Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'in intihal/hırsızlığını ortaya çıkaran o makale

Tarihçi namıyla popüler edilerek televizyonlarda algı operasyonlarının başkahramanı yapılan sözde Profesör Ahmet Şimşirgil'in kendisi gibi kitaplarının da tutarsız bilgiler ve ağır intihallerle dolu olduğu ortaya çıktı

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'in intihal/hırsızlığını ortaya çıkaran o makale

Tarihçi namıyla popüler edilerek televizyonlarda algı operasyonlarının başkahramanı yapılan sözde Profesör Ahmet Şimşirgil'in kendisi gibi kitaplarının da tutarsız bilgiler ve ağır intihallerle dolu olduğu ortaya çıktı

11 Eylül 2017 Pazartesi 23:11
Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'in intihal/hırsızlığını ortaya çıkaran o makale
banner283

Yard. Doç. Dr. Zekai Erdal'ın Ahmet Şimşirgil hakkında kaleme aldığı intihal makalesi, uluslararası hakemli dergi olan Mukaddime’de de yer aldı. (Mukaddime, 2017, 8(1), s.173-190)

Dinihaberler olarak bir çok yazımızda Marmara Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi / Tarih Bölümü öğretim üyesi Ahmet Şimşirgil'in Prof. Dr. olamayacak kadar hurafeci bir yapıya sahip olduğunu söylemiştik. Bu nedenle yazılarımızda isminin önüne Prof. Dr. ünvanını hiçbir zaman koyma gereği duymamıştık. 

BİR KEZ DAHA HAKLI ÇIKTIK

Bu gün Ahmet Şimşirgil'in ünvanını haketmediği tespitimizde ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı. Prof. Dr. Erdal'ın çalışması, Ahmet Şimşirgil'in Prof. Dr.'luk ünvanının da çalıntı bilgilerle bir şekilde aldığını  gözler önüne serdi. 

İşin aslına bakılacak olursa 2 bin yılından önce üniversitelere alınan pek çok akademisyenin ne şekilde alındığı belirsizliğini korurken dünyanın ilk 500 üniversitesine Türkiye'den tek bir üniversitenin dahi girememesinin nedeni Ahmet Şimşirgil gibi hırsızlık örneklerinin fazla olması...

Herkes biliyor ki bu güne kadar üniversitelere bu vatanın evlatları bile bile alınmadı. Sol kadrolar, PKK bildirgesine imza atan akademisyenlerde olduğu gibi militanlarını doldururken; sağcı görünenler ise FETÖ'de olduğu gibi tamamıyla Müslüman ismi takmış kripto ermenilerden oluşuyordu.

Şimşirgil'de olduğu gibi  2000 öncesi kadroya alınan bir çok akademisyenin ilkolul öğretmeni dahi olamayacak kadar bilgisiz olduğu, ülkenin kalkınmasından ziyade militanlık ve algı operasyonları ile ülkeyi karıştırdığı su götürmez bir gerçek. 

Sözde Profesörümüz Ahmet Şimşirgil de haketmediği halde birilerinin özel çalışması ile bu makama getirilenlerden...

Zamanında makam işgal eden Şimşirgil'in hangi amaçla bu makama getirildiğini nihayet Diyanet'e çekilen operasyonda görebildik.

Şimşirgil'in Profesörlüğü haketmediğine en büyük delillerden biri de eğitim safhalarının tamamından başarı ile geçen ve tüm dünyanın ilmini takdir ettiği Prof. Dr. Mehmet Görmez'i yalan ve iftiralarla aşağılarması; hiçbir eğitim safhasından geçmemiş zır cahil Cübbeli Ahmet hurafecisini alim deyip göklere çıkarması idi. 

İşte Yrd. Doç. Dr. Zekai Erdal'ın Ahmet Şimşirgil'in hırsızlığını ortaya çıkardığı o makale ve makaleden bazı alıntılar:

 MAKALEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

 
"...Ahmet Şimşirgil, Aksaray’da mevcut olan ve olmayan taşınmaz kültür varlıkları hakkındaki bilgileri s.217’den itibaren vermeye başlamıştır. 217-233. sayfalar arasındaki bilgilerin büyük bir kısmı Nevzat Topal tarafından 2006 yılında Niğde Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enst.’de “Anadolu Selçukluları Devrinde Aksaray Şehri” ismi ile doktora tezi olarak hazırlanan; 2009 yılında Aksaray Valiliği tarafından aynı isimle yayınlanan kitaptan alınmıştır. "
 
***
 
"...Bir diğer referans verilmeden alıntı yapılan eser ise 1992 yılında yayınlanan ve Türkiye Gazetesi’nin okurlarıyla paylaştığı 12 ciltlik Evliyalar Ansiklopedisidir. Bu ansiklopedi, yine kitabın kaynakçasında bulunmasa da tıpkı diğer intihal örneklerinde olduğu gibi yazar tarafından alıntılanmıştır."
 
***
 
"...8- Tekke Mescidi/Cami hakkındaki bilgilerde (Şimşirgil, 2016:222), Topal’ın kitabından aynen intihal edilmiştir. Sadece mescidin ölçüleri olan 5X5 m. ile son paragraf alınmamıştır (Topal, 2009: 85). (Fot. 3-7)
 
Mescit, türbenin doğu-güneydoğusunda düşmektedir. M. Görür mescidi, Pir Ali Sultan Türbesi’nin kuzeydoğusunda olduğunu yazmıştır (Görür, 1991: 65). Görür’ü kaynak alan Nevzat Topal’da aynı hatayı eserinde tekrar etmiştir (Topal, 2009: 85). Bu hatalı konumlandırmayı Şimşirgil de tekrarlamıştır
(Şimşirgil, 2016: 222).
 
9- Topal’ın eğitim kurumları ana başlığı altında incelediği yapılardan ilki Muzafferiye Medresesidir (Topal, 2009: 89-90). Şimşirgil ise, Topal’ın verdiği bilgileri kendisine göre kırparak aynen aktarmıştır (Şimşirgil, 2016: 223)..."


 AHMET ŞİMŞİRGİL'İN HIRSIZLIĞINI TESCİLLEYEN MAKALEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 24.01.2018 17:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.