendi. Cübbeli Ahmet sadece arkalarında konuşmakla kalmıyor utanmadan bir de iftira atıyor. Ne Mevdudi Şiaya sıcak bakmış ne de Seyit Kutup Ebabil Kuşları'nın attığı taşları inkar edip çiçek hastalığı deyip tevil etmiş değildi. 

Seyit Kutup ilgili ayetin tefsirinde Cübbeli Ahmet'in iddiasının aksine kuşların attığı taşların Fil ashabını paramparça ettiğini anlatıp olayın çiçek hastalığı şeklinde açıklanmasının yanlış olduğunu belirtir: 

"Ayet-i kerimede geçen "Ebabil" sürüler, topluluklar, demektir.

"Siccil" ise Farsça bir kelimedir. iki kelimeden, taş ve çamur kelimelerinden ya da çamura bulanmış taş kelimelerinden oluşmaktadır.

"Asf" ise ağacın kuru yaprağıdır. Bu yaprağın bir de "yenik" diye nitelendirilmesi onun çürüdüğünü, öğütüldüğünü ifade eder. Böcekler onu yiyip parçaladığı anda ya da hayvanlar onu yiyip çiğneyip, öğüttüğündeki halini anlatmaktadır. Bu ifade, sürü sürü kuşların onlara attıkları bu taşların onların bedenlerini nasıl paramparça ettiklerini somut bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu olayı, onların çiçek veya kızamık hastalıkları ile helak edilirken ki hallerinin tasviridir şeklinde tevil etme zaruriyeti yoktur."

KAFİRE RAHMET DİLENİR Mİ?

Hadislere pek bağlı ve hürmetli Cübbeli Ahmet'e Peygamberimizden bir örnekle kafire ve münafıklara rahmet dilemenin yanlış olduğunu, Allah'ın bu şekilde bir duadan müslümanı menettiğini hatta namazlarının dahi kılınmayacağını hatırlatmak isteriz. 

Rasulüllah Efendimiz (asm) küfür üzere ölen bir yakını için "Eğer Allah yasaklamazsa ona mağfiret dileyeceğim."(bk. Kurtubî, Tevbe, 113. ayetin tefsiri) deyince şu âyet-i kerime nazil oldu:

"Cehennemlik oldukları anlaşıldıktan sonra akraba dahi olsalar, müşrikler için mağfiret dilemek Peygambere ve mü'minlere yaraşmaz." (Tevbe, 9/113)

Yine Münafıklardan Abdullah b. Ubey b. Selül'ün cenaze namazını Rasulüllah Efendimiz (asm) kıldırmıştı.(Kurtubî, VNI/218) (O münafıkları tanıdığı halde, siyaseten davranışta onları mü'minlerden ayırmıyordu). Bu konuda da şu âyeti kerime geldi:

"Onlardan ölen kimsenin namazını sakın kılma! Mezarı başında da durma. Çünkü onlar Allah'ı ve Rasulünü inkâr ettiler...." (Tevbe, 9/84)

"Onlara ister bağışlanma dile, ister dileme, farketmez. Onlara yetmiş defa bağışlanma dilesen de Allah onları asla bağışlamayacaktır. Bu, onların Allah'ı ve Rasulünü inkâr etmesinden ötürüdür. Allah fasıklar güruhuna hidayet vermez." (Tevbe, 9/80)

Yine Ebu Hureyre'den rivayetle;

"Ebu Talip ölmek üzereyken, peygamber efendimiz yanına geldi. O sırada Ebu Cehil b. Hişam ve Abdullah b. Ümeyye b. Mugire de yanındaydı. Peygamber efendimiz "Amcacığım, Lâilaheillâllah de ki, Allah katında onunla seni savunayım" dedi. Ebu Cehil ve Abdullah b. Ümeyye de "Ey Ebu Talip, Abdülmuttalib'in dininden vazmı geçeceksin?" dediler. Peygamber efendimiz "Allah'dan başka ilah olmadığına" ilişkin çağrısını tekrarladıkça onlar da bu soruyu yöneltiyorlardı. En sonunda Ebu Talip "Ben Abdülmuttalib'in dini üzereyim" dedi. Ve "Lâilaheillâllah" demekten kaçındı. Bunun üzerine Peygamber efendimiz; "Allah'a andolsun ki, engellenmediği sürece senin için bağışlanma dileyeceğim" dedi. Bunun üzerine yüce Allah şu ayeti indirdi: "Akraba bile olsalar, cehennemlik oldukları belli olduktan sonra puta tapanlar için Allah'dan af dilemek, ne peygambere ve ne de mü'minlere yakışır." (TevbeSuresi 113)


Ebu Talip hakkında da şu ayet indi: "Ey Muhammed! Sen sevdiğini doğru yola eriştiremezsin, ancak Allah dilediğini doğru yola eriştirir." (Kasas, 56)

Nedir Bekarlığa Veda Partisi?

