Said Nursi ile ilgili gizlenen bilgileri Sait Çamlıca açıklayınca Risalehaber çıldırdı

Said Nursi'den neşet eden hain Fetullah Gülen'den sonra aynı çizgiye sahip grupların Kur'an ve Hadisle sorunlu hali Müslümanların dikkatinden kaçmıyor.

Said Nursi ile ilgili gizlenen bilgileri Sait Çamlıca açıklayınca Risalehaber çıldırdı

Said Nursi'den neşet eden hain Fetullah Gülen'den sonra aynı çizgiye sahip grupların Kur'an ve Hadisle sorunlu hali Müslümanların dikkatinden kaçmıyor.

25 Aralık 2017 Pazartesi 18:11
Said Nursi ile ilgili gizlenen bilgileri Sait Çamlıca açıklayınca Risalehaber çıldırdı
banner283

İslam'a rağmen yeni bir din ortaya koyan bu çizgi sahiplerini en iyi tanıyanlardan ve cesurca deşifre etmekte çekinmeyenlerden biri de Kur'an ve Sünnetine bağlı milli yazar ve düşünürümüz Sait Çamlıca...

Sait Çamlıca'nın bu kirli yapıları deşifre etmesi ile birlikte İmamı Rabbani merkezli yapıların saldırıya geçmesi elbette bizi olduğu kadar kimseyi şaşırtmıyor. Kirli yüzlerinin ortaya çıkmasına tahammül edemeyen şer yapılar sahip oldukları medya organları ve sosyal medya hesapları üzerinden Sait Çamlıca'ya yalan ve iftira ile saldırmaları, Risalei Nurların ahlaktan yoksun bir insan yetiştirdiğini de gözler önüne serdi. 

İşin ilginç yanı ise Risalei Nur'a aslan kesilen bu şer yapıların Allah Resulü'ne Charlie Hebdo dergisinin saldırıda bulunduğu günlerde tek bir laf etmeyip mahkemeye koşmamaları idi.

Yine PKK/HDP'li belediyelerin Allah Resulünü sübyancı olarak afişe edip sokaklara pankart olarak astıklarında da Risalei Nurcular ortada hiç görünmemişlerdi. Ne tevafuktur ki Hristiyan kardeşleri Allah ve Resulüne sataştığında sesleri çıkmayanlar, Çamlıca'nın kirli yüzlerini deşifre etmeleri ile birlikte topyekun saldırıya geçiyor ve zavallı milleti mahkemeye teşvik ediyor. 

HURAFE AŞIĞI MÜFİD YÜKSEL'iN YALAN SÖYLEMEKTEN BAŞI DÖNDÜ

Risalehaber'in alıntısına göre Müfit Yüksel, Çamlıca'nın Said Nursi'nin 1953 model o günlerin süperlüks grubundan olan Chevrolet marka otomobilini dile getirmesi üzerine Müfid Yüksel, "Resmini paylaştığın araba Bediüzzaman'ın şahsi malı değildi. Aile dostumuz Tillolu Merhum Said Özdemir'in arabasıydı. Bediüzzaman'ı son seyahatine bu arabasıyla o götürmüştü" deyip yalan söyledi. 

Oysa Müfid Yüksel'in Emrah Cilasun'un iddialarına cevap olarak Risalehaber'de yayınlanan haberinde, "Bediüzzaman için kullanılan araba/taksi anılan tarihte bizzat talebeleri tarafından aralarında para toplanarak satın alınmıştır. Bunu arabayı satın alanlardan bizzat dinlemişimdir. Arabanın, Bediüzzaman'ın son dönemlerde şöförlüğünü yapan Said Özdemir halen hayattadır. Hatta, Said Özdemir sonradan bu arabayı yıllarca hizmete yönelik olarak kullanmaya devam etmiştir." derken Chevrolet'in sahibinin gerçekte Said Özdemir olmayıp onun şoför olarak görev yaptığından söz etmektedir. 

Oysa Said Nursi'nin bahtiyarlar taifesinden tanığı olan Bayram Yüksel Chevrolet'in hikayesini şöyle anlatıyor: "Türkiye'de o zaman, malûm, yollar çok bozuktu. Asfalt filan yoktu, yine aynı ağabeylerle meşveret edildi. Jipi satıp bir taksi almaya karar verildi. Jipi on dokuz bin liraya sattık. On bin lira da ödünç para bulduk. Yirmi dokuz bin liraya 1953 model Chevrolet araba aldık. (Boyacı Hüsnü Efendi, Mahmud ve Ceylân kardeşlerle beraber, Ankara'dan aldık.) Araba yine Mahmud Çalışkan'ın üstünde idi."

