Takiyyeci Kripto Yahudilerin Tarikat-Cemaat İlişkileri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İslam güncellenmeli” çıkışı ile gündeme gelen tartışmalarda başrol oyunculuğu yapan tarikat ve cemaatlerin niçin İslam’da içtihad ve tecdide karşı çıktıklarının sırrı Payitaht Abdulhamid dizisinde ele alınarak önemli bir gerçek ortaya çıkarıldı...

Takiyyeci Kripto Yahudilerin Tarikat-Cemaat İlişkileri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İslam güncellenmeli” çıkışı ile gündeme gelen tartışmalarda başrol oyunculuğu yapan tarikat ve cemaatlerin niçin İslam’da içtihad ve tecdide karşı çıktıklarının sırrı Payitaht Abdulhamid dizisinde ele alınarak önemli bir gerçek ortaya çıkarıldı...

17 Mart 2018 Cumartesi 23:02
Takiyyeci Kripto Yahudilerin Tarikat-Cemaat İlişkileri

TRT’nin büyük ses getiren dizisi Payitaht Abdulhamid tarihi gerçeklere ışık tutmaya devam ediyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İslam güncellenmeli” çıkışı ile gündeme gelen tartışmalarda başrol oyunculuğu yapan tarikat ve cemaatlerin niçin İslam’da içtihad ve tecdide karşı çıktıklarının sırrı Payitaht Abdulhamid dizisinde ele alınarak önemli bir gerçek ortaya çıkarıldı.

El-Aziz Gazetesi’nin sık sık; günümüz tarikat ve cemaatleri ve bunların başındaki şahıslara dikkat çekerek, bu yapıların özellikle milli meselelerde niçin gayrı milli davrandıklarına ilişkin ileri sürdüğü görüşler dizide en açık şekilde işlendi.

Takiyyeci Kripto Yahudilerin Tarikat-Cemaat İlişkileri

Allah'ın gönderdiği hak dinleri bozmak hususunda özel bir şeytani bilgi, sır ilim ve tecrübeye sahip Yahudi hahamlar İslam'ı bozmak için tarikatlara sızma yöntemini uyguladılar.
 
Özellikle İspanya'dan Osmanlı'ya sığınan Yahudiler, tarikat liderlerinin Osmanlı Sarayında ve padişahların nezdinde büyük bir itibar ile nüfuz sahibi olduklarını test edince Yahudilikten İslam'a dönmüş gibi takiyye yaparak tarikatları Seyyid ve Şerif sıfatlarını da kullanarak ele geçirdiler.
 
Zamanla İslami bilgi ve birikimde, İslami ilimlerde o kadar yüksek derecelere ulaştılar ki, bir çok tarikatın başına şeyh olarak Kripto Yahudiler geçtiler.
 
Ve postnişin olduktan sonra önce Saraya, ardından padişahlara kadar nüfuz etmeyi ve onları yönetmeyi, etkilemeyi ve yönlendirmeyi başardılar.

 
Özellikle Kripto Yahudi şeyhler Osmanlı ordusundaki paşalara özel bir önem atfettiler.
 
Sonuçta tarikat şeyhi makamına yükselen Kripto Yahudi postnişinler İslam'in emir ve yasaklarının uygulanma biçimiyle, ibadetlerin önem sırasını ve gerçek mahiyetini değiştirdiler.
 
Cumhuriyet döneminde bu yapılara çıkarılan devrim yasalarına rağmen dokunulmadı. İşte bugün İslam'ın içinde olan birçok tağuti ve batıl, hurafe uygulamaların arkasında bu Yahudi aklı vardır.
 

Özellikle Mevlevilik, Nakşilik, Melamilik, Bektaşilik ve Cerrahi tarikatı Yahudi din adamların yoğun ilgi gösterdikleri tarikatlardır.
 
Türkiye başta olmak üzere, İslam alemi Osmanlı’nın yıkılışı ile 100 yıldır Siyonizm’in kurguladığı hile ve köle düzenleri ile yönetilirken, kripto şeyhlerle tarikat ve cemaatleri kontrol eden karanlık güç böylece büyük halk çoğunluklarını da istedikleri gibi yönlendirip düzenlerini ayakta tutmaya çalıştılar.

Milli Görüş Lideri Erbakan’ın başlattığı Milli Görüş harekatı ile gerçek yüzleri yavaş yavaş ortaya çıkan bu kripto yapılar, günümüzde de tecdide ve içtihada karşı çıkarak kurulu düzenlerinin devam etmesi için çırpınıyorlar.
 
İşte Payitaht Abdulhamid Dizisi’nin 42. Bölümünde milletimizin gözünü açmasını temenni ettiğimiz tarihe not düşen o sahneler:

Kaynak: el-aziz.com


 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vaiz 2018-03-18 09:05:03

Paranın sahtesi var diye gerçeği inkar edilmez
Sahte zenginler var diye paradan vazgeçilmeZ

Avatar
VaiZ 2018-03-18 10:02:14

Abdülhamid han sahtelerine rağmen tasavvuf erbabı idi
Tasavvuf düşmanlarının dikkatine

Avatar
pirifani 2018-03-18 13:06:42 @VaiZ

abdulhamit kim? sizin olcunuz abdulhamit midir? eger abdulhamit dediginiz gibi samimi bir tasavvuf erbabiysa habi yutmustur.artik onun icin yapilabilecek hic bir sey yoktur. ama bazi topluluklarin destegini alabilmek icin oyle gorunduyse bilmem. yinede yaptigina dogru bir sey olarak bakamayiz. resmi tarih kadar sizlere alternatif olarak sunulan tarihte sahtedir,artik uyanin. emevi abbasi ve heleki osmanliyi islamla ozdeslestirmeyin. zarari islama fatura edilir. tarihi her iki tarafi ve dahi tarafsizlari okuyarak dinleyerek aslina daha uygun olarak ogrenebilirsiniz. osmanli zannttiginiz gibi hakkinda her seyin bilindigi veya bilinebilecegi bir sahih tarih bilgisi mirasi birakmamistir. tarih bir ilimdir dogmatik olarak yaklasirsaniz etrafinizda ordugunuz duvarin arkasinda hapsolursunuz. zaten tarikatcilarin sahte osmanliciliktan bekledikleri hizmet budur.sahte bir tarih sahte bir islam sahte ve uyuyan bir ummet.

Beğenmedim! (3)
Avatar
Bilal 2018-03-17 23:28:04

Allaha çok şükürler olsun ki şahsi fikrim hiç bir Tarikat ve Cemaatlere sevmem ve sevmiyorum Benim tak aşk edindiğim Kur 'an Sahih Hadisler var herkes her bir yol tutturmuş gidiyorlar farkında değiller Asıl İslam Kalbinde yaşanan İman duygusuyla müreffeh bulur yoksa her gün tartıştır dür ne geçiyor elimize veya ellerinize herkes bilgili alim Alım olmanın içine boşaltmışlar farkında değiller.Imanı yaşayarak öğrenin.

Avatar
pirifani 2018-03-18 07:59:27

yahudiler tarikatlari ele gecirmeseymis farkli miymislar?

Avatar
Dost 2018-03-18 10:33:56

Tarikat ve cemaat mensuplarının kendilerinden olmıyanlara karşı takındıkları tavır müslümanı bir kere değil bin kere düşünmeye sevk etmelidir.Bu insanlar kime ve neye hizmet ediyor ? Allah rasulünün veda hutbesini tüm evlere , kurumlara ve okullara asmak lazım.Efendimizin bize bıraktıklarından haberdar olmazsak elalemin neidüğü belirsiz adamları evlerimize , işyerlerimize girer ; devlet kademelerine sızar ve bizi biz olmaktan uzaklaştırırlar.Size ak gösterilenler her zaman ak, kara gösterilenler de her zaman kara olmayabilir.İtibarsızlaştırılmaya çalışılan vatan evlatlarını hainlerden ayırt edebilmeyi öğrenin.Bu hainler heryerde kol geziyor.