Milli Gazete Müslümanlıktan ve İslam'dan Uzaklaşıyor!

İsmail Hünerlice'nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya'ya hakaretlerle dolu cevap vermesi yetmezmiş gibi ayetleri çarpıtması İslam'ı referans alan Milli Gazete'nin pek hoşuna gitmiş olmalı ki Hünerlice denen cahili kınamak yerine överek manşetlerine taşıdı

Milli Gazete Müslümanlıktan ve İslam'dan Uzaklaşıyor!

İsmail Hünerlice'nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya'ya hakaretlerle dolu cevap vermesi yetmezmiş gibi ayetleri çarpıtması İslam'ı referans alan Milli Gazete'nin pek hoşuna gitmiş olmalı ki Hünerlice denen cahili kınamak yerine överek manşetlerine taşıdı

08 Aralık 2017 Cuma 07:13
Milli Gazete Müslümanlıktan ve  İslam'dan Uzaklaşıyor!
banner283

Rahmetli Necmeddin Erbakan döneminde bid’at ve hurafeler konusunda hassas olan Milli Gazete’ye son yıllarda bir haller oldu.

Artık amaç, abone bulmak mı yoksa partiye taraftar toplamak mıdır, nedir? Bilemeyiz…

Ama İslam’ı merkezden çıkarıp partiyi merkeze oturttuğu günden bu güne Milli Gazete’de hak ile batıl, hurafe ile gerçek, hoca ile şarlatanlar birbirine girmiş durumda…

“Hak geldi, batıl zail oldu” en güzel sloganın yerini bu günlerde “Hurafe geldi, hakka ne gerek var” sloganı almış gibi.

İşin gerçeği bu durum, hemen hemen abone ve okuyucu sıkıntısı çeken tüm İslamcı medya için geçerli…

İhsan Şenocak’ın hikmetten yoksun, İslam'dan milleti nefret ettiren, tedricilikle sevdirilmesi gereken bir konuda yaptığı münasebetsiz açıklamalarına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya'nın verdiği cevap tabi ki hurafe ehlinin hoşuna gitmedi.

Biliyoruz ki Türkiye’de CHP gibi tarikatçılar da dediğim dedik, çaldığım düdük modundalar.  

Nasıl siyasi alanda CHP eleştirilemez ise TARİKATLAR da ortamın boşluğundan faydalanıp dini alanda hakimiyetlerini sağlamış kendilerini eleştirilmez kılmışlardı.

CHP zihniyeti nasıl kendi ideolojisine ters gördüğünü bir şekilde kamudan uzaklaştırır, dünyayı o bürokrata dar eder hatta Refah Partisinde olduğu gibi 6 milyonluk bir partiyi dahi siyasal alandan silivermişse TARİKATÇILAR da bu ülkede dinin sahipliğine soyunmuş, doğru da olsa kendi görüşlerine aykırı gördükleri fikirleri ve sahiplerini bir şekilde susturmuştu.

Ama artık dünya değişti. Birilerinin artık bir şeylere tahammül etme ve yerini yurdunu bilme vakti geldi.

Bakan Kaya’nın sözlerine pek alınan hurafe ehlinin sözcülüğüne İhsan Şenocak’ı savunma sadedinde İsmail Hünerlice denen bir cahil balıklama atladı.

Hünerlice denen cahil, İhsan Şenocak’tan daha münasebetsiz bir şekilde Bakan Kaya’ya haddini aşan ifadelerle karşılık verdi. Tehditler savurdu. 14 yılda elde edilen dini kazanımları görmezden gelip Bakan Kaya ve kabinesini Yunan İşgalcilerine benzetip ölüm tehditleri savurdu.

Bununla da yetinmeyen Hünerlice kendi çarpık din anlayışına Ahzap Suresi 33. ayeti örnek getirip Allah’ı kendi yalanlarına şahit kıldı.

Rızayı ilahiyi bırakıp Ak Parti muhalifliğini merkeze alan Milli Gazete maalesef büyük bir hata yapıp sırf Ak Partili Bakan Kaya’yı eleştirdi, diye İsmail Hünerlice denen cahili HOCAEFENDİ deyip manşetine taşıdı.

Milli Gazeteye tavsiyemiz eskiden olduğu gibi olaylara Kur'an ve sünnet dairesinde yaklaşması...

Başında sarık, sırtında cübbe, suratında bir karış sakalı ile Allah'tan her söz edeni ilim erbabı sanıp HOCAEFENDİ deyip sahiplenmemesi...

Örtü ile ilgili ayetlerin Peygamberliğin 20 veya 21. yılında nazil olduğu bir dinin müntesibinin pantalon giyenleri "NAMUSSUZ" pantalon giyilmesine müsade eden babayı da "DEYYUS" ilan etmesi hikmet ile bağdaşmaz. 

Aynı şekilde bu gafı yapan densizi savunayım derken Allah'a iftira atan İsmail Hünerlice’yi kınaması gereken Milli Gazete'nin överek manşete çekmesi gerçekten hoş olmadı. 

İsmail Hünerlice ile İhsan Şenocak'ın konuşmaları Milli Gazete'ye göre övülecek bir konuşma ise Milli Gazete dini alanda gerçekten bitmiş demektir. 

Milli Gazete! Sakın İhsan Şenocak ile İsmail Hünerlice tıpkı devri zamanında sarık ve cübbeleriyle bir anda ortalığı dolduran TARİKATÇILARIN tahrikiyle Refah Partisi'nin kapatılma aşamasına geldiği gibi bu gün AK Parti'nin 2019 seçimlerini bu konuşmalarıyla boykot ediyor, laikçileri tahrik ediyor, İslam'ın despot görünmesine neden oluyor olmasınlar...

İşte Milli Gazete'ye yakışmayan o haber:

İhsan Şenocak'ın Diyanet tarafından açığa alınması ile başlayan "Müslüman kadınların pantolon giymesi" hakkındaki polemik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın "O hocalara itibar etmeyin" sözleri ile itikadi bir sıkıntı haline gelmişti. İsmail Hünerlice hoca, Bakan Kaya'nın açıklamasına sert tepki gösterdi. Hünerlice, "Hoca değilsen dine ihanet etme. Muhatabın Allah’tır. Vay efendim, kadınları sahadan çekmeyi konuşan hocaları dinlemeyin. Kur’an diyor" şeklinde konuştu.

İFAM kurucusu İhsan Şenocak'ın, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açığa alınmasının arkasında "Müslüman kadınların pantolon giymeleri" ile ilgili konuşması olduğu Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın tepki göstermesiyle açığa çıkmıştı. Laik ve feminist çevrelerden tepki gören Şenocak'ın, muhafazakar bir iktidarın başörtülü bakanı tarafından eleştirilmesi kamuoyunda hayretle karşılanmıştı.

"DİNDEN ÇIKMIŞSIN HABERİN YOK!"
İlim adamlarının sessiz kaldığı konuyla ilgili olarak İsmail Hünerlice hoca sert bir konuşma yaptı. Şenocak'ın ifadelerini eleştiren ve "O tür hocalara itibar etmeyin" diyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya sert tepki gösteren Hünerlice, "Sen nasıl konuşuyorsun ya. Sen dinden çıkmışsın haberin yok ya. Allah liyakatsizleri başımızdan defeylesin. Haddini bil" diye konuştu.

HADDİNİ BİL!
Ahzap suresindeki ilgili ayetleri okuyarak konuya açıklık getiren Hünerlice hocaefendinin konuşması şöyle:

