Müslümanlarla tanışmadan Müslüman oldu

İskoçya'da yaşayan Alan Rooney, çevresinde Müslüman tanımamasına rağmen Türkiye tatilinde duyduğu ezan sesinden sonra hayatının değiştiğini söylüyor.
İngiliz Independent gazetesinin "Orta yaşlarımdayım, hayatımda hiçbir Müslüman tanımamama rağmen Müslüman olmuş beyaz bir İskoç’um" başlığıyla aktardığı haberde Rooney'nin İslam dünyasına kendi başına yaptığı yolculuk aktarıldı.
Alan Rooney, şu ifadeleri kullandı: “Her şey Türkiye’de deniz kenarında yaptığım bir tatilde camiden gelen ezan sesini duymamla başladı. İçimde bambaşka bir hisle uyandım ve bu bana ruhani arayışımla ilgili ilham verdi. Evime geri döndüğümde hemen bir kitapçıdan Kur’an aldım ve okumaya başladım. Bu yolculuğumda hep Allah’tan bana yol göstermesini diledim.”
“Kur’an beni gerçekten çok sarstı. Okumak için oldukça ürkütücü bir kitap; çünkü kendinizle ilgili çok şey buluyorsunuz. Kendimle ilgili sevmediğim bazı şeyleri Kur’an’la keşfettim. Bu yüzden, kendimle ilgili değişiklikler yapmaya karar verdim. Kur’an okumayı ve bu süreci istediğim zaman durdurabileceğimi biliyordum ama bu çok önemli bir şeyden vazgeçmek olacaktı. Ve ben sürecin sonunda Müslüman olacağımı biliyordum.” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ahmet 11 ay önce

Nasıl yani sadece kur'an okuyarak mı müslüman olmuş?!!!

Avatar
Azize 11 ay önce

İyi ki tanışmadan Hakk'a ulaşmış...