Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarısını ancak anladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlerdir FETÖ'nün yerini almaya çalışan yıkıcı cemaatlere karşı Diyanet'i göreve çağırmasına rağmen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kerhende olsa günler sonra kendisine çağrı yapıldığını nihayet anladı. Erbaş, söz verdiği odakları incitmekten imtina ederek cılız sesle ancak iki cümle edebildi

Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarısını ancak anladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlerdir FETÖ'nün yerini almaya çalışan yıkıcı cemaatlere karşı Diyanet'i göreve çağırmasına rağmen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kerhende olsa günler sonra kendisine çağrı yapıldığını nihayet anladı. Erbaş, söz verdiği odakları incitmekten imtina ederek cılız sesle ancak iki cümle edebildi

16 Mart 2018 Cuma 22:11
Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarısını ancak anladı!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Dinihaberler'e gönderdiği müfettişler ve aracı kıldığı ismi bizde saklı bir Profesör ile "Cemaatlere dokunmayın! Biz rahatsız oluyoruz..." demiş, mümkünse sitenin adının değiştirilmesi ya da kapatılması gerektiğini belirtmişti.

Dinihaberler ise bildiği davadan dönmeyeceğini dinihaberler'in afişe ettiği cemaatlerin ve sözde hocaefendilerin ismi farklı olmakla birlikte FETÖ'nün klonlanmış birer kopyası olduğunu ve asla onları afişe etmekten çekinmeyeceğini belirtmişti.

SÖZCÜ GAZETESİ VE CUMHURİYET'TE BİR MÜFTÜ YAZI YAZAMAZMIŞ!...

Boş durmayan Ali Erbaş, görevlendirdiği müfettişleri sahaya salıp aklınca dinihaberler ile alakalarının olmadığını deklere ederken müftülere de "Bir müftü Sözcü Gazetesi'nde yazı yazabilir mi? Cumhuriyet  Gazetesi'nde yazabilir mi? Yazamaz... Dinihaberler'de nasıl yazarsınız..." deyip müftülere dinihaberler üzerinden göz dağı verdi. 

Gün geldi devran döndü ve Dinihaberler'in yıllar öncesinden gördüğünü Ali Erbaş nihayet görebildi.

Ama ne görme!...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erbaş'ın gözüne dakikalarca baka baka yıkıcı cemaatlere ortalığı bırakmaması adına Diyanet'in üzerine düşen görevi yapması ve yapacağını vurguladı.

Ama Ali Erbaş anlamadı. 

Ardından Diyanet'ten sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ bu "şer" cemaatlerle mücadele edilmesi gerektiğini yine Ali Erbaş'ın gözüne baka baka dakikalarca söyledi. 

Ama Erbaş yine anlamadı.

Ardından Başbakan Binali Yıldırım cemaatlerin ve tarikatların siyasete müdahale edemeyeceğini kendi işlerine bakmaları gerektiğini söyleyip Diyanet'i görevini yapmaya çağırdı.

Ama Erbaş yine anlamadı.

Derken Bekir Bozdağ'ın talimatıyla Erbaş, İlahiyat-Diyanet buluşması gerçekleştirdi. Cemaatlere karşı İlahiyat ve Diyanet'in elele verip ortamı hocaefendi bozuntularına bırakmaması gerektiğini toplantı boyunca vurguladı.

Ama Erbaş yine anlamadı.

Bırakın anlamayı kendi yaptığı toplantının neden yapıldığını bile anlamayıp inhirafçı cemaatlere Erbaş yine tek bir laf edemedi.

ünkü Erbaş, Diyanet'e günlerce söven ve sövdüren Yusuf Kaplan

Erbaş cemaatlere laf edemez...

CEMAATLERE SÖZ VEREN ERBAŞ MI CEMAATLERLE MÜCADELE EDECEK?

Çünkü Erbaş, Diyanet'e günlerce söven ve sövdüren Yusuf Kaplan ve hurafeci Alimler Birliğini Diyanet'te gerçekleştirdiği kabulü esnasında ve atanması öncesinde "Cemaatlere dokunmayıp her konuda yardımcı olacaklarına ve tüm planlarını bozan dinihaberler'i susturacağına" dair kendilerine söz vermişti.

Ama emir demiri kesti.

Erbaş Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakan Bozdağ'ın defalarca söylediği ama anca anladığı mesaj karşılığında akşam vakitlerin de ezik büzük bir şekilde, "Tarikat ve cemaatler düşüncelerini yaygınlaştırmak isterler. Bunları ikiye ayırmak lazım. İyi niyetli olanlar, Kuran ve sünnetle hareket edenleri değerli buluruz. Çizgiden sapanlar, yanlış bilgi veren, kim olursa olsun Diyanet İşleri Başkanlığı olarak karşı çıkmamız gerekiyor. Karşı çıkmadığımız zaman FETÖ gibi DEAŞ gibi terör örgütü oluşabiliyor. Baskı yapsalar da buna boyun eğecek değiliz." diyebildi.