Sait Çamlıca'nın dile getirdiği gibi fakir ve hapishane yüzü görmüş Said Nursi, bir çarık bulmaktan aciz fakir anadolu halkının gözü önünde süperlüks bir araba alınmasına ses çıkarmadığı gibi binip gezmekten de imtina etmiyor. Zaten hurafe cemaatlerinde müntesibin malının mürşidin malı ve üzerinde hak sahibi olduğu da gözönüne alındığında arabayı Said Nursi'nin almasıyla müntesiplerinin alması arasında bir fark olmadığı açıktır. Hele hele o günlerde bir işçinin aylığının 50-60 TL olduğu göz önüne alındığında 29 bin liraya alınan arabaya binmek üstadın Kur'an'a ne kadar aşık olduğunu çok net ortaya koyuyor. 

Nurcuların para ve lüks düşkünlüğü üstatları Said Nursi'den geliyor olmalı...

Sözü fazla uzatmadan Çamlıca'nın verdiği cevaba geçelim.

İşte Sait Çamlıca'nın Risalehaber'e verdiği ibretlik o cevap:

Nereniz doğru?

RisaleHaber yöneticilerine sormuşlar ‘Nasıl bu kadar rahat yalan haber yazıp iftira atıyorsunuz?’ diye. Onlar da ‘neremiz doğru ki?’ demiş.

RisaleHaber’in şahsımı manşete taşıyarak yaptıkları haberi okurken, aklıma develer için anlatılan ‘nerem doğru ki?’ ifadesi geldi. Sadece ‘düzeltmeye neresinden başlayayım?’ diye düşündüm.

Habere şöyle başlamışlar: "Size Kur'an yeter İslam alimlerinin kitaplarını okumayın" diyen Çamlıca 20'den fazla kitap yazmış…

En kolayından başlayayım. Ben 20 kitap yazmadım, 14 kitabım yayınlandım. Habercilik yapıyorsanız önce saymayı öğrenin. Yayınevinin sitesine girip saymayı akıl edememişsiniz demek ki. Gerçi habere 20 kitap diye başlayıp haberin devamında 19 yazmışsınız…

"Size Kur'an yeter İslam alimlerinin kitaplarını okumayın" cümlesini 14 kitabımın hiçbirinde yazmadığım gibi, hiçbir sosyal medya hesabımda paylaşmadım böyle bir cümleyi. Yıllardır söylediğim ve anlatmaya çalıştığım şey şu: ‘Hiçbir alimin, hocanın, yazarın kitabını, Allah’ın kitabından daha fazla okumayın daha fazla önemsemeyin’. RisaleHaber ekibini ve o kafada ki insanları kudurtan cümle de bu işte. Risale okumaktan Kuran okumaya zaman ayırmadıklarından olsa gerek, Kuran’a çağıranlara saldırıyorlar.

Kuran bize yeter’ demedim hiçbir zaman. ‘Önce Kuran’ dedim hep. Ömürleri ‘önce Risale’ diye geçmiş olanların beni anlamamalarına, bana saldırmalarına şaşırmıyorum.

Birde Nur talebeleri beni mahkemeye verecekmiş. Daha doğrusu birilerine gaz verip mahkemeye vermeye teşvik ediyorlar. Sanki Said Nursi ve Risaleleri eleştirmek hukuken suçmuş gibi. Gerçi ben alışkınım mahkemelere. Pensilvanya Yılanı diye yazdığım için Fethullah Gülen 11 tane dava açmıştı bana. Nurculuk ahtapotunun FETÖ kolundan korkmadım ki, RisaleHaber kolundan korkayım.    

RisaleHaber’in çömezleri büyük bir habercilik daha yapmış. Sosyal medyadan şahsıma verilen bazı cevapları derleyip haber diye sunmuş. Gerçekten büyük habercilik…

RisaleHaber’in yazdıklarına cevap verirken, gençler için Said Nursi, Risaleler, Nurculuk ve FETÖ gibi konularda, işlerine yarayacak ve ufuklarını açacak birkaç kitap tavsiye edeyim.

  1. Din Sermayesinden İktidar Devşirmek FETÖ (Prof. Mustafa Öztürk)
  2. Risale-i Nur Külliyatına Eleştirel Bir Yaklaşım (Mustafa Gök)
  3. Cemaatlerin Bağlama Problemi (Sait Çamlıca)

Bu da Risalehaber'in yalan ve iftiralarla örülü bu günkü haberi:

"Size Kur'an yeter İslam alimlerinin kitaplarını okumayın" diyen Çamlıca 20'den fazla kitap yazmış...

Araştırmacı-Yazar Müfid Yüksel, Sait Çamlıca'ya "Önüne gelene elinde hiçbir bilgi olmadan iftira atıyorsun. Haddini bilmeyen edepsiz" dedi. İslam alimlerine, cemaat ve tarikatlara hakaret ve küfür eden, özellikle Said Nursi'ye iftira atma görevi yüklenen Sait Çamlıca, kendisine gösterilen tepkileri de çarpıtıyor. Verilen mantıklı ve belgeli cevaplara cerbeze ile karşılık veriyor.

"Size Kur'an yeter İslam alimlerinin kitaplarını okumayın" diyen Çamlıca 20'den fazla kitap yazmış.

Fikir kırıntısı taşımayan, slogandan öteye geçmeyen sözleri ile dikkat çekmeye çalışan Çamlıca, devlet okullarında "eğitimci" sıfatı ile seminerler veriyor.

Öğrencilere "Size Kur'an yeter İslam alimlerinin kitaplarını okumayın" mealinde akıl veren Sait Çamlıca, yazdığı 20 civarındaki kitaplarını seminer sonunda çocuklara satıyor!Nur talebelerini terörle suçladı!

Çamlıca'nın son hadsizliklerinden biri de FETÖ ile irtibatlandırarak Nur talebelerini terör örgütü üyesi olmakla suçlaması oldu. "FETÖ, Nurculuk ahtapotunun bir koludur" diyerek, Risale-i Nur okuyanlara, Nur talebelerine karşı suç işleyen Çamlıca'ya tepki gösteren bazı Nur talebeleri, hukuki girişimlerde bulunacaklarını belirttiler.

Çamlıca, diğer bazı twitlerinde Said Nursi için şu ifadeleri kullandı: "Said Nursi, neye göre Bediüzzaman olmuş? Kim seçmiş? Bediüzzaman seçmek için bir yarışma yapılmışta, o yarışma da Said Nursi birinci olduğu için mi ‘Bediüzzaman’ lakabını hak kazanmış? Yoksulluk, Sefalet, Sürgün, Cezaevi gibi çileli bir hayat yaşadığı anlatılan kişinin altında, 1950’li yıllarda Chevrolet arabanın ne işi var? Bu nasıl sefalet?" ifadelerini kullandı. Haddini bilmeyen edepsiz, bilmediğin konularda ahkam kesiyorsun.

Çamlıca'ya bir cevap da Araştırmacı-Yazar Müfid Yüksel'den geldi. Yüksel, "Önüne gelene elinde hiçbir bilgi olmadan iftira atıyorsun. Haddini bilmeyen edepsiz. Bilmediğin konularda ahkam kesiyorsun. İftira atmaktan çekinmiyorsun. "Bediüzzaman" lakabını veren ise Bediüzzaman'ın hocası ve ünlü Molla Halil El-Es'ardi'nin torunu Molla Fethullah'dı. Resmini paylaştığın araba Bediüzzaman'ın şahsi malı değildi. Aile dostumuz Tillolu Merhum Said Özdemir'in arabasıydı. Bediüzzaman'ı son seyahatine bu arabasıyla o götürmüştü" dedi.

19 kitap yazmışsın Kur'an bize yeter diyorsun! Mütefekkir adlı twitter kullanıcısı ise Çamlıca'ya şu cevapları verdi: "Peygambere, hadislere ve kadere, Şah-ı Nakşibend'e, Abdülkadir Geylani'ye, Bediüzzaman'a, Mevlana Halid'e..Tasavvufa, tarikatlere, medreselere.. Kur'an'ın etrafındaki surlara saldırıyorlar. Onları yıkıp iman esaslarına ilişecekler. Bu hayasız saldırılar bertaraf edilmeli."

En çok Bediüzzaman'a öfke duyuyor, en çok ona saldırıyorlar. Çünkü Bediüzzaman önlerinde yalçın bir settir. O set yıkılırsa herkesi ezip geçecekler. Bediüzzaman'ın bir hakikat, bir ittihad, bir sünnet/hadis kahramanı olması rahatsız ediyor onları ve efendilerini..."Haddini bilmeyen Rabbini bilemez. Müslüman önce haddini bilecek. Almanca öğretmenliği mezunusun. Çocuk psikolojisi... Anne psikolojisi.. Din eğitimi... Öğretmen eğitimi... Medya, cemaatler, gençlik, Kur'an'ı anlama... 19 kitap toplamışsın. Ve bu halde Kur'an bize yeter diyorsun."Kaynak: Said Nursi'ye ahlaksızca iftira atan Sait Çamlıca Nur talebelerini de terörle suçladı 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 25.12.2017 23:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Safa 2017-12-25 21:21:58

peygamberlerin eleştirildiği sorgulandığı bu dünyada başkaları eleştirilemez mi? sonra neden eleştiriyi saldırı olarak anlıyorsunuz kardeşim. düşman üretmeye mecbur değilsiniz. herkes said nursinin fikirlerine katılmak zorunda değildir. i̇tiraz edenlerede lütfen saldırmayın. sorgulanmaz olan yanlız Allah tır ve onun kitabı kuran dır. bu din dilini bırakınız yazıktır şayet müslümansanız. kardeşiniz olarak uyarıyorum

Avatar
Safa 2017-12-25 21:48:09

admin bey zannederim yanlış kişiye cevap vermişin. yazdığımı tekrar gözden geçirmeni rica ederim. cevabı hiç üzerime almadım bu cevap zannederim diğer yoyumculardan birine olmalı
ADMİNİN YORUMU: HAKLISINIZ.. ÖZÜR..

Avatar
İYİ Kİ VARSINIZ 2017-12-25 20:09:46

bu milletin zihninden ve cebinden bu vatikan alimlerini deşifre etmeikçe bu millet iflah olmaz. nerede bir papaz varsa imamı rabbaninin soyundan ve hepsi mürşid ne hikmetse. hepsi de hz. isa bekliyor

Misafir Avatar
HakTan 2017-12-26 00:51:55 @İYİ Kİ VARSINIZ

Yalancılık pAra etmez siz yahudiye hizmete ümmeti bölmeye devam edin hainler
ADMİNİN YORUMU: SİZDEN İYİ YAHUDİ Mİ VAR? NE MİLLETLE BİR ARAYA GELİRSİNİZ NE KENDİNİZDEN BAŞKASINI MÜSLÜMANDAN SAYARSINIZ. BU RİSALELER, MEKTUPLAR ÜMMETİ BÖLMEK İÇİN YAZILDI, KUR'AN'I ANLAMAK İÇİN DEĞİL. HALA MI GÖRMÜYORSUNUZ.

Beğenmedim! (35)
Avatar
Abdullah Kasım 2017-12-25 20:54:37

SAİD NUR SİYE SALDIRANLAR DİNSİZ KOMÜNİST MASON VE YAHUDİLERİN UŞAKLARIDIR. BU ARABA HADİSESİ RİSALE İ NURDA ANLATILIYOR. BEYEFENDİ LUTFEDERLERSE ASLINI OKUYABİLİRLER.İFTİRA VE YALAN DOLU YAZILARDAN ELİNİZE NE GEÇİYOR.

Misafir Avatar
sembole dikkat 2017-12-26 14:29:11 @Abdullah Kasım

bu arabanın önündeki sembol haç işareti değil mi ???

Beğenmedim! (12)
Avatar
Arkadas 2017-12-25 20:59:46

Bize haber ver kardeşim ne etrafa saldiriyorsun. Iyı bilki bu tutumunuz takipcinizin azalmasına sebep Olacak vesselam...