“Namussuzluk gavurlukta bile yok. Ne demek bu ya. Gayri meşruluğu savunacak hale gelindi. Kalkmış en yetkili birisi yok efendim "pantolon neden kadınlara yanlış olsun bu hocaları dinlemeyin" diyor. Evet ben diyorum. Bir kadın pantolon giyemez. Biz ne konuşacağız daha. Neyi konuşacağız biz daha. Namus gittikten sonra neyi konuşacağız biz daha. Sen yetkiliysen yetkini yap. Mimarsan projeni çiz. Bak ben burada statik hesaplardan bahsetmiyorum. Doktor isen teşhis yap. Hocaysan dini konuş. Hoca değilsen dine ihanet etme. Muhatabın Allah’tır. Vay efendim, kadınları sahadan çekmeyi konuşan hocaları dinlemeyin. Kur’an diyor. Ahzap suresi: “O kadınlara söyleyin evlerinden otursunlar.” Ayet, Ahzap 33. Sen nasıl konuşuyorsun ya. Sen dinden çıkmışsın haberin yok ya. Allah liyakatsizleri başımızdan defeylesin. Haddini bil. Haddini bil. (Kadınlar evlerinizde oturun. Cahili kadınlar gibi kıvrık kıvrık gezmeyin.) Ayet burada. (Namazını kıl, zekatını ver, Allah ve Resulüne itaat et.) Bu hocaları dinleme. Ne demek bu! Ne demek bu. Bu nasıl bir şeydir? Herkes haddini bilecek. Allah’ın dinine saygısızlığı biz kabul edemeyiz. Namusun vidalarının gevşetilmesine biz katlanamayız. Ölürüz… 'Göğsünü siper et, dursun bu hayasızca akın' diyor. O zaman İstiklal Marşı'nı değiştir. Biz namussuzluğa göğsümüzü siper etmeyeceğiz daha ne yapacağız. Aman dikkat edelim..."

BAKAN KAYA: O TÜR HOCALARA İTİBAR ETMEYİN
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Pantolon giyen kız çocuğu okula giderse, o baba şöyle şöyle olur' gibi şeyler duyuyoruz bazen. İnanın bu beni herkesten daha fazla yaralıyor. Dinimizde, 'İlim Çin'de de olsa alınız' denirken, bir din adamının dini referans göstererek, kadınlar evde otursun, kadınlar şunu giymesin, bunu yapmasın demesi kabul edilemez. O tür hocalara itibar edilmemesi gerektiğini düşünüyorum." demişti.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 08.12.2017 07:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
!!!! 2017-12-08 11:29:03

defol bir zamanlar korkudan tirtir titrerken şimdi diliniz uzadı Allah senin şerrinden bizi muhafaza etsin bir cübbe giymekle kendini ne sanıyorsun boy boy kadınlarla yaşarsınız sonra beyhude beyhude konuşursun Allah reisi bütün zalimlerin şerrinden korusun

Avatar
UĞUR 2017-12-08 20:12:02

pantolon gi̇yen kadinlarin durumu nedi̇r doğrusunu söyleyebi̇li̇rmi̇si̇ni̇z

Avatar
Abdullah 2017-12-09 01:36:44

Bu pantolon işine bir delil getirmeden edebiyat parçalamışsın...
1) peygamber eşleri pantolon mu giydi...?
2) cortlak renklerle dikkat çekmenin derinde miydi
3) konu hemen efendilerinize dokununca neden çevrenize iftira atıyorsunuz...?
Beslendikleriniz de sizi mahşerde kurtaramayacak... Şenocak ı emin ol referans almam ve itibar da etmem. Diyanet belki de iyi yaptı ama pantolon konusu kusıra bakma ucu anlaşılan bunı haber yapana dokunmuş....

Avatar
ahmet 2017-12-19 11:34:42

kadınlar istediği gibi giyinirler buraya kadar tamam sonuçta herkes hesabını Allaha verecek şimdi size tarafsız biri olarak soruyorum bir kadının pantolon giymesi dinen caiz midir hani o hiç ağzınızdan düşürmediğiniz ayet hadislerde buna cevaz veriliyor mu kıvırmadan sağın solun gölgesine girmeden bir takım hesaplar yapmadan cevap verin eğer caizdir giyebilir diyorsanız açıklama ile yayınlayında görelim dini meselelerde Allahın ne dediğine mi bakacağız bakanın ne dediğine mi bakacaz bir açıklayın ya üç kuruşluk hesaplar için bu kadar da olmaz artık