ünkü Erbaş, Diyanet'e günlerce söven ve sövdüren Yusuf Kaplan

Günaydın Ali Erbaş!

Senin yeni gördüğün ve korka korka siyasi iradeyi arkana almana rağmen söyleyebildiğin bu gerçeği Dinihaberler tek başına zaten 8 yıldır söylüyor.


Hem de ardında siyasi irade olmadan hatta meclise sızmış cemaat mensubu vekillerin tüm siyasi baskılarına rağmen... 

BASIN DÜŞMANI BİR DİYANET İŞLERİ BAŞKANI

Haa bir şeyi de ilave etmeden geçmeyelim! Umarız Cumhurbaşkanımız Erdoğan yukarıda anlatıları belki ilk duyacak ama şu duyacağı karşısında daha da bir şaşıracağına eminiz: 

Ali Erbaş Hazretleri ismi bizde saklı bürokratlarını seferber edip dinihaberler'in kapanması için BTK ve Ulaştırma Bakanlığına çıkarma yaptığını hatta daha önce adını ifşa ettiğimiz pek zeki saz ekibiyle dinihaberler'i KHK kapsamında kapamak için uğraş verdiğini bilmem duymuş mudur?

Özgür basına, FETÖ ile uğraşan basına, hükümeti canı pahasına destekleyen basına posta koyan ve hükümet karşıtlarına yüklenen bir basından nefret eden ilginç bir Diyanet İşleri Başkanı!

Ali Erbaş!

Sen, 17 Aralıktan kısa bir süre önce FETÖ'cülerle Vatikan turları atarken dinihaberler Fetullah Gülen'in açtığı 134 dava ile boğuşuyordu. 

Sen, FETÖ'cülerle ilgili kendine ve yakınlarına açılan dosyaları kapatırken biz FETÖ'cülerin kapatılan dosyalarını tehditlere rağmen açıyorduk.

Sen, Dinler Arası Diyaloglarda FETÖ'ye nağmeler düzerken dinihaberler nağme düzenleri ifşa etmekle meşguldü.

Fırsat eline geçmişken dinihaberler'i kapattırmak isteğini gayet anlayışla karşılıyoruz. "FETÖ'nün avukatı Nurullah Albayrak'ın yapamadığını belki ben yaparım" dedin. Millete şirin görünüp kendini aklınca kamufle etmeye kalkıştın. Koltuğunun altında dosyalarla dinihaberler'i kapatmak, gözden düşürmek için Meclis turları attın. Bakanları ikna etmek için ter döktün. Ama işte başaramadın Erbaş...

Ali Erbaş!

Dinihaberler'i kapatmak istiyorsan önce dinihaberler gibi dürüst olacak. Diyanet personelini sevecek. İlahiyat ve İmam Hatiplere sahip çıkacak, herşeyden önemlisi de dinihaberler gibi yeri geldiğinde gece uykusuz kalacaksın.

Senin FETÖ'cülerle Vatikan'a yaptığın ziyareti manşetlediği için dinihaberlerden intikam almak istediğini çok iyi biliyoruz. 

Sen her ne kadar bizi tanımıyorsan da biz seni çok çok iyi tanıyoruz.

Müsterih ol!...

İŞTE ERBAŞ'IN KERHEN AÇIKLAMIŞ OLDUĞU METİN

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kamuoyunda tepki çeken fetvaları veren tarikat ve cemaatlere karşı harekete geçmeye çağırdığı Diyanet bir dizi yenilik ve bilgilendirme seferberliğine hazırlanıyor. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, cemaat ve tarikatlardan gelebilecek baskılara boyun eğmeyeceklerini söyledi.

Diyanet’e öncelikle yedi kadın daire başkanı atanırken, her ile bir kadın müftü yardımcısı ve kadın müfettişlerin atanması yolda.

Erdoğan  ‘hoca‘ olarak bilinen bazı isimlerin son dönemde ‘kadınlara yönelik şiddet’i meşrulaştıran açıklamalarına tepki göstermiş ve Diyanet ve üniversitelerin ilahiyat kürsülerini halkın doğru bilgilendirilmesi adına devreye girmeye çağırmıştı.

Diyanet’ten sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş ve Diyanet’in kasım ayında atanan ilk kadın başkan yardımcısı Huriye Martı dün gazetecilerin Ankara temsilcileriyle bir araya gelerek yol haritalarını anlattı.