Mina Başaran ve dostlarının BAE'de ne yaptığı ne ettiği şahsen bizi ilgilendirmiyor. Ama Müslüman bir kimsenin örf ve adetlerini İslam Dini'nin şekillendirmesi gerektiğini de biliyor ve iman ediyoruz. Tamamen haçlı batı kaynaklı bir eğlence türü olan Bekarlığa Veda Partisi hakkında Onedio isimli sitenin "Kına Gecesi" ile "Bekarlığı Veda Partisi" karşılaştırmasını okuyucularımızın istifadesine sunuyoruz:

1. Bekarlığa veda partisi seksidir, erotiktir, çılgındır buna karşın kına gecesi buram buram teyze, elti, görümce kokar.
2. Bekarlığa veda partisinin resmi içkisi her tür alkollü içkiyken kına gecesinde şerbetler, limonatalar, vs. havada uçuşur.
3. Her iki ortamda da erkekler bulunur, ancak bekarlığa veda partisinde bu erkekler striptiz yaparken, kına gecesinde Rumeli türküleri, oyun havaları, Ankara havası, vb. şarkı türkü çalarlar.


4. Kına gecesi ailenin tüm kadın bireylerine açık bir organizasyondur, buna karşın bekarlığa veda partisi sadece gelinin yakın arkadaşlarından müteşekkil bir partidir.
5. Kına gecesini damattan saklamak, gizli düzenlemek gibi bir şey söz konusu dahi değilken, bekarlığa veda partisi gizli bir örgüt işi gibi düzenlenir, damadın haberi olmamasına gayret edilir.
6. Kına gecesi adını o gecede avuç içine yakılan kınadan alır, aynısı bekarlığa veda partisi için geçerli olsaydı adının şehvet gecesi, uzuv şöleni, vs. falan olması gerekirdi.
7. Kına gecesinde geline çeyrek altın falan verilir, bekarlığa veda partisinde arkadaşları geline İtalyan aygırı ısmarlar.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 13.03.2018 08:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
müslüman 2018-03-13 09:31:04

bu haberi cumhuriyet savcılığına ve sayın cumhurbaşkanımıza şikayet edeceğim. sizler diyanet camiasının temsilcisi değil islam ümmetinin ve diyanet camiasının yüz karasısınız. bir müslüman olarak sizden iğreniyorum ve sizin bu zihniyetinizi lanetliyorum. cübbeliye vuracağım derken insanları kin ve nefrete sevkediyorsunuz. yazıklar olsun size.

Avatar
Admin'e! 2018-03-13 10:03:17

veda partileri ile ilgili bilgi arıyordum, sizin sitede bulmak pek hoş oldu. teşekkür ederim.

Misafir Avatar
birisi 2018-03-14 00:18:06 @Admin'e!

aynen. ben de nereden biliyor sitriptiz yapan erkekler falan diye soracaktım!

Beğenmedim! (0)
Avatar
OSMANLI 2018-03-13 13:45:41

si̇zi̇n bu yazinizi rei̇s okursa nureddi̇n yildizdan beter eder.mi̇lleti̇n di̇ni̇ namusu si̇zemi̇ kalmiş? laf sokacam di̇ye yapmadiğiniz maymunluk yok

Avatar
d 2018-03-13 15:56:51

siz hangi peygamberin ümmetisiniz.i̇slama karşı savaş açmayan herkes ile dostluk kurulur.yahudi cenazesine ayağa kalkan peygamber sizce örnek değil mi.

Avatar
şinasi 2018-03-13 13:29:31

cübbeli ahmet dubaide bekarlığa veda partisinden seyyid kutupla ilgili konuşmalarının akabinde fetö elebaşı gibi içkili gecelerde seksi kıyafetlerle düşen jet uçağıyla kafirler hakkında ......
haberleri iç içe ve karışık vaziyette verdiğiniz için kafam karıştı. acilen durumu düzeltmelisiniz...

Avatar
pirifani 2018-03-13 09:28:32

aynnen imami rabbani ahmedi faruk serhendi muceddidi elfi sani kuddie siruh hazretleri gibi konusmus. o da dinleri birlestiren ekber sah icin Allahin rahmetini umuyordu.

Avatar
pirifani 2018-03-13 20:09:07

editor ne yapsin adam kotu nam salmis bir kere,agziyla kush da tutsa nafile. bazi konularda yapilacak en iyi sey susmaktir. milli mac galibiyetle sonuclaninca ben dua ettim de ondan diyen birinden bu agirligi beklemek muslumana yakismaz. islama ve muslumana dininden dolayi dusmanligi olmayan herkese karsi adalet ve merhametle yaklasmak muslumanin hal ve tavri olmalidir. kulunun kalbini en iyi Allah bilir. insanlara genelleyici olarak yaklasmamak lazim. bu tavir musluman tavri olamaz. ayni seyi batida bazilari muslumanlara karsi yaptiginda butun batiyi suclayici soylemleri de terketmemiz lazim.

Avatar
manyak 2018-03-13 14:22:35

kıyas meal farık bir haber olmuş, sırf cübbeliye saldırmak için saçmalamışsınız. laf olsun torbada olsun nev'inden bir haber ve kıyas olmuş. netice-i kelam haber değeri olmayan bir yazı olmuş. resmen cımbızlama yapmışsınız.