Avatar
Hiç mi sizde vicdan yok.? 2017-12-26 00:14:22

Size bir kaç soru sormak istiyorum 1. siz kur’an oğruna kaç sene hapiste yattınız.? 2. Vefat etmiş bir müslümanın arkasında konuşmak ne kadar doğrudur.? umarım en doğru bir şekilde bu sorulara cevap verip ve bu yazıyıda yayınlarsınız. Sizin bu eleştirdiğiniz zat bir dava adamıydı ömrü zindanlarda geçti hemde en zor zamanlarda sizler bu gün kur’anın hakikatlarını ken çocuklarınıza söyleyemiyorsunuz farkınız bu siz ancak oturduğunuz konforlu odalarınızda fitne fesad ve tefrika peşindesiniz yazıklar olsun size, bir yandan Reisimiz Allah onu başımızdan eksik etmesin dur durak bilmeden bütün küfür milletini karşısına alarak ümmetin Vahdet’i için dünyayı gezerken, sizde ancak fitne fesadla ona ve bakanlara yalaka peşindesiniz size bundan bir şey çıkmaz, vAllahi ben Kur’an ve eşsiz Önder Hz Muhammed sav e bağlıyım ve devletimle biatlıyım sadece vicdanım sızladı bu yazıyı görünce son bir ricam şu “Dini” kelimesini isminizden kaldırın çünkü dinimizde fitne fesad yoktur, umarım mertçe bu haberi yayınlarsınız, mahşeri kübrada Ahkemülhakimin olan Allah’ın huzurunda buluşmak Özer’e hayırlı geceler.
ADMİNİN YORUMU: 1- KİBRİT KUTULARINDA RİSALE YAZDIĞI HAPİSTEN BAHSEDİYORSUN SANIRIM. 14 CİLT RİSALE KAÇ KİBRİT KUTUSU EDER? BU KADAR KİBRİT KUTUSUNU PENCEREDEN ATSAN HAPİSHANENİN AVLUSUNA DÜŞERKEN NASIL OLDU DA BUNLAR DIŞARI SIZDI? 2- ÖLMÜŞ SEYYİD KUTUB'A, iBNİ TEYMİYYEYE FALAN LAF EDERKEN PEK BİR HOŞUNA GİDİYOR AMA. İĞNE SANA BATINCA AMAN YAPMAYIN ETMEYİN HAA. SEN DE HADİ BUNLARA CEVAP VER

Misafir Avatar
m.fatih 2017-12-31 00:40:57

Kaynak kitapları sadece DİB basmalidir. Seyhim diyenler DİB ca sınava tabii tutulmalidir. Devleti Ali Osmanlida bu yapilirmis.
Tarikatlar cemaatler sirketlesmemelidir.
Seyhlik babadan ogula oguldan toruna gecmemelidir. Camilerde tefrika olmaması acisindan sadece DİB yayınları konmalidir.

Beğenmedim! (0)
Avatar
murat 2017-12-26 00:11:57

yalan haber çünkü bediüzzaman'ın son dönemlerde şöförlüğünü yapan said özdemir halen hayattadır demiş. hayir sai̇d özdemi̇r abi̇ vefat edeli neredyse iki sene olacak.. bastan sona yalan...

Avatar
Hakikat 2017-12-26 11:05:44

Insanımızın düşünme ,araştırma ,inceleme ve hakikati elde etme kabiliyeti dümura uğratılmış.Kendisiyle hemfikir olmıyanın da doğru olabilme ihtimali üzerinde durmak ve aklını kullanmak sanki islamın akıdelerini temelden sarsmak gibi algılanıyor oysaki doğru bilgiye ulaşabilmeniz için bir nebzede olsa septik ( şüpheci) olmanız gerekmez mi? Şeyhimin dediği doğrudur ,onun mutlak bir bildiği vardır, biz bunların hakikatini kavrayamayız vb. düşünceler kötü niyetli insanların elinde saf ve temiz Anadolu insanımızı oyuncak etmiş ve kirli emellerine alet etmiştir.Eğer bunlara doğruyu göstermeye kalkarsanız nasipsizlikle,iman zafiyetiyle,dini akıdeleri bozmakla yada katlinizin vacib olduğu vs söylemlerle tehdit edilirsiniz.Cemaatcilik yada tarikatcilik bizim toplumumuzda tabu haline gelmiş yıkmaya çalışırsanız yanarsınız.İnsanımıza doğru bilgiyi elde etmesi için gerekli olan anahtarı vereceksiniz ve ilmin kapısını sonuna kadar açacaksınız aksi takdirde din simsarları bu memleketin güzide evlatlarının sırtından daha çok ekmek yiyecektir.Bende yazarımızın söylemlerine benzer şeyleri ifade etmekten çekinmediğini için kendi menfaatlerini benim varlığımda tehlikede görenler tarafından işimden oldum ancak inancım gereği şunu biliyorum ki haksızlık karşısında susan ve gerçeği söylemekten imtina edenler dilsiz şeytandır.Gerçeklerin üzeri örtülemez, er yada geç hakikatler ortaya çıkacaktır.Güneş hiçbir zaman balçıkla sıvanamaz..Yazarımızı cesaretinden dolayı tebrik ediyorum gönül isterdi ki bu gerçekleri sahasında uzman olanlar da dile getirebilseydi...Rızkı verenin Allah olduğu unutturulduğu için mi yoksa Allah’a olan güvenlerinde bir sorun olduğu için midir bilinmez henüz bu cesareti gösterebilen insan sayısı yok denecek kadar az..Mevlam Muhammet ümmetine yardım etsin...