‘Yedi kadın daire başkanı’

Milliyet Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan bugünkü yazısında toplantıda Bozdağ’ın anlattıklarını aktardı. Buna göre yeni dönemde Diyanet, kadınlar konusuna daha görünür ve daha ayrıcalıklı bir yer verecek. Kadınlarla ilgili çalışmalar Huriye Martı  koordinatörlüğünde yapılacak. Bozdağ’ın deyimiyle ‘kadının İslam’daki şerefli yeri’ kitaplar, televizyon, radyo programları, seminerler, paneller aracılığıyla anlatılacak.

“Diyanet’te kadınların istihdamı konusunda ve yetki ve sorumluluğun da artırılması konusunda bir çalışma var” diyen Bozdağ ayrıca şu bilgileri verdi: Diyanet’te yedi daireye kadın başkan atandı. Ayrıca bütün illere en az bir müftü yardımcısı atanacak. Kadın murakıplar ve kadın Diyanet müfettişleri sırada. Halihazırda 50 kadın murakıplar alındı. Bunlar bir süre sonra müfettişliğe geçecek.

‘Karşı çıkmazsak FETÖ, DEAŞ oluşabiliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş da Diyanet’in doğru bilgiyi topluma yaymak için daha iyi çalışması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “İmam ve vaizlerimizi nitelikli bir şekilde yetiştirirsek doğru dini bilgi oralarda yayılır ve yanlışlıklardan toplumumuzu engellemiş olur. 23 Mart’ta Malatya’da bir araya geleceğiz (ilahiyat akademisyenleriyle yapılacak toplantıdan söz ediyor). Tarikat ve cemaatler düşüncelerini yaygınlaştırmak isterler. Bunları ikiye ayırmak lazım. İyi niyetli olanlar, Kuran ve sünnetle hareket edenleri değerli buluruz. Çizgiden sapanlar, yanlış bilgi veren, kim olursa olsun Diyanet İşleri Başkanlığı olarak karşı çıkmamız gerekiyor. Karşı çıkmadığımız zaman FETÖ gibi DEAŞ gibi terör örgütü oluşabiliyor. Baskı yapsalar da buna boyun eğecek değiliz.”

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 19.03.2018 11:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ziyauddin Gümüşhaneli 2018-03-17 09:25:06

Admin bak söylüyorum o fotoğraf karesinde bir hoca varki bizzat sayın reise ilk dini tahsini ve kuranı öğreten kişi size bu fitne faaliyetinizden bi zıkkım çıkmaz.

Avatar
nihat bilge 2018-03-16 23:53:30

hakkaten günaydın yani cemaatler diyanetin her tarafını kaplamış

Misafir Avatar
adsız 2018-03-20 10:59:00 @nihat bilge

hemde köküne kadar baksanıza cemaata tabi olmayan hiçbir iş yapamıyor kurumda

Beğenmedim! (2)
Avatar
malneave 2018-03-16 23:17:29

anlamadığım nerden cıktı bu hılaf ....tabıkı bahs ettiğim hılaf sızın le başkanlık arasında ..kardeşlerim bu kadar katı olmıyallım ...ne olur görevlilerin ufkunu açacak projeler takdım edelim..istirhamımız projeler sunun

Avatar
zahit adıvar 2018-03-16 23:52:40

bazı yanlış örnekler büyütülerek, milletimizin inancına saldırı vesilesi haline getirilmesine biz göm yummuyacağız.

milletimizin gönül dünyasını maöur eden ehli tarikatın , ehli ilmin , hikmet erlerinin zarar görmesine de kesinlikle izin vermeyeceğiz.

recep tayyip erdoğan
reisi cumhur

Avatar
dostça 2018-03-17 20:14:13

anlaşılan erbaşıda yiyeceksiniz.herkes işine gelmeyeni yemeye çalışıyor.ya iftira atarlar.ya itibarsızlaştırmaya çalışırlar.basyılanın kuyruğuna gör münafıklığını. bu sözlerim genel.hepimiz ve müslümanlar için söylüyorum.pkk sevicileri vs cemiyet sevicilerinin çoğu diyanet sendeymiş. neden haber yapılmıyor. yapılmaz.mehmet görmez gibi alimi yıprattılar. ne oldu kim kazandı.türkiye böyle bir alimin kıymetini özellikle diyanet çalışanı bilemedi.erbaş başkan olalı kaç ay oldu. şimdi eleştiriyorsunuz.Allah aşkına çok üzülüyorum halimize....niye böyleyiz

Avatar
alirıza yılmaz 2018-03-16 23:53:15

on numara bir tespit tebrik ederim

Avatar
... 2018-03-17 12:09:45

Hatalar olabilir bukadar büyütüp haber yapmanın anlamı yok...umuyoruz iyi şeyler olacak inşAllah...

Avatar
oktay kıvanç 2018-03-16 23:52:15

erbaş cemaat ve tarikatçıların güdümündedir. hiç bişey yapamaz kapasiteside yok zaten.