Türkiye, İslam âleminin imamesi..

Türkiye, İslam âleminin son hisarı, kalesi..

Türkiye kaybedilirse, bütün bir İslam âlemi kaybedilir.

Eğer Türkiye ayakta ise, diğer Müslüman ülkeler kaybetse de Türkiye’nin yardımı ve hamiliği ile yeniden ayağa kalkabilir.

Bunu iyi bilen İngiliz tarihçisi A. Toynbee şöyle bir tespitte bulunuyor: “Osmanlı yıkılan bir uygarlığın adı değil, durdurulan bir uygarlığın adıdır. Önündeki tarihi engeller kaldırılırsa tekrar yürüyüşüne devam edecektir.”

Bu sebeple Türkiye’nin büyümesini, lider ülke olmasını engellemek gerekir, demek istiyor. Onun için de sürekli başı beladan eksik olmasın, içine kapansın, deniliyor. Önümüze değişik engeller çıkarılıyor. Türkiye hedef ülke haline getiriliyor.

Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan, dünyada mazlumların, mağdurların ve ezilmiş halkların sesi soluğu oldu. “Dünya, beşten büyüktür” demesi, Afrika açılımı, Batılı sömürgecileri müthiş derecede telaşa düşürdü. Acaba yıllardır sömürdüğümüz bu ülke insanları uyanırsa, sömürü hortumlarımız kesilirse halimiz nice olur? demeye başladılar.

15 Temmuz 2016 gecesi girişilen kalkışma bunun içindir.

Halkımız bir defa daha Çanakkale ruhunu yaşatarak büyük kahramanlık gösterdi. Rabbimizin lütfuyla darbecileri akamete uğrattı, analarından doğduklarına bin pişman etti. Böyle bir milletin evladı olmakla iftihar ediyoruz.


Lübnan ulemasından değerli bir dostumla 15 Temmuz 2016’daki başarısız darbe girişimi üzerine konuşuyoruz. Dostum, “15 yıldır Türkiye Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başarılı bir yönetim sergilenmesine rağmen iç ve dış düşmanlar bir türlü rahat yüzü göstermediler” diye hayıflandı.

"Türkiye’nin etrafı ateş çemberi olmasına, içte birçok terör olayı çıkarılmasına rağmen Türkiye’nin iç barışı ve ekonomisi dimdik ayakta.

Hatta ekonomik büyüme devam ediyor. Ekonomik büyümede dünyanın 17. sırasında…"


Bana, “kardeşim sence Yüce Allah Türk halkına niçin yardım ediyor?” diye sordu.

Ben de kendisine madem bu soruyu sordun. Dışarıdan bakarak cevabını vermek de sana düşer,  dedim. Bunun üzerine şu çarpıcı cevabı verdi:

“Yüce Rabbim işin en doğrusunu bilir ama ben olayı şuna bağlıyorum. Hz. Peygamber (a.s), kendisine ilk vahiy geldiği zaman, yüce emanetin sorumluluğu karşısında endişelenmişti.

Başından geçen olayı bilge kadın, sevgili eşi Hz. Hatice validemize anlatmıştı. Bunun üzerine Hz. Hatice annemiz Resul-i Ekrem’e şunları söylemişti:

 “Korkma, endişelenme! Allah, seni asla mahcup etmez. Çünkü sen, akrabalarınla ilgilenirsin. Yetim ve kimsesizleri gözetirsin. Fakir ve ihtiyaç sahibinin yardımına koşarsın. Misafire ikramda bulunur, komşuna iyi davranırsın. Mazluma ve mağdura kol kanat gerersin. Hakkı savunur, doğrunun yanında yer alırsın. Sözün en doğrusunu söylersin.”

"İşte" dedi, “bu değerlere hayatiyet veren Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideriniz var. Bu liderliği Allah asla mahcup etmeyecektir. Tıpkı 15 Temmuz’da emperyalizmin maşalığına soyunan fetö terör örgütünün tarihte emsali görülmemiş bir kinle saldırısına rağmen Türk milletini intikam sahibi olan Allah’ımızın mahcup etmediği gibi. Çünkü Suriye’li, Irak’lı, Afganistan’lı, Somali’li, Filistin’li, Doğu Türkistanlı, Keşmir'li, Kırım'lı, Arakan'lı, …mazlumların duası sizinle birlikte…

Yarınlar, bugünden daha güzel olacak, Allah’ın izniyle…
 
 
 

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.