ÖĞ-DER: ODTÜ yönetimi istifa etmelidir
 ÖĞ-DER ERZURUM: ODTÜ YÖNETİMİ İSTİFA ETMELİDİR            


En fazla hoşgörü,  iç huzur ve barışa ihtiyaç duyulduğu bir dönemde ODTÜ’de namaz kılmak isteyen gençlere ve onların mescidlerini kapalı tutup ibadet yapmalarına tahammülsüz davrananları ve namaz kılanlara saldıranlara göz yuman ve bu olaylara sebebiyet veren üniversite yönetimini protosto ediyoruz. Namaz kılmak isteyen gençlere sopalarla müdahale eden, saldıran, vandallık yapan gençler ve destekçileri  masum olamaz. Türkiye’nin merkezinde bir üniversitede yaşanan bu olayı ÖĞ-DER olarak sıradan bir olay olarak görmüyoruz. Dini hayata her dönemde müdahale etmek isteyen çevrelerin son oyunları olarak değerlendiriyoruz. 

Sebep olanlar ve arkasındaki destekçiler kanun önünde hesap vermelidir. Çağdışı ilkelliğin ve vandallığın ürettiği bu tip olaylara göz yuman, özgürlüklerin ve dini değerlerin yaşanmasına ortam hazırlamayan ve olaylar karşısında pasif davranan üniversite yönetimi de istifa etmelidir.  Üniversitelerimiz bilimin, eğitimin, hoşgörünün, anlayışın ve saygının merkezi olmasını istiyoruz. Farklı görüş, fikir ve inanışlara saygılı olunmasını ve ülkemizin çoğunluğunun dini anlayışına, ibadetlerine ortam hazırlanmasını talep ediyoruz. 

Ayrıca üniversitelerde ve tüm kurumlarda mescidlerin kenar, bodrum katı gibi kuytu yerlerden, depolardan daha geniş ve ferah ortamlara taşınmasını ÖĞ-DER olarak talep ediyoruz.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol