Öne Çıkanlar diyanet dinihaberler Diyanet Vakfı Hafız Kuran Kursu Formasyonu DİBBYS
banner222

AGD Lise Başkanları Ankara'da toplandı
banner221
Grup Sayfamız için

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi’nde düzenlenen Lise Komisyonu Başkanları Toplantısı’nda konuşan AGD Genel Başkanı Salih Turhan şunları aktardı; Birinci Dünya Savaşı ile Osmanlı’nın dağıldığını söyledi “Bu savaş Müslümanların bölük pörçük olması ile sonuçlandı. Atlas Okyanusu’ndan Hint Okyanusu’na Müslümanların yaşadığı topraklarda emperyalizmin güdümünde irili ufaklı devletçikler kuruldu. İslam Birliği dağıldı. Yeni nesillerin zihinlerine Batıcılık ve ırkçılık aşılandı. İslam Birliği idealinden uzak, İslam’ı bir ortaçağ düşüncesi olarak nitelendiren, yenilmişliğe ve geri kalmışlığa çareyi Batıyı taklitte arayan kadrolar oluştu.İşte biz bu şekilde kültürel bir işgalin altında büyüyen nesillere neyi kaybettiklerini hatırlatmakla mesulüz” Hocamızın 3 Aşamalı Yöntemi Genel Başkanımız, Erbakan ile hareketin yeniden ete kemiğe büründüğünü de sözlerine ekleyerek, “Merhum Erbakan Hocamızın yeniden ete kemiğe büründürdüğü Milli Görüş, İslam’ı sakıncalı sayan bir topluma yeni bir dünya ufku vermenin gayretidir. Merhum Erbakan Hocamız, Batıcı resmi ideolojiye, statükoya ve statünün güdümündeki millete üç aşamalı bir yaklaşımla yeniden bu coğrafyanın köklerini hatırlatmıştır. Merhum Erbakan Hocamızın mücahedesi, İslam’ın geri kalmışlığa sebep olarak gösterildiği günlerde başlayan bir mücahededir. Bu topraklarda Batılı anlayışla büyüyen nesillere birinci aşamada “İslam sakıncalı değildir” anlatılmıştır.

İkinci aşamada “İslam faydalıdır” fikri anlatılmıştır. Üçüncü aşamada da kitleler “İslam’ın insanlığın tek kurtuluş yoludur.” gerçeğiyle tanıştırılmıştır. Bugün için Milli Görüş’e yönelik bütün yok saymalar, görmezden gelmeler, engellemeler tarihin akışında beyhude uğraşlardır. Hakk’ın hâkimiyeti kaçınılmazdır. İşte biz bugün öncelikle bu ülkenin gençliği olmak üzere dünyanın tüm gençlerini tek kurtuluş yolu olan İslam ile tanıştırmanın gayreti içerisindeyiz.

Bu gayret hayatımızı anlamlandıran tek yoldur. Bizim için hayat, iman ve cihattır. Cihat, yeryüzünde iyinin, doğrunun, faydalının ve adil olanın yani hakkın tesisi için bütün gücümüzle çalışma mükellefiyetimizdir. Cihat, inancımızın gereğidir ve İslam’ı yaşama gayretimizdir. Cihatsız İslam olmaz” değerlendirmesini yaptı.

Dünya İçin İdeallerimizden Taviz Vermeyeceğiz “BİZ bu dünya hayatının bir sınanma olduğunun bilincinde olacağız” “Dünyanın bize sunduklarına, servet sahiplerinin bize sunduklarına, makam sahiplerinin bize sunduklarına aldanmayacağız. Varlığın da darlığın da bir imtihan sebebi olduğunu unutmayacağız. Az bir geçimlik olan dünya hayatı için inancımızdan, ideallerimizden, düşüncemizden taviz vermeyeceğiz.”


Gençlere Namaz Uyarısı Genel Başkan Salih Turhan, gençlerin manevi yönden de kendilerini geliştirmelerini isteyerek, bunun için öncelikle gençlerin namaza yönelmeleri gerektiğini söyledi. “Bu aynı zamanda bizim meselelere nereden başlayacağımızın da bir göstergesidir.

Gençlere öncelikle tevhidi bir duruş, düşünüş ve anlayış kazandırabilmenin gayreti içerisinde olacağız. Namaz, Müslüman’ın günde beş defa Allah ile sözleşme tazelemesidir. Cenab-ı Allah’ın bizden istediği namazı ikame etmektir. Namazı ikame etmek, namazın gereğini yerine getirmektir. Allah ile yapılan sözleşmenin gereğini yerine getirmektir.

Bu sözleşme zamanın ve mekânın Allah’ın buyrukları çerçevesinde tanzim edilmesidir”
tavsiyesinde bulundu.

Kalp Kırmayacağız, İkna Yöntemini Kullanacağız Yaklaşan genel seçimler öncesinde de ilk defa oy kullanacak milyonların olduğunu da kaydetti “Yine bu gençlerimizi 7 Haziran’da önemli bir görev daha bekliyor. İlk defa oy kullanacaklar. Bu ilk oylarının hak binasının tesisi için duvara konulmuş bir tuğla olması gayreti içerisinde olacağız. Nefret ettirmeden, sevdirerek bunu yapacağız. Uzaklaştırmadan, yakınlaştırarak bunu yapacağız. Kalplerine dokunarak, hislerine dokunarak bunu yapacağız. Evimizde kalıyorlar, yurdumuzda kalıyorlar diye kimse bizimle aynı kanaatte olmaya mecbur değil. Biz onlara kanaatimizi en güzel şekilde aktaracağız. Cedelleşerek, tartışarak kalp kazanılmaz. İkna yöntemini kullanacağız” uyarısını yaptı.

AGD Lise Komisyonu Başkanı Muhammed Ali Aydın ise kısa konuşmasında, çalışmalardan kısaca söz etti.

Bütün liselere ulaşmak için çabaladıklarını belirterek, “Her okulda her sınıfı, her öğrenciye ulaşmak bizim öncelikli görevimizdir'' dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner220