Din Bir Der Şube Başkanları Ankara’da Toplandı
2008 yılında kurulan ve din görevlilerini bir araya getirerek toplumu dini yönden bilinçlendirme adına önemli çalışmalar gerçekleştiren Din Görevlileri Birliği Derneği yeni dönemde teşkilatlanma ve üye çalışmalarına hız vererek her alanda önemli çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor.


Hamidiye Camii İmam Hatib’i Emrullah Kahraman Hocaefendinin okuduğu Kur’an tilavetinden sonra Genel Başkan Muhittin Hamdi Yıldırım toplantının açılışında yaptığı konuşmada son yıllarda toplumda yaşanan ahlaki erozyonun giderek derinleştiğine dikkat çekerek bu konuda din görevlilerine düşen sorumluluğun diğer meslek gruplarında daha fazla olduğunu dile getirdi.

Yıldırım ''DİN-BİR-DER’in önümüzdeki dönemde yapacağı çalışmalarla toplumda din görevlilerinin saygınlığını ve etkinliğini artırmayı hedeflediğini söyledi. Din görevlilerinin özlük, eğitim ve emeklilik dönemi sorunları konusunda çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Yıldırım, bu sorunların çözümü için ilgili kurumlar nezdinde girişimlerde bulunacaklarını, İslam’ın doğru anlaşılması ve topluma doğru yansıtılması konusunda da önemli çalışmalara imza atacaklarını'' söyledi.

Toplantı, genel merkez birim başkanları ve şube başkanlarının konuşmalarının ardından sona erdi.  